ظرفیت پذیرش دکتری مهندسی شیمی آزاد 98

دانشگاه آزاد در چند سال گذشته در پی ارتقای کیفی دوره ی دکتری بوده است و در این راستا ظرفیت پذیرش دکتری کلیه ی رشته هایی که این دانشگاه در واحدهای مختلف دانشگاهی خود ارائه می دهد تا حدودی نسبت به قبل کمتر شده است و در این میان ظرفیت پذیرش دکتری مهندسی شیمی آزاد 98 نیز از این قائده مستثنی نیست. ظرفیت های پذیرش دکرتی آزاد معمولاً بر اساس سیاست های آموزشی تعیین می شود و چون دوره ی دکتری، بالاترین مقطع آموزشی و دانشگاهی است دارای حساسیت های خاص خود در پذیرش دانشجویان دکتری مهندسی شیمی است.

واحدهای دانشگاهی دکتری مهندسی شیمی آزاد 98

دانشگاه آزاد در رشته مهندسی شیمی در حدود 17 مرکز دانشگاهی اقدام به پذیرش دانشجوی دکتری می نماید. ظرفیت های پذیرش این مراکز بین 4 تا 6 نفر است و به شرح جدول زیر می باشد:

ردیف نام دانشگاه
1 واحد مرودشت
2 واحد نیشابور
3 واحد ماهشهر
4 واحد گچساران
5 وحد قوچان
6 واحد قائم شهر
7 واحد علوم و تحقیقات
8 واحد شهررضا
9 واحد شیراز
10 واحد رشت
11 واحد شاهرود
12 واحد تهران مرکزی
13 واحد تهران جنوب
14 واحد تهران شمال
15 واحد اهر
16 واحد اراک
17 واحد آیت الله آملی

داوطلبان دکتری مهندسی شیمی آزاد 98 با توجه به اینکه واحدهای دانشگاهی که رشته مهندسی شیمی را ارائه می دهند و دانشجو می پذیرند دارای سطح علمی متفاوتی هستند. به عنوان مثال واحد تهران مرکزی از لحاظ عکلمی در رشته ی مهندسی شیمی قوی و دانشگده فنی و مهندسی آن جزو برترین دانشکده های آن است. واحد علوم و تحقیقات نیز از چنین جایگاهی برخوردار است. ظرفیت پذیرش های دانشگاه های برتر دانشگاه آزاد در رشته مهندسی شیمی معمولاً رتبه های خوب را جذب می کند و به لحاظ علمی متخصصان حرفه ای تربیت می کنند که با دانشگاه های سراسری دارای رتبه بالای کشوری چندان تفاوتی ندارند.
معیارهای پذیرش دانشجویان دکتری رشته مهندس شیمی که در مبحث مصاحبه دکتری مهندس شیمی آزاد 98 بیان کردیم بر طبق: 1- آزمون متمرکز (50 درصد) 2- سوابق آموزشی (20 درصد) و مصاحبه علمی (30 درصد) است و دانشجویان پژوهش محور در کنار این سه مقوله می بایست طرح واره که 30 درصد امتیاز را دارد را ارائه دهند. در ظرفیت پذیرش دکتری مهندسی شیمی آزاد 98 ، سهمیه رزمندگان و ایثارگران و نیز سهیمه مربیان نیز برای آن دسته از داوطلبان واجد بهره مندی از این سهمیه مؤثر خواهد بود. 25 درصد هر یک از کد رشته محل ها به ایثارگران و رزمندگان که می بایست به ترتیب 70 درصد نمره و 80 درصد نمره علمی مورد نیاز آخرین شخص پذیرش شده را کسب نمایند، اختصاص داده می شود. 10 درصد سهمیه اضافه بر ظرفیت پذیرش دکتری مهندسی شیمی آزاد 98 نیز برای مربیان و اعضای هیئت علمی قرار داده شده است. ظرفیت پذیرش اتباع خارجی در ظرفیت پذیرش دکتری مهندسی شیمی آزاد 98 نیز بدین صورت است که باید کلیه شرایط ثبت نام اتباع خارجی را که در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری درج شده است، داشته باشند.
در این مقاله به بررسی ظرفیت پذیرش دکتری مهندسی شیمی آزاد 98 پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله انتخاب رشته دکتری مهندسی شیمی بزنید. 
اگر سوالی در زمینه ظرفیت پذیرش دکتری مهندسی شیمی آزاد 98 ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.