لیست دانشگاه ها کاردانی بدون کنکور علمی کاربردی

دانشگاه های کاردانی علمی کاربردی حقوق


دانشگاه های کاردانی علمی کاربردی حقوق

دانشگاه جامع علمی کاربردی با انگیزه ایجاد زمینه همکاری و مشارکت دستگاه های اجرایی دولتی و غیردولتی و سازمان ها جهت آموزش نیروی انسانی متبحر و متخصص مورد نیاز جهت استفاده در قسمت های مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی تأسیس گردید. به این ترتیب، تمامی دانش آموختگان این دانشگاه، مهارت و دانش لازم را کسب می نمایند. از جمله اهداف آموزش های داده شده در دانشگاه علمی کاربردی می توان به وجود آوردن بستری مناسب جهت فعالیت های دانشگاهی، صنعتی، فراهم ساختن زیربنایی مناسب به منظور استفاده از توان فارغ التحصیلان در حل مسائل کاربردی و بالابردن شاخص های کیفی و کمی آموزش های کاربردی در جامعه اشاره کرد. دانشگاه علمی کاربردی در دوره های کاردانی و کاردانی به کارشناسی در رشته های مختلف تحصیلی جذب دانشجو دارد. در این مقاله، به بحث راجع به دانشگاه های کاردانی علمی کاربردی حقوق برای شما دوستان عزیز می پردازیم. علاوه بر ذکر دانشگاه های کاردانی علمی کاربردی حقوق، توضیحاتی را نیز در ارتباط با شرایط و ضوابط دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی علمی کاربردی برای گزینش و جذب دانشجویان رشته حقوق و ظرفیت پذیرش این رشته در این دانشگاه مشهور ذکر می نماییم.

شرایط تحصیل دانشگاه علمی کاربردی حقوق

تمامی پذیرفته شدگان در مراکز آموزشی علمی کاربردی موظف به تبعیت از ضوابط، مقررات و قوانین دانشگاه جامع علمی کاربردی و همین طور وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هستند. تمامی کارمندان دولت در صورتی امکان تحصیل در این دانشگاه را دارند که موافقت نامه رسمی سازمان و یا وزارتخانه ای که در آن مشغول به کار هستند را مبنی بر شرکت در آزمایشگاه ها و کلاس های درس دریافت کرده باشند. مورد دیگر این که، هیچ یک از دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی امکان گرفتن مهمانی، مرخصی تحصیلی و یا تغییر رشته را در اولین ترم تحصیلی خود ندارند.

شرایط پذیرش کاردانی دانشگاه جامع علمی کاربردی حقوق

از جمله شرایط اختصاصی و مهم جهت پذیرش داوطلبان در کاردانی دانشگاه جامع علمی کاربردی حقوق می توان به داشتن دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه و یا دیپلم سه ساله نظام جدید اشاره کرد. علاوه بر این، هر یک از افراد پذیرفته شده باید توانایی جسمی لازم و متناسب با رشته انتخابی خود را داشته باشند.

ظرفیت دانشگاه های جامع علمی کاربردی کاردانی حقوق

در مورد ظرفیت پذیرش دانشگاه های جامع علمی کاربردی حقوق می توان اینگونه بیان کرد که در یکی از گرایش های این رشته تحصیلی به نام امور ضابطین قضایی، مرکز آموزش علمی کاربردی فرماندهی انتظامی استان خراسان جنوبی با 35 نفر ظرفیت کمترین میزان جذب دانشجو را در بین دیگر دانشگاه های پذیرنده دارد. اما بالاترین جذب دانشجو در این گرایش در دانشگاه هایی مانند مرکز آموزش علمی کاربردی فرماندهی انتظامی استان سیستان و بلوچستان ، مرکز آموزش علمی کاربردی فرماندهی انتظامی استان آذربایجان شرقی و مرکز آموزش علمی کاربردی فرماندهی انتظامی استان یزد مشاهده می شود (75 نفر ظرفیت).
مثال دیگر به گرایش حقوق ثبتی مربوط می شود که مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری دیواندره پایین تعداد جذب دانشجو یعنی 50 نفر را در این گرایش به خود اختصاص داده است. اما در مقابل تعداد زیادی از دانشگاه ها مانند مراکز آموزش علمی کاربردی زاهدان یک، مرکز آموزش علمی کاربردی الموت و مرکز آموزش علمی کاربردی گچساران با 75 نفر ظرفیت، بیشترین تعداد پذیرش دانشجو را در این گرایش دارند.

لیست دانشگاه های کاردانی علمی کاربردی حقوق

آخرین بخش از مقاله پیش رو را به ا رائه لیست دانشگاه های کاردانی علمی کاربردی حقوق اختصاص داده ایم.

رشته تحصیلی

دانشگاه های پذیرنده

کاردانی حرفه ای حقوق- حقوق ثبتی

مرکزآموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی زرند

مرکزآموزش علمی کاربردی دهدشت

مرکزآموزش علمی کاربردی گچساران 1

مرکزآموزش علمی کاربردی آباده

مرکزآموزش علمی کاربردی زاهدان 1

مرکزآموزش علمی کاربردی آستارا

مرکزآموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی کرمان

مرکزآموزش علمی کاربردی الموت

مرکزآموزش علمی کاربردی یاسوج 1

 

رشته تحصیلی

دانشگاه های پذیرنده

کاردانی حرفه ای حقوق-ارشاد و معاضدت قضایی

مرکز آموزش علمی کاربردی فرماندهی انتظامی استان زنجان

مرکز آموزش علمی کاربردی فرماندهی انتظامی استان خراسان رضوی

مرکز آموزش علمی کاربردی فرماندهی انتظامی استان آذربایجان غربی

مرکز آموزش علمی کاربردی نیروی انتظامی استان هرمزگان

مرکز آموزش علمی کاربردی کانون وکلای دادگستری مرکز

 

رشته تحصیلی

دانشگاه های پذیرنده

کاردانی حرفه ای حقوقی- نگارش حقوقی

مرکز آموزش علمی کاربردی  دانشگاه علوم انتظامی

مرکز آموزش علمی کاربردی  فردوس

مرکز آموزش علمی کاربردی فرماندهی انتظامی استان کرمان

مرکز آموزش علمی کاربردی فرماندهی انتظامی استان آذربایجان غربی

مرکز آموزش علمی کاربردی فرماندهی انتظامی استان زنجان

 

رشته تحصیلی

دانشگاه های پذیرنده

کاردانی حرفه ای حقوق- خدمات قضایی

مرکز آموزش علمی کاربردی فرماندهی انتظامی استان آذربایجان شرقی

مرکز آموزش علمی کاربردی گرمی

مرکز آموزش علمی کاربردی فارسان

مرکز آموزش علمی کاربردی بجنورد 2

مرکز آموزش علمی کاربردی کازرون

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی شهرکرد

مرکز آموزش علمی کاربردی لارستان

مرکز آموزش علمی کاربردی میاندوآب

مرکز آموزش علمی کاربردی زاهدان2

در این مقاله به بررسی نکات مرتبط با دانشگاه های کاردانی علمی کاربردی حقوق پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله ظرفیت پذیرش کاردانی علمی کاربردی حقوق بزنید.

اگر سوالی در زمینه دانشگاه های کاردانی علمی کاربردی حقوق ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران باتجربه تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.


1 دیدگاه در “دانشگاه های کاردانی علمی کاربردی حقوق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *