دانشگاه های کارشناسی بدون کنکور غیر انتفاعی مدیریت

به جرأت می توان گفت که در حال حاضر تحصیل در دانشگاه غیرانتفاعی طرفداران بی شماری پیدا کرده و استقبال داوطلبان به خصوص قشر جوان از تحصیل در آن به میزان زیادی افزایش یافته است. شاید شما خواننده محترم این مقاله هم دانشگاه غیرانتفاعی را به بسیاری از دانشگاه های ایران ترجیح داده و به دنبال تحصیلات دانشگاهی در آن روزها را سپری می کنید. باید گفت که از سال 1364 یعنی زمان تاسیس اولین دانشگاه غیر انتفاعی در ایران، این موسسه آموزش عالی با پیشرفت های قابل توجه و روز افزونی رو به رو بوده که اسباب هر چه بیشتر شناساندن آن را به ایران و ایرانی فراهم کرده است. حتماً اطلاع دارید که تحصیل در این دانشگاه به هر دو صورت بدون کنکور و با کنکور برایتان فراهم بوده و با توجه به موقعیت و علایق خود، می توانید یکی از آن ها را برگزینید. ولی به طور کلی تمایل بیشتری به تحصیل در رشته  های بدون آزمون در دانشگاه غیرانتفاعی بیشتر بوده و جذب دانشجو از طریق این دوره بیشتر صورت می گیرد. در این مقاله، لیست دانشگاه های کارشناسی بدون کنکور غیر انتفاعی مدیریت را عنوان می کنیم. علاوه بر معرفی دانشگاه های کارشناسی بدون کنکور غیرانتفاعی مدیریت ، شرایط این دانشگاه برای جذب دانشجو در رشته مدیریت، ضوابط و شرایط پذیرش در این رشته و همچنین رتبه علمی موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی را نیز مورد بررسی قرار می دهیم.

شرایط پذیرش دانشگاه های کارشناسی بدون کنکور غیرانتفاعی مدیریت

نظام واحدی پایه نظام درسی دانشگاه های غیرانتفاعی را تشکیل می دهند(نظام درسی ای که بر اساس نظام آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری پایه ریزی شده است و افراد با فراغت از تحصیل از دانشگاه غیرانتفاعی گواهی مطابق ضوابط و شرایط این وزارتخانه را دریافت می کنند). گفتنی است که تمامی موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی موظف به تهیه مسکن، خوابگاه و غذا برای دانشجویان نبوده و داوطلبان پذیرفته شده باید قبل از انتخاب رشته این موارد را در نظر بگیریند، ولی در مقابل دریافت وام تحصیلی جهت پرداخت شهریه از طرف سازمان برنامه و بودجه کشور جهت دانشجویان دانشگاه های غیرانتفاعی وجود داشته و متقاضیان می توانند در هر ترم تحصیلی آن را درخواست نمایند.
راجع به میزان شهریه پرداختی جهت ادامه تحصیل در موسسات غیرانتفاعی باید بگوییم که این مبلغ در سال 97 مشخص نبوده و مقدار آن به تصویب هیأت امنای دانشگاه ها می رسد. در این جا میزان شهریه پرداختی برای تحصیل در دوره کارشناسی موسسات غیرانتفاعی را بر طبق مبلغ تصویب شده در سال 96 خدمت شما دوستان می آوریم. باید متذکر شویم که این مبلغ در سال تحصیلی 98-97 با افزایش 10 تا 15 درصدی روبروست.

شهریه دوره کارشناسی رشته های علوم انسانی در موسسات غیر انتفاعی
گروه آزمایشی میزان شهریه ثابت در هر یک از نیمسال تحصیلی مبلغ شهریه متغیر برای هریک از واحدهای درسی نظری تخصصی و اصلی میزان شهریه دروس کارگاه های عملی و آزمایشگاه های عملی مبلغ شهریه مورد نیاز برای هر یک از واحدهای پروژه
عمومی پایه نظری
علوم انسانی 3/500/000 168/000 256/000 319/000 261/000 712/000

 
باید خاطر نشان کنیم که اخذ مدرک دیپلم در رشته های نظری (ریاضی، تجربی و انسانی) و همچنین مدرک پیش دانشگاهی حداکثر تا سررسید تاریخ ثبت نام کارشناسی بدون کنکور غیرانتفاعی مدیریت، ضروری است. همچنین سربازی و نظام وظیفه آقایان نیز از دیگر مواردی محسوب می شود که نباید هیچ مشکل حل نشده ای در رابطه با آن وجود داشته باشد.

