عفو رهبری سربازی

همانطور که می دانید نظام وظیفه از موضوعاتی است که پسران را از 18 سالگی درگیر خود می کند ، با ورود به سن مشمولیت ، سربازی بر پسران واجب می شود و این تکلیف تا 50 سالگی بر عهده ی انها خواهد بود ؛ مشمولانی که خدمت سربازی را انجام نمی دهند و وارد دوران غیبت می شوند با محدودیت های زیادی روبه رو می شوند که تا زمان مشخص شدن تکلیف نظام وظیفه آنها همراه آنها خواهد بود، اما نظام وظیفه قوانین سخت و غیرقابل تغییر نیست، در بسیاری از موارد مشمولانی که با مشکلات موجه و سختی روبه رو هستند که توان خدمت به کشور را از آنها می گیرد میتوانند از قوانین مختلف کسری و یا معافیت استفاده کنند.
یکی از راه های معافیت و رهایی از محدودیت های گفته شده عفو رهبری سربازی است.
در این مقاله جزئیات دقیق تری از عفو رهبری سربازی خدمت شما گفته می شود که شاید بتواند راهی برای خلاصی از محدودیت های ایجاد شده شما هم باشد.


عفو رهبری

در برخی از مواقع با خبر خوشی مواجه می شویم که عفو رهبری شامل حال سربازان دارای غیبت و اضافه خدمت شده است ، این مواقع فرصت مناسبی است که مشمولان خدمت، تکلیف نظام وظیفه خود را مشخص کنند. عفو رهبری معمولاً در ایام دهه مبارکه بهمن، عید سعید فطر، عید غدیر، ماه مبارک رمضان و … انجام می شود. در حال حاضر بسیاری از مشمولین غیبت با نگرانی و دغدغه اضافه خدمت و جریمه نقدی مواجه هستند که بخشودگی و عفو رهبری سربازی خبر بسیار خوشی برای آنها است.

عفو رهبری می تواند بسیاری از مشکلات مشمولین نظام وظیفه را حل نماید. در صورت نیاز به کسب اطلاع از این موضوع با مشاوران آیدانیتو تماس حاصل فرمایید

 برای کسب اطلاعات بیشتر در حوزه عفو رهبری سربازی و مسائل مربوط به آن می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس حاصل فرمایید. 

 

عفو رهبری خدمت سربازی “همان طور که گفته شد افرادی شامل غیبت هستند هم از تنبیهات نظام وظیفه و هم محدودیت هایی نظیرر عدم بررسی کسری و یا معافیت و یا عدم موافقت و پذیرش در نیروهای مسلح و … رو به رو هستند. افرادی که شامل عفو رهبری خدمت سربازی می شوند توجه کنند که تنها از نظر اضافه خدمت و جریمه نقدی بخشیده خواهد شد و امتیازات آنها برگردانده نخواهد شد. یعنی حتی بعد از عفو رهبری خدمت سربازی در ایام مختلف سال مشمولان نمی توانند از برخی محدودیت ها عبور کنند. اما اضافه خدمت و جریمه نقدی که در برخی از موارد بسیار سنگین و نگران کننده است، بخشیده خواهد شد. در سال گذشته عفو رهبری اضافه خدمت در عید سعید غدیر خم نیز انجام شد که فرصت مناسبی برای افرادی بود که اقدام به اعزام خدمت نکرده بودند. با توجه به اینکه غیبت در سربازی شامل جریمه است، لازم می دانیم ابتدا به طور تقریبی از میزان جریمه به ازای هر ماه غیبت را مورد بررسی قرار دهیم. مشمولانی که بین 1 ماه تا 3 ماه غیبت دارند؛ 3 ماه اضافه خدمت خواهند داشت و مشمولانی که از 3 تا 1 سال غیبت دارند ، 6 ماه اضافه خدمت خواهند داشت. مشمولانی که بیش از یک سال غیبت دارند ، علاوه بر 6 ماه اضافه خدمت، جریمه نقدی هم خواهند شد.
همچنین می توانید برای کسب اطلاع بیشتر در زمینه غیبت های بیش از 8 سال به مقاله معافیت عفو رهبری مراجعه کنید.
پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه عفو رهبری سربازی و جرایم غیبت و زمان اعلام عفو رهبری با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.