آیدانیتو > دفترچه انتخاب رشته ریاضی
انتخاب رشته ریاضی و فیزیک

دفترچه انتخاب رشته ریاضی


دفترچه ریاضی

هر سال در بین ماه های آذر و بهمن تب و تاب عجیبی برای ثبت نام در آزمون سراسری ورودی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شکل می گیرد. در بهمن ماه امسال یعنی سال 1397 نیز تمامی افراد متقاضی شرکت و حضور در این آزمون بسیار مهم و آینده ساز در انتظار منتشر شدن دفترچه کنکوری دقیقاً مانند بهمن ماه سال گذشته به وسیله سازمان سنجش آموزش کشور بودند. اما در کمال ناباوری و تعجب دفترچه منتشر شده کنکور سراسری 98 با تغییرات مهمی همراه بود و این مسئله به شدت داوطلبان را سردرگم و گیج کرد. آزمون سراسری ورودی مراکز دانشگاهی مختلف ایران در میان شناخته شده ترین و جامع ترین آزمون های است که هر ساله افراد بسیاری در گروه های سنی و همین طور آزمایشی مختلف در آن حضور پیدا می کنند. در نتیجه به وجود آمدن تغییراتی هر چند کوچک و جزئی در آن ابهام ها و سؤال های بسیاری را برای هر کدام از داوطلبان شرکت کننده ایجاد کرد.
مطابق اخبار و اطلاعیه های انتشار یافته ورود دانش آموزان و متقاضیان ورود به انواع مراکز دانشگاهی از جمله غیرانتفاعی و روزابه به دانشگاه های مختلف موجود در ایران بسیار مشکل تر از سال های قبل شده است و سازمان سنجش بر طبق اطلاعیه ای امکان ورود متقاضیان و داوطلبان را به 85 درصد از رشته های دانشگاهی بدون هیچ آزمونی و تنها بر طبق معدل کتبی دیپلم وی در رشته های مختلف دانشگاهی را فراهم کرده است. در واقع به گزینش دانشجویان در رشته های اعلام شده در سایت سازمان سنجش آموزش کشور فقط بر طبق سابقه تحصیلی فرد دانش آموخته و یا دانش آموز انجام می پذیرد. از جمله گروه هایی آزمایشی و خاص و مورد توجه در بین کلیه داوطلبان کنکور گروه ریاضی است در این مطلب جامع به بحث و تبادل نظر در مورد دفترچه ریاضی می پردازیم. پس ما را همراهی کنید تا اطلاعات جامعی را در رابطه با هر کدام از بخش های دفترچه ریاضی به دست آورید.

بخش اول دفترچه انتخاب رشته ریاضی

در اولین فصل از دفترچه انتخاب رشته ریاضی داوطلب آشنایی کافی را با فرایند اجرایی گزینش و سنجش دانشجویان به طور کامل پیدا می کنند. در بین اقدامات ضروری گنجانده شده در این دفترچه برای گرفتن پذیرش انواع رشته های علوم ریاضی بر طبق سوابق تحصیلی فرد می توان از موارد همچون مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته به طور کامل و دقیق و تهیه مدارک درخواستی برای ثبت نام در این طرح مهم نام برد. در قسمت دیگری از نخستین فصل دفترچه انتخاب رشته ریاضی می توانید کلیه شرایط اختصاصی جذب و پذیرش داوطلبان در این رشته تحصیلی من جمله انصراف دانشجویان مشغول به تحصیل در دوره روزانه از دانشگاه تا تاریخ 31 شهریور سال 1398 برای شرکت مجدد در کنکور سراسری را ملاحظه بفرمایید. برای کسب اطلاعاتی جامع تر و دقیق تر در ارتباط با لیست کامل کلیه شرایط اختصاصی و همچنین شرایط عمومی گنجانده شده در نخستین بخش از دفترچه انتخاب رشته ریاضی می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید. به علاوه توضیحات و جزئیات جامعی نیز در ارتباط با نحوه انتخاب رشته در گروه علوم ریاضی و سهمیه های معرفی شده برای متقاضیان و داوطلبان نیز در این قسمت قابل مشاهده و مطالعه هستند.
مشاوران آیدانیتو پاسخگوی شما در مورد مندرجات دفترچه انتخاب رشته ریاضی فیزیک هستند. کافیست با آن ها تماس بگیرید. 

بخش دوم دفترچه انتخاب رشته ریاضی

در میان مهم ترین موارد ذکر شده در بخش دوم دفترچه ریاضی می توان به شرایط ادامه تحصیلات دانشگاهی در دوره های مختلفی از جمله روزانه و شبانه اشاره کرد. همچنین، توضیحاتی بسیار کامل در رابطه با ملاک های انتخاب رشته نیز در این قسمت از دفترچه قابل ملاحظه است در ادامه این بخش می توانید لیستی کامل از دانشگاه های پذیرنده و رشته ها را به صورت بدون کنکور مشاهده می کنید.

بخش سوم دفترچه انتخاب رشته ریاضی

در بخش ابتدایی سومین فصل از دفترچه انتخاب رشته ریاضی موضوع حداقل کارایی اعضاء در انواع رشته های تحصیلی رشته ریاضی فیزیک همچون کاردانی فنی عمران، مهندسی پلیمر، مهندسی شیمی، مهندسی کامپیوتر و مهندسی مکانیک مطرح شده است. برای کسب اطلاعات در رابطه با این قسمت امکان تماس شما با مشاوران آیدانیتو فراهم است. در قسمت بعدی از این فصل اشاره ای مختصر به امکانات رفاهی و خوابگاه ها شده است. در انتهای فصل سوم لیست دانشگاه ها همراه با شماره تلفن و نشانی الکترونیکی آن ها درج شده است.
 در این مقاله به تحلیل و بررسی دفترچه انتخاب رشته ریاضی پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله انتخاب رشته کنکور ریاضی فیزیک بزنید.
مشاوران آیدانیتو می توانند اطلاعات جامع و کاملی را در رابطه با انتخاب رشته کنکور ریاضی فیزیک در اختیار شما قرار دهند. پس حتماٌ با آن ها تماس بگیرید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *