شرایط ثبت نام پزشکی بدون کنکور 

رشته پزشکی یکی از پرطرفدارترین رشته ها در ایران است که داوطلبان گروه های آزمایشی علوم تجربی و گاهاً ریاضی و فنی رویای تحصیل در رشته های پزشکی را در سر دارند. یکی از دلایل تعداد بالای متقاضیان رشته های پزشکی، درآمد بالای پزشکان در کشور است. اما قبولی در کنکور در رشته های پزشکی از ابتدا تاکنون کار بسیار سختی بوده که بسیاری از داوطلبان علاقه مند به این رشته ها را نا امید کرده است. اما بهتر است بدانید آن دسته از داوطلبانی که موفق به پذیرش در رشته های پزشکی نشده اند، می توانند بدون کنکور نیز در رشته ی مورد علاقه خود به تحصیل بپردازند. هر چند این روش هم شرایط خاصی دارد. ما در مقاله شرایط ثبت نام پزشکی بدون کنکور به موضوعاتی پیرامون پزشکی بدون کنکور خواهیم پرداخت تا ابهامات و سؤالات پیچیده که گاهاً با جست و جو در سایت های مختلف بی نتیجه مانده است، با نهایت آگاهی از بین برود. از سؤالات بسیاری از داوطلبانی که در کنکور سراسری موفق نبوده اند، این است که آیا امکان تحصیل در رشته پزشکی بدون کنکور نیز مانند سایر رشته های بدون کنکور (پیراپزشکی، فنی مهندسی و …) وجود دارد یا خیر. برای پاسخ این سؤال نیاز است مبحث بعدی را با دقت مطالعه کنید تا به پاسخ سؤال خود در رابطه با ادامه تحصیل در پزشکی بدون کنکور پی ببرید.
از شرایط ثبت نام پزشکی بدون کنکور اطلاع دارید؟ می دانید که چه دانشگاه هایی بدون کنکور در رشته پزشکی دانشجو می پذیرند؟ با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

به پزشکی علاقه دارید؟ اگر در کنکور قبول نشدید، به سادگی از آن دست نکشید، تحصیل بدون کنکور یک فرصت طلایی برای شماست

پزشکی بدون کنکور !!!

در پاسخ سؤالات متعدد پیرامون پزشکی بدون کنکور باید عرض کنیم که داوطلبان می توانند از طریق رشته پزشکی بدون کنکور وارد رشته مورد علاقه خود شوند اما شرایط نحوه پذیرش در این دوره بسیار متفاوت با رشته های پیراپزشکی و فنی و مهندسی و … است.

در واقع داوطلبان میتوانند تحصیلات خود را در رشته مورد نظر (پزشکی ) در خارج از کشور ادامه دهند، قبل از تغییر قوانین دانشجویان می توانستند بعد از 72 واحد درسی به یکی از دانشگاه های داخلی انتقالی بگیرند.در ادامه مطلب شرایط پزشکی بدون کنکور و انتقالی به ایران ذکر شده است.
می خواهید بدون کنکور، پزشکی بخوانید؟ با مشاورین آیدانیتو تماس بگیرید.

شرایط ثبت نام پزشکی بدون کنکور

بهتر است به شرایط ثبت نام پزشکی بدون کنکور قبل از تغییرات ایجاد شده بپردازیم. تا با روال تحصیلی و شرایط پزشکی بدون کنکور  (نه چندان دور) آشنا شوید.

  •  رشته های پزشکی بدون کنکور تنها برای داوطلبانی که رشته ی تحصیلی دوره دبیرستان آن ها ریاضی و تجربی است، مجاز بود. بنابراین اولین شرط مهم برای اقدام به پذیرش در دانشگاه در رشته پزشکی بدون کنکور این موضوع قرار می گرفت.
  • داوطلبانی که قصد تحصیل در ایران را داشتند همانطور که گفته شد، ابتدا باید 72 واحد درسی را در یکی از دانشگاه ها معتبر از نظر وزات بهداشت ایران، در خارج از کشور (یکی از کشورهای ارائه دهنده رشته پزشکی که مورد تأیید وزارت بهداشت قرار گیرد) میگذراندند.
  • معدل بالای این 72 واحد تحصیلی از شرایط دیگر تحصیل در پزشکی بدون کنکور بود. (در صورت بورسیه گرفتن این معدل به 17 افزایش پیدا می کند).