ظرفیت دانشگاه های کارشناسی بدون کنکور غیرانتفاعی مدیریت

با مطالعه دفترچه راهنمای بدون کنکور سراسری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، متوجه پایین بودن ظرفیت رشته های مدیریت در دانشگاه های غیرانتفاعی می شویم. برای مثال، دانشگاه هایی همانند: غیرانتفاعی اسوه معاصر، غیرانتفاعی میزان و دانشگاه شهید اشرفی اصفهانی ظرفیتی معادل 6 نفر در رشته مدیریت بازرگانی در سال 96 داشته اند. اما در این میان ظرفیت موسسه غیرانتفاعی مجازی فاران مهر دانش از موارد گفته شده بیشتر بوده و اقدام به پذیرش 12 نفر دانشجوی رشته بازرگانی در مهر 96 کرده است. اما در مورد رشته مدیریت صنعتی باید گفت که موسسه غیرانتفاعی چرخ نیلوفری آذربایجان در شهر تبریز، موسسه غیرانتفاعی مقدس اردبیلی و موسسه غیرانتفاعی الغدیر تبریز 6 نفر دانشجو را در این رشته تحصیلی در سال 96 پذیرش کرده که تعداد بالایی نیست.

لیست دانشگاه های کارشناسی بدون کنکور غیرانتفاعی مدیریت

در قسمت پایانی این مقاله، لیست دانشگاه های کارشناسی بدون کنکور غیر انتفاعی مدیریت را خدمت شما عزیزان ذکر می کنیم.  

  لیست دانشگاه های کارشناسی بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی مدیریت
1 استان اصفهان موسسه غیرانتفاعی  المهدی مهر-اصفهان (ویژه خواهران)
2 استان اصفهان موسسه غیرانتفاعی  امین-فولادشهراصفهان
3 استان اصفهان موسسه غیرانتفاعی  امین-فولادشهراصفهان (ویژه خواهران)
4 استان آذربایجان غربی- موسسه غیرانتفاعی  آذرآبادگان-ارومیه
5 استان آذربایجان غربی- موسسه غیرانتفاعی  آفاق-ارومیه
6 استان ایلام موسسه غیرانتفاعی  باختر-ایلام
7 استان اصفهان موسسه غیرانتفاعی  پیام-گلپایگان
8 استان اصفهان موسسه غیرانتفاعی  جهاد دانشگاهی – اصفهان
9 استان آذربایجان شرقی- موسسه غیرانتفاعی  چرخ نیلوفری آذربایجان -تبریز
10 استان بوشهر موسسه غیرانتفاعی  خرد-بوشهر
11 استان اصفهان موسسه غیرانتفاعی  دانش پژوهان پیشرو-اصفهان
12 استان آذربایجان شرقی- موسسه غیرانتفاعی  ربع رشیدی-تبریز
13 استان آذربایجان غربی- موسسه غیرانتفاعی  زرینه -خوی
14 استان آذربایجان شرقی- موسسه غیرانتفاعی  سراج-تبریز
15 استان اصفهان دانشگاه غیر انتفاعی شهید بهایی-اصفهان
16 استان اصفهان دانشگاه غیر انتفاعی شهیدا شرفی اصفهانی-اصفهان
17 استان اصفهان موسسه غیرانتفاعی  صبح صادق-اصفهان
18 استان اصفهان موسسه غیرانتفاعی  صنعتی فولاد-فولادشهر اصفهان
19 استان اصفهان موسسه غیرانتفاعی  عقیق- شاهین شهر اصفهان
20 استان آذربایجان شرقی- موسسه غیرانتفاعی  علم و فناوری شمس-تبریز
21 استان آذربایجان غربی- موسسه غیرانتفاعی  علم وفن-ارومیه
22 استان اصفهان موسسه غیرانتفاعی  علوم و فن آوری سپاهان-اصفهان
23 استان اصفهان موسسه غیرانتفاعی  فیض اسلام-خمینی شهر اصفهان(ویژه خواهران)
24 استان تهران موسسه غیرانتفاعی  مجازی ایرانیان-تهران
25 استان تهران موسسه غیرانتفاعی  مجازی رایانه ای-تهران
26 استان تهران موسسه غیرانتفاعی  مجازی فاران مهردانش-تهران
27 استان آذربایجان شرقی- موسسه غیرانتفاعی  معاصر-تبریز
28 استان اردبیل- موسسه غیرانتفاعی  مقدس اردبیلی-اردبیل
29 استان آذربایجان شرقی- موسسه غیرانتفاعی  میزان-تبریز
30 استان آذربایجان شرقی- موسسه غیرانتفاعی  نبی اکرم ( ص) -تبریز
31 استان اردبیل- موسسه غیرانتفاعی  نوین-اردبیل
32 استان اصفهان موسسه غیرانتفاعی  هشت بهشت اصفهان پویا-اصفهان

 
در این مقاله به معرفی دانشگاه های کارشناسی بدون کنکور غیرانتفاعی مدیریت پرداختیم. پیشنهاد ما به شما بررسی مقاله ظرفیت پذیرش کارشناسی بدون کنکور غیرانتفاعی مدیریت 97  نیز هست.

مشاورین متخصص آیدانیتو در کوتاه ترین زمان ممکن، جامع ترین اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهند . اگر سوالی در زمینه لیست دانشگاه های کارشناسی بدون کنکور غیرانتفاعی رشته مدیریت دارید ، با مشاورین حرفه ای آیدانیتو تماس بگیرید.