دانشگاه دندانپزشکی

رشته محبوب دندانپزشکی از جمله بهترین و شناخته شده ترین رشته ها در میان داوطلبان و متقاضیان ورود به دانشگاه ها به حساب می آید. رشته ای که به امر سلامت دندان و دهان می پردازد و فرد دانش آموخته این رشته تحصیلی درمان و تشخیص بیماری های مربوط به دندان و دهان را از جمله وظایف اصلی و مهم خود می داند. باید اشاره کنیم که رشته دندانپزشکی همچون سایر علوم مطرح در دنیا دچار تحولاتی اساسی و مهم در گذر زمان شده است و با پیشرفت های قابل ملاحظه ای مواجه بوده است. هم زمان با این پیشرفت ها شاهد ایجاد رشته های تخصصی بسیاری در حوزه دندانپزشکی بودیم. در حال حاضر، علم دندانپزشکی درد و حوزه مختلف زیبایی لبخند و چهره و ارتقاء سلامت فرد خدمات شایان توجه و مهمی را عرضه می کند. در این مقاله جامع، به بحث در مورد دانشگاه دندانپزشکی می پردازیم. پس ما را همراهی کنید تا با لیست انواع دانشگاه دندانپزشکی آشنایی کافی را پیدا کنید. کلیه داوطلبان با مطالعه این مقاله دانشگاه دندانپزشکی در کنار کسب اطلاع و آشنایی با دانشگاه های دندانپزشکی اطلاعات خوبی را نیز راجع به رتبه های قبولی این دانشگاه ها به دست خواهند آورد.

معرفی رشته و زیر گروه دندانپزشکی

رشته دندانپزشکی در میان محبوب ترین و بهترین رشته های گنجانده شده در گروه آزمایشی علوم تجربی قرار دارد. رشته ای که بالا بردن سطح اطلاعات و مطالعه عمیق دروسی همچون فیزیک، ریاضی، شیمی و زیست نقشی بسیار مهم در قبولی در آن دارد. جهت آشنایی شما دوستان در زیر به ضرایب دروس اختصاصی در رشته دندانپزشکی می پردازیم.

نام درس

ریاضی

زیست شناسی

فیزیک

زمین

ضریب

2

4

2

0

مشاوران آیدانیتو می توانند اطلاعات جامع و کاملی را در رابطه با محل قبولی و دانشگاه های پذیرنده کنکور سراسری رشته دندانپزشکی در اختیار شما دوستان قرار دهند.

در زیر به ذکر لیست دانشگاه دندانپزشکی برای شما عزیزان مایل به ادامه تحصیل در این رشته محبوب دانشگاهی می پردازیم.

ردیف

دانشگاه های سراسری پذیرنده دندانپزشکی

1

دانشگاه علوم پزشکی یزد

2

دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

3

دانشگاه علوم پزشکی همدان

4

دانشگاه علوم پزشکی مشهد

5

دانشگاه علوم پزشکی مازندران- ساری

6

دانشگاه علوم پزشکی لرستان- خرم آباد

7

دانشگاه علوم پزشکی گیلان- رشت(محل تحصیل دانشکده لنگرود(پرستاری و مامایی)

8

دانشگاه علوم پزشکی گلستان- گرگان

9

دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

10

دانشگاه علوم پزشکی کرمان

11

دانشگاه علوم پزشکی کاشان

12

دانشگاه علوم پزشکی قم

13

دانشگاه علوم پزشکی قزوین

14

دانشگاه علوم پزشکی شیراز

15

دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی- تهران

16

دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد

17

دانشگاه علوم پزشکی شاهد- تهران

18

دانشگاه علوم پزشکی سمنان

19

دانشگاه علوم پزشکی زنجان

20

دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

21

دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان

همان طور که در بالا ملاحظه می کنید تعداد قابل توجهی از دانشگاه ها پذیرنده رشته دندانپزشکی به صورت با آزمون هستند. در نتیجه، دست داوطلبان در انتخاب شهرها و دانشگاه های دارنده این رشته تحصیلی باز است. باید بدانید که انتخاب رشته ای آگاهانه مرهون شناخت کامل دانشگاه های پذیرنده است.

شناخت محل قبولی و دانشگاه های پذیرنده رشته دندانپزشکی دانشگاه سراسری می تواند آینده تحصیلی شما را در این رشته به بهترین شکل رقم بزند. در صورت نیاز می توانید در این زمینه از مشاوران تحصیلی آیدانیتو کمک بگیرید

رتبه و تراز قبولی دندانپزشکی سراسری

در آخرین بخش از این مقاله به ذکر رتبه و تراز قبولی رشته دندانپزشکی در دانشگاه های مختلف پذیرنده برای شما می پردازیم.

نام واحد دانشگاهی

تراز قبولی دندانپزشکی

رتبه قبولی (کشوری)

دانشگاه علوم پزشکی خیری شاپور- اهواز

1233

9600

دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

1050

9400

دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس

1240

9660

دانشگاه علوم پزشکی ایلام

2300

9750

دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

1900

9450

دانشگاه علوم پزشکی مشهد

7800

9900

دانشگاه علوم پزشکی لرستان- خرم آباد

2000

9700

در این مقاله به تحلیل و بررسی محل قبولی و دانشگاه های پذیرنده کنکور سراسری رشته دندانپزشکی پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله انتخاب رشته دندانپزشکی بزنید.
اگر سوالی در زمینه محل قبولی و دانشگاه های پذیرنده کنکور سراسری رشته دندانپزشکی ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.