زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی

نویسنده : فرهنگ
۱۳ دی ۹۶ ۳۰ ۰

زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 97

 

 

جهت اطلاع از زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی می توانید در سراسر کشور با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹۷۴ تماس حاصل نمایید


پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

 

همان طور که می دانید، آزمون مدارس نمونه دولتی، پس از پایان یافتن امتحانات ترم دوم و به صورت مجزای استانی برگزار می شود. زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی در اواخر سال جاری (اسفند ماه) و یا اوایل سال آینده (فروردین ماه 1397) می باشد که این ثبت نام به صورت اینترنتی خواهد بود و در سایت آموزش و پرورش محل تحصیل متقاضی انجام می گیرد.

لازم به ذکر است که با وجود اینترنتی بودن ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی، در بعضی از استان ها ثبت نام در محل مدرسه انجام می پذیرد.

نحوه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 97

ثبت نام در آزمون مدارس نمونه دولتی به صورت اینترنتی، در سایت آموزش و پرورش هر استان (به تفکیک استانی) صورت می پذیرد. شایان ذکر است که در برخی از استان ها، ثبت نام در سایت آموزش و پرورش صورت نمی پذیرد و با مراجعه به مدرسه و ثبت نام در محل مدرسه انجام می گیرد.

شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی 97

الف) شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی دانش آموزان متقاضی ورود به پایه ی هفتم (97-98)

1) دانش آموز بایستی در پایه ششم ابتدایی مشغول به تحصیل باشد.

2) از آنجایی که به منظور ثبت نام در آزمون، معدل نیمسال اول پایه ی ششم بسیار مهم است، پس دانش آموزان داوطلب بایستی در کلیه ی دروس درجه ی خیلی خوب را کسب نمایند. شایان ذکر است که کسب نمره ی خوب در یکی از دروس در کنار کسب نمرات خیلی خوب در سایر دروس نیز قابل قبول است.

البته این شرط فقط تا مرحله ی ثبت نام در آزمون مهم است و برای شرکت در آزمون نمرات نیمسال دوم نیز در نظر گرفته می شوند و به عبارتی نمرات نیمسال دوم در شرکت نمودن دانش آموز در آزمون مؤثر است. بدین گونه که اگر دانش آموز داوطلب شرکت در آزمون مدارس نمونه ی دولتی که هم اکنون در پایه ی ششم مشغول به تحصیل است، در نیمسال اول در همه ی دروس درجه ی خیلی خوب را کسب کند (و یا به صورت استثناء فقط در یکی از دروس درجه  خوب و در سایرین درجه ی خیلی خوب را کسب کند)، به شرطی می تواند در جلسه ی آزمون شرکت کند که در نیمسال دوم نیز بتواند در همه ی دروس درجه ی خیلی خوب (و یا به صورت استثناء فقط در یکی از دروس درجه ی خوب و در سایر دروس درجه ی خیلی خوب) کسب نماید.

3) داشتن تابعیت ایرانی الزامی است (البته اتباع خارجی نیز می توانند تحت شرایط و ضوابط خاصی اقدام به ثبت نام نمایند).

در نهایت ذکر این نکته الزامی است که اگر شرایط مذکور را نداشته باشید، حتی در صورت ثبت نام اینترنتی، کارت ورود به جلسه برایتان صادر نمی شود!

زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی

ب) شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی دانش آموزان متقاضی ورود به پایه ی دهم (97-98)

1) دانش آموز بایستی در پایه ی نهم مشغول به تحصیل باشد.

2) از آنجایی که در آزمون مدارس نمونه دولتی، آزمون و معدل ضریب تأثیر مساوی در قبولی دارند (به این معنی که در نتیجه ی نهایی قبولی، معدل پایه ی نهم به میزان 50% و نمره ی آزمون نیز 50% مؤثر است)، معدل نقش مهمی دارد و از جمله ضوابط ثبت نام در آزمون مدارس نمونه دولتی این است که معدل در نیمسال اول نباید از 17 کمتر باشد.

در ضمن برای شرکت در آزمون بایستی در ترم دوم نیز معدل بالای 17 داشته باشید. (در غیر اینصورت مجاز به شرکت در آزمون نخواهید بود).

3) داشتن تابعیت ایرانی الزامی است( البته اتباع خارجی نیز می توانند تحت شرایط خاصی اقدام به ثبت نام نمایند).

یادتان باشد اگر شرایط مذکور را نداشته باشید، حتی در صورت ثبت نام اینترنتی، کارت ورود به جلسه برایتان صادر نمی شود.

 

نمرات و درجه کسب شده در نیمسال اول و دوم برای ورود به مدارس نمونه دولتی بسیار حائز اهمیت است

تاریخ آزمون مدارس نمونه دولتی 97

آزمون مدارس نمونه دولتی همه ساله به صورت هماهنگ کشوری پس از پایان امتحانات نوبت دوم (اواخر خرداد – اوایل تیر) برگزار می شود. متقاضیان شرکت در آزمون مدارس نمونه دولتی 97 می توانند با مطالعه ی شرایط و ضوابط ثبت نام در آزمون نسبت به ثبت نام اقدام نموده و یک هفته پیش از تاریخ آزمون کارت ورود به جلسه آزمون را دریافت نمایند.

 

جهت اطلاع از زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی می توانید در سراسر کشور با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹۷۴ تماس حاصل نمایید


پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

 

آیدانیتو فضای هوشمند آموزش، مشاوره و برنامه ریزی درسی و تحصیلی می باشد و هیچ ارتباطی با آموزش و پرورش و آزمون تیزهوشان ندارد. آیدانیتو صرفاً به دانش آموزان علاقه مند خدمات مشاوره درسی و برنامه ریزی تحصیلی ارائه می دهد


4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


اولین دیدگاه را شما برای این مطلب ثبت کنید