دفترچه تکمیل ظرفیت سراسری

avatar image نویسنده : مارال فرخی
stopwatch image ۰۵ شهریور ۹۷ view image ۲۸۱۹ blogging image ۴
دفترچه تکمیل ظرفیت سراسری
فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره "دفترچه تکمیل ظرفیت سراسری" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۵ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

دفترچه تکمیل ظرفیت سراسری

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری به پایان رسیده و داوطلبان در انتظار اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری  هستند. قطعا پس از اعلام نتایج، تعدادی از داوطلبان از نتیجه به دست آمده رضایت ندارند و تمایل دارند فرصت دیگری برای انتخاب رشته و آزمودن شانس خود داشته باشند. تکمیل ظرفیت یک فرصت طلایی برای این دسته از داوطلبان است. در این مقاله درباره دفترچه تکمیل ظرفیت سراسری صحبت می کنیم و چند نکته مهم درباره دفترچه تکمیل ظرفیت سراسری را برای داوطلبان گرامی بازگو می کنیم. اگر در کنکور سراسری شرکت کرده اید و قصد شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت سراسری هم دارید، پیشنهاد می کنیم مقاله حاضر را به دقت مطالعه کنید.

تکمیل ظرفیت دانشگاه های سراسری

هر سال در فصل پاییز زمان تکمیل ظرفیت دانشگاه های سراسری است و دفترچه تکمیل ظرفیت سراسری هم در همین زمان منتشر می شود. منظور از تکمیل ظرفیت این است که دانشگاه هایی که پس از اعلام نتایج نهایی کنکور و معلوم شدن قبولی ها هنوز جای خالی دارند، برای پذیرش دوباره از میان شرکت کنندگان کنکور سراسری آن سال، فراخوان می دهند. بنابراین فقط داوطلبانی مجاز هستند تا در تکمیل ظرفیت سراسری شرکت کنند که در کنکور سراسری شرکت کرده باشند و کارنامه اولیه دریافت کرده باشند. به عبارت دیگر، مردودی های کنکور سراسری (کسانی که برای انتخاب رشته مجاز نشده اند) هم می توانند در تکمیل ظرفیت سراسری شرکت کنند و بخت خود را برای قبولی بیازمایند.

دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری

داوطلبانی که می خواهند در مرحله تکمیل ظرفیت سراسری شرکت کنند، می بایست براساس دفترچه تکمیل ظرفیت سراسری ، انتخاب رشته خود را انجام دهند. هر داوطلب در مرحله تکمیل ظرفیت می تواند 50 کد رشته محل را از دفترچه تکمیل ظرفیت سراسری انتخاب و در فرم انتخاب رشته تکمیل ظرفیت وارد کند. به این نکته دقت کنید که دفترچه های تکمیل ظرفیت دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی از دانشگاه های روزانه، شبانه و پردیس مجزا است. داوطلبان فقط می توانند رشته هایی که در دفترچه تکمیل ظرفیت سراسری وجود دارد را انتخاب کنند. داوطلبانی که در نوبت روزانه پذیرفته شده اند، دقت داشته باشند که در صورت شرکت در تکمیل ظرفیت و قبولی شدن، قبولی قبلی شان لغو خواهد شد.

زمان انتشار دفترچه تکمیل ظرفیت سراسری

همان طور که گفتیم تکمیل ظرفیت سراسری در دو مرحله است. در آبان ماه دفترچه تکمیل ظرفیت پیام نور و غیرانتفاعی و در آذر ماه دفترچه تکمیل ظرفیت روزانه، شبانه، پردیس و مجازی منتشر می شود.البته پیش از آغاز تکمیل ظرفیت سراسری و انتشار دفترچه تکمیل ظرفیت سراسری از طرف روابط عمومی سازمان سنجش در این باره اطلاع رسانی می شود.

نحوه دریافت دفترچه تکمیل ظرفیت

داوطلبان گرامی می توانند در زمان انتشار، دفترچه تکمیل ظرفیت سراسری مربوط به هر یک از دوره های پیام نور و غیرانتفاعی و روزانه، شبانه، مجازی و پردیس را از طریق وب سایت سازمان سنجش آموزش کشور دریافت کنند. پیشنهاد می کنیم پیش از اقدام به تکمیل ظرفیت دفترچه تکمیل ظرفیت سراسری را به دقت بخوانید. علاوه بر مقاله فوق پیشنهاد می کنیم اگر قصد دارید در تکمیل ظرفیت سراسری ثبت نام کنید مطلب ثبت نام تکمیل ظرفیت سراسری را مطالعه کنید. مشاوران متخصص آیدانیتو در کوتاه ترین زمان ممکن، جامع ترین اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهند. اگر سوالی در زمینه ثبت نام تکمیل طرفیت دانشگاه سراسری دارید ، با مشاوران حرفه ای آیدانیتو تماس بگیرید.
فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره "دفترچه تکمیل ظرفیت سراسری" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۵ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


3.5 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


۴ دیدگاه
 • user_default_pic pouyaxanbabaei
  توسط pouyaxanbabaei در تاریخ ۲۳ آذر ۹۷ reply-button
  با سلام،ایا خبر تکمیل ظرفیت خود را تایید میکنید.؟؟اگر قرار است بیاید کی خواهد امد؟؟
  user_default_pic مهدی یاری
  توسط مهدی یاری در تاریخ ۱۳ دی ۹۷
  سلام متاسفانه امسال تکمیل ظرفیت برگزار نشد.

 • user_default_pic علی رضایی
  توسط علی رضایی در تاریخ ۱۵ دی ۹۷ reply-button
  با سلام ایا اطلاعیه جدید ک سنجش داده از بهمن امسال اجرا میشه؟؟یعنی به عنوان تکمیل ظرفیته؟؟؟
  user_default_pic مهدی یاری
  توسط مهدی یاری در تاریخ ۲۳ دی ۹۷
  سلام دوست عزیز بله پذیرش در بهمن ماه و بر اساس معدل کتبی دیپلم خواهد بود.