انتخاب رشته تجربی

دفترچه انتخاب رشته تجربی


دفترچه تجربی

با نزدیک شدن به ماه های آذر و یا بهمن استرس و تب و  تاب ثبت نام کردن در کنکور سراسری ورودی مراکز مختلف دانشگاهی در دل دانش آموزان و فارغ التحصیلان می افتد. در بهمن سال 97 نیز داوطلبان و متقاضیان در حال آماده کردن خود برای ثبت نام در کنکور سراسری بودند که اخبار منتشر شده در رسانه ها و شبکه های اجتماعی آن ها را سخت متعجب کرد. خبر این بود که کنکور سراسری سال 98 با تغییرات بسیاری مواجه شده است و شرایط و ضوابط خاصی برای ثبت نام کنندگان در این آزمون مهم و سرنوشت ساز در نظر گرفته شده است.
اآزمون سراسری ورودی مراکز مختلف دانشگاهی در بین جامع ترین آزمون های برگزار شده برای ورود به دانشگاه ها قرار دارد که هر ساله شمار زیادی از دانش آموزان و دانش آموختگان تصمیم به شرکت و حضور در آن می گیرند. بنابراین، به وجود آمدن تغییراتی اساسی در آن علامت سؤال های زیادی را در ذهن داوطلبان ایجاد می کند. تغییر مهم و اساسی به وجود آمده در کنکور سراسری 98 بدون آزمون شدن امکان ورود به مراکز دانشگاهی در حدود 85 درصد از رشته هاست. یعنی هر فرد بر طبق سوابق تحصیلی خود امکان ورود و تحصیل در این رشته های دانشگاهی را دارد. در میان گروه های آزمایشی مورد توجه و خاص در میان تمامی داوطلبان می توان از گروه تجربی نام برد. در این مطلب جامع به بحث و تبادل نظر در مورد دفترچه تجربی برای شما دوستان گرامی می پردازیم. پس ما را یاری کنید تا اطلاعات جامع و کاملی را در رابطه با هر یک از قسمت های دفترچه تجربی به دست آورید.

بخش اول دفترچه انتخاب رشته تجربی

اولین فصل از دفترچه انتخاب رشته تجربی به ذکر فرایند اجرایی سنجش و گزینش دانشجویان در رشته های مختلف تحصیلی اختصاص دارد. در میان اقدامات لازم درج شده در دفترچه انتخاب رشته تجربی جهت اخذ پذیرش و جذب در انواع رشته های علوم تجربی مطابق سوابق تحصیلی داوطلب می توان به مواردی همانند مطالعه کامل دفترچه راهنمای انتخاب رشته های گروه تجربی به صورت دقیق و جزئی و همین طور تهیه کردن لیست مدارک مهم درخواستی جهت ثبت نام در این طرح مهم اشاره کرد. در بخش دیگری از دفترچه تجربی شرایط عمومی و شرایط جدید اختصاصی که از طرف مسئولین امر برای پذیرش در رشته های مختلف تحصیلی گروه تجربی در نظر گرفته شده است را می توانید مشاهده نمایید. جهت کسب اطلاعاتی هر چه کامل در رابطه با این قوانین جدید می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس حاصل فرمایید.
در کنار مشاوران آیدانیتو بهترین انتخاب رشته را در گروه تجربی تجربه کنید. فقط کافیست که با آن ها تماس بگیرید.


بخش دوم دفترچه انتخاب رشته تجربی

در بین اصلی ترین و قابل ذکرترین موارد ذکر شده در دومین قسمت از دفترچه انتخاب رشته تجربی می توانیم از شرایط تعیین شده برای ادامه تحصیل در انواع دوره های تحصیلی از جمله غیرانتفاعی، شبانه و روزانه نام ببریم. علاوه بر این توضیحات بسیار کاملی در رابطه با معیارهای انتخاب رشته های مختلف در این قسمت از دفترچه انتخاب رشته تجربی قابل مطالعه هستند. لیست کاملی از دانشگاه های پذیرنده و همین طور رشته های گنجانده شده در گروه تجربی نیز در این قسمت دیده می شوند.

بخش سوم دفترچه انتخاب رشته تجربی

در آخرین بخش از دفترچه انتخاب رشته تجربی بحث حداقل کارایی اعضا در انواع رشته های تحصیلی گروه تجربی در رشته هایی همچون علوم مهندسی شیلات، تکنولوژی گیاهی، فضای سبز و پرورش زنبور عسل ذکر شده است. جهت کسب اطلاعاتی دقیق تر در این رابطه می توانید با مشاوران خبره آیدانیتو تماس حاصل فرمایید. مواردی همچون خوابگاه های دانشجویی و امکانات رفاهی دانشگاه ها و همین طور آدرس الکترونیکی تمامی دانشگاه های پذیرنده در انتخاب رشته تجربی و شماره تماس آن ها نیز در این بخش آورده شده اند.
 در این مقاله به تحلیل و بررسی دفترچه انتخاب رشته تجربی پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله لیست رشته های تجربی بزنید.
مشاوران آیدانیتو می توانند اطلاعات جامع و کاملی را در رابطه با دفترچه انتخاب رشته تجربی را در اختیار شما قرار دهند. پس حتماٌ با آن ها تماس بگیرید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *