ظرفیت پذیرش دکتری مهندسی کامپیوتر هوش مصنوعی سراسری

آیا از ظرفیت پذیرش دکتری مهندسی کامپیوتر هوش مصنوعی سراسری و پردیس خودگردان اطلاع دارید؟ از آنجایی که مقطع دکتری مقطعی بسیار مهم برای داوطلبان مقطع کارشناسی ارشد جهت تکمیل تحصیلات خود می باشد و بسیاری از داوطلبان بسیار به آن می اندیشند لازم است که از ظرفیت های پذیرش در رشته های مختلف آگاهی داشته باشند تا بتوانند برنامه مطالعاتی و رزومه خود را طوری تنظیم نمایند تا در زمان انتخاب رشته و مصاحبه دکتری موفق تر عمل نمایند. در این مقاله به رشته مهندسی کامپیوتر می پردازیم و تصمیم داریم تا برای شما ظرفیت پذیرش دکتری مهندسی کامپیوتر هوش مصنوعی سراسری و پردیس خودگردان را شرح دهیم. پس با ما همراه باشید تا آشنایی لازم را با ظرفیت پذیرش دکتری مهندسی کامپیوتر هوش مصنوعی سراسری و پردیس خودگردان بدست آورید.

همه ساله رشته مهندسی کامپیوتر هوش مصنوعی در دوره های روزانه، شبانه، پردیس های خودگردان و دانشگاه آزاد دانشجو می پذیرد.

 

ظرفیت پذیرش دکتری مهندسی کامپیوتر هوش مصنوعی سراسری

ظرفیت پذیرش رشته های مختلف در هر سال را سازمان سنجش آموزش کشور در دفنرچه راهنمای انتخاب رشته دکتری به اطلاع داوطلبان می رساند. در زیر ظرفیت پذیرش دکتری مهندسی کامپیوتر هوش مصنوعی سراسری و پردیس خودگردانرا مورد بررسی قرار خواهیم داد . تا در جهت انتخاب رشته ای موثرتر و کسب نتایج درخشان تر در کنکور سراسری گامی برداشته باشیم.

نام دوره نام دانشگاه ظرفیت پذیرش
بورس اعزام به خارج دانشگاه اروميه 2
بورس اعزام به خارج دانشگاه دريانوردي و علوم دريايي چابهار** 1
روزانه دانشگاه اصفهان 6
روزانه دانشگاه تبریز 2
روزانه دانشگاه تهران 4
روزانه دانشگاه زنجان 3
روزانه دانشگاه سمنان 4
روزانه دانشگاه شهید بهشتی تهران 5
روزانه دانشگاه شیراز 4
روزانه دانشگاه صنعتی اصفهان 2
روزانه دانشگاه امیرکبیر تهران 7
روزانه دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی تهران 2
روزانه دانشگاه صنعتی شاهرود 7
روزانه دانشگاه صنعتی شریف تهران 7
روزانه دانشگاه علم و صنعت تهران 4
روزانه دانشگاه علم و صنعت تهران* 1
روزانه دانشگاه فردوس مشهد 5
روزانه دانشگاه یزد 3
نوبت دوم دانشگاه تبریز 1
نوبت دوم دانشگاه تهران 2
نوبت دوم دانشگاه سمنان 1
نوبت دوم دانشگاه امیرکبیر تهران 2
نوبت دوم خواجه نصیرالدین طوسی تهران 1
نوبت دوم دانشگاه فردوسی مشهد 4
پردیس خودگردان دانشگاه اصفهان 3
پردیس خودگردان دانشگاه شهید بهشتی تهران 5
پردیس خودگردان دانشگاه شیراز 4
پردیس خودگردان دانشگاه صنعتی شاهرود
7

*ذکر یک نکته اینجا لازم است که صدور مدرک توسط دانشگاه علم صنعت انجام گرفته وبخشی از پروژه های تحقیقاتی توسط پژوهشگاه نیرو حمایت میشود. **پذیرش در این دانشگاه با عنوان مهندسی کامپیوتر گرایش اقتصاد محاسباتی انجام میگیرد. ظرفیت هایی که در جدول بالا به سمع و نظر شما داوطلبان رسید در واقع ظرفیت پذیرش دکتری مهندسی کامپیوتر هوش مصنوعی سراسری 96 می باشد که در این جدول ظرفیت ها در سه دوره روزانه،نوبت دوم و پردیس خودگردان ارائه گردیده است.

دکتری هوش مصنوعی در ایران

ممکن است سوالی در ذهن متقاضیان رشته هوش مصنوعی نقش ببندد که اصلا رشته هوش مصنوعی در ایران به چه کار می آید؟ و چه بازار کاری دارد؟ و موارد استفاده آن چیست؟ در جواب باید گفت که یکی از مواردی که از کاربردهای هوش مصنوعی بیش از همه به چشم میاد بازی های کامپیوتری می باشد. از موارد دیگری که شاید خیلی ملموس باشد توسعه ربات ها بخصوص ربات های انسان نما می باشد که قابلیت های بسیاری را دارند و فواید بسیاری را برای انسان ها به ارمغان می آوردند. این دو نمونه کوچکی از کاربرد های علوم هوش مصنوعی بوده که در واقع در این متن به آنها بسنده میکنیم.
اگر سوالی در زمینه ظرفیت پذیرش دکتری مهندسی کامپیوتر هوش مصنوعی سراسری ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.

دکتری مهندسی کامپیوتر هوش مصنوعی
منابع آزمون دکتری مهندسی کامپیوتر هوش مصنوعی شامل سوالات دروس عمومی که شامل سوالات زبان و استعداد تحصیلی، سوالات در سطح مقطع کارشناسی که شامل سوالات دروس ساختمان داده ها و طراحی الگوریتم ها و سوالات تخصصی در سطح مقطع کارشناسی ارشد شامل شناسایی الگو – یادگیری ماشین خواهد بود.

دکتری هوش مصنوعی دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد در رشته مهندسی کامپیوتر هوش مصنوعی در حدود 9 واحد دانشگاهی اقدام به پذیرش دانشجو می نماید. این کد رشته ها در دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد مندرج می باشد. لازم به یاد آوری است که انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد از انتخاب رشته دکتری دانشگاه سراسری به صورت مجزا  و هرکدام در سایت اینترنتی مربوطه انجام میگیرد.برای اطلاع از انتخاب رشته دکتری مهندسی کامپیوتر هوش مصنوعی دانشگاه آزاد می توانید به مقاله ای به همین عنوان در این سایت مراجعه فرمایید.
در این مقاله به معرفی ظرفیت پذیرش دکتری مهندسی کامپیوتر هوش مصنوعی سراسری و پردیس خودگردان پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله انتخاب رشته دکتری مهندسی کامپیوتر بزنید.
اگر سوالی در زمینه ظرفیت پذیرش دکتری مهندسی کامپیوتر هوش مصنوعی سراسری ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.