دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری ۹۷

نویسنده : فرهنگ
۰۷ بهمن ۹۶ ۸۴ ۰

دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری 97

پذیرش و ثبت نام متقاضیان در آزمون ورودی دکتری (Ph.D) مطابق قانون سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی مجلس شورای اسلامی و شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی صورت می پذیرد.

در واقع اگر متقاضی ورود به دوره ی دکتری هستید و قصد دارید که در یکی از رشته های تصویب شده توسط دفتر گسترش آموزش عالی، اعم از مؤسسات آموزش عالی و دانشگاه ها (از جمله دانشگاه آزاد اسلامی)، به ادامه ی تحصیل بپردازید، بایستی در آزمون ورودی دوره های دکتری (Ph.D) ثبت نام و شرکت نمایید.

حتماً مطلع هستید که کنکور دانشگاه های سراسری و آزاد با هم ادغام شده و در یک روز و یک زمان برگزار می شوند. زمان ثبت نام آزمون ورودی دکتری (Ph.D)، مطابق جدول زمانبندی درج شده در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری 97، از تاریخ 96/09/01 لغایت 96/09/07 تعیین شده است.

داوطلبانی که در تاریخ مقرر، اقدام به ثبت نام نمودند،  در تاریخ تعیین شده توسط سازمان سنجش (3-1 اسفندماه) نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه آزمون اقدام کردند. زمان برگزاری آزمون ورودی دکتری (Ph.D) سال 97، جمعه 4 اسفندماه بود که نتایج اولیه آزمون از طریق سایت سازمان سنجش (www.sanjesh.org) در هفته ی آخر فروردین ماه 1397 اعلام شد.

بازه ی زمانی انتخاب رشته (که به صورت اینترنتی انجام می گیرد) برای داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند، از نیمه ی اول اردیبهشت ماه 97 و همزمان با انتشار دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری 97 توسط سازمان سنجش، آغاز می شود.

دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری 97، شامل کلیات، شرایط و ضوابط انتخاب رشته، جداول کد رشته محل ها، فرم معدل (مختص دانشجویان سال آخر کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای) و پیش نویس فرم انتخاب رشته اینترنتی می باشد که متقاضیان بایستی پیش از انجام انتخاب رشته در بازه ی زمانی مذکور، حتماً دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری 97 را به دقت مطالعه نمایند.

برای دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری 97  کلیک کنید.

مطالعه ی دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته از اوجب واجبات است

نحوه انتخاب رشته دکتری سراسری 97

با توجه به اینکه آزمون دکتری سراسری و آزاد با هم ادغام شده و هر دو طی یک آزمون برگزار می شوند،  ثبت نام آزمون دکتری مطابق جدول زمانبندی ارائه شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور، از ابتدای آذرماه آغاز و تا پایان هفته ی ابتدایی آذر (7-1 آذرماه 1396)، ادامه می یابد.

زمان برگزاری آزمون ورودی دکتری 97، جمعه 4 اسفندماه 1396 می باشد و نتایج اولیه آزمون به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور، در هفته ی آخر فروردین ماه 1397 اعلام می گردد. در این مرحله اگر مجاز به انتخاب رشته شده باشید، می توانید از نیمه ی اول اردیبهشت ماه 1397 و با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایید.

از آنجایی که انتخاب رشته بسیار مهم و سرنوشت ساز است، پیشنهاد ما این است که  دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری 97 (که توسط سازمان سنجش و همزمان با زمان مقرر انتخاب رشته منتشر  شده است) را به دقت مطالعه نمایید.

جهت اطلاع از نحوه صحیح انتخاب رشته دکتری سراسری 97 می توانید در سراسر کشور با شماره 9099071973 تماس حاصل نمایید


پاسخگویی از 8 صبح الی 1 بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

شرایط مجاز برای انتخاب رشته دکتری سراسری97

سازمان سنجش آموزش کشور در هفته ی آخر فرورودین ماه، نتایج اولیه کنکور دکتری 97 را در سایت سنجش اعلام می نماید.

در صورتی که در کارنامه ی اولیه، مجاز شناخته شوید (در واقع، پس از مشاهده ی کارنامه ی اولیه، با مشاهده ی دوره هایی که در آن به انتخاب رشته مجاز شده اید) می توانید نسبت به انتخاب حداکثر 50 کد رشته محل در بازه ی زمانی اعلام شده توسط سازمان سنجش اقدام نمایید.


4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


اولین دیدگاه را شما برای این مطلب ثبت کنید