برای آگاهی از کلیه شرایط و ضوابط ثبت نام پزشکی بدون کنکور با مشاوران متخصص تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.

شرایط جدید انتقالی دانشجویان پزشکی خارج از کشور

اما در حال حاضر با تصویب قانون جدید از سال 2019 افرادی که برای تحصیل به دانشگاه های خارج از کشور می روند نمیتوانند انتقالی به دانشگاه های پردیس بگیرند و باید تحصیلات خود را در همان دانشگاه به پایان برسانند، بعد از پایان تحصیل در پزشکی بدون کنکور میتوانند به کشور برگردند.

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به تغییرات به وجود آمده در شرایط انتقالی دانشجویان پزشکی خارج از کشور با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

کدام دانشگاه ها در رشته پزشکی بدون کنکور دانشجو می پذیرند؟

به رشته پزشکی علاقه دارید و از این نظر که می دانید در کدام رشته می خواهید تحصیل کنید، چندین قدم از سایر داوطلبان پیشی گرفته اید. اما دانشگاه های بسیاری در سراسر دنیا، در رشته پزشکی بدون کنکور دانشجو می پذیرند و باید قبل از هر اقدامی از رده بندی و لیست بهترین دانشگاه ها اطلاع داشته باشید. به همین منظور پیشنهاد می کنیم برای کسب آگاهی در زمینه دانشگاه های پذیرنده رشته پزشکی با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
برای آگاهی از لیست دانشگاه های پذیرنده دانشجو در رشته پزشکی بدون کنکور با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

شهریه پزشکی بدون کنکور

از جمله مواردی که بایستی حتما قبل از هر اقدامی در مورد آن بررسی های لازم را انجام دهید، شهریه است. با توجه به اینکه دانشگاه های بسیاری اقدام به پذیرش پزشکی بدون کنکور دانشجو می کنند، شهریه پزشکی بدون کنکور متفاوت است. به همین منظور پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از شهریه پزشکی با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
برای آگاهی از شهریه پزشکی بدون کنکور با مشاورین متخصص آیدانیتو تماس بگیرید.

نگران شهریه هستید؟ جای هیچ نگرانی نیست! با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید

نکات مهم گرفتن پذیرش برای رشته پزشکی

از جمله مواردی در هنگام اخذ پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور باید به آن توجه کنید، مورد تایید بودن مدرک دانشگاه از طرف وزارت علوم و بهداشت است. از طرفی برخی از دانشگاه های خارج از کشور به منظور پذیرش دانشجو، آزمونی را برگزار می کنند که بایستی از زمان و شرایط شرکت در آن آزمون باخبر باشید. این در حالی است که بسیاری از دانشگاه ها، بر اساس سوابق تحصیلی داوطلب اقدام به پذیرش دانشجو می کنند. پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از کلیه شرایط و ضوابط اخذ پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور در رشته پزشکی با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
تحصیل در خارج از کشور در رشته داروسازی یک فرصت طلایی است، آن را از دست ندهید. برای آگاهی از کلیه شرایط و ضوابط اخذ پذیرش بهترین دانشگاه ها می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

قانون معافیت از خدمت و خروج از کشور

مطابق قانون سازمان نظام وظیفه، اگر فرد مذکری به سن قانونی 18 سال رسیده باشد و هیچ گونه معافیتی برای رفتن به سربازی نداشته باشد، باید خود را برای رفتن به خدمت آماده کند. اگر شما شرایط مذکور را دارید ولی می خواهید برای ادامه تحصیل به خارج از کشور سفر کنید، پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از وضعیت نظام وظیفه خود با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
برای آگاهی از معافیت تحصیلی سربازی و شروط خروج از کشور برای داوطلبان بدون کنکور پزشکی با مشاورین متخصص نظام وظیفه آیدانیتو تماس بگیرید.

به داوطلبان عزیز پیشنهاد می کنیم برای کسب آگاهی بیشتر در این زمینه بعد از مطالعه شرایط ثبت نام پزشکی بدون کنکور به مقاله دانشگاه های پذیرنده پزشکی بدون کنکور مراجعه کنند
کلیه سوالات خود را در زمینه ثبت نام پزشکی بدون کنکور براساس شرایط و قوانین جدید از مشاوران آیدانیتو بپرسید.