برای ارتباط با مشاورین مرکز از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره
9099071973
تماس حاصل فرمایید

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 24
حتی ایام تعطیل
با یک تماس آگاهانه عمل کنید

برای ارتباط با مشاورین مرکز از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره
9099071985
تماس حاصل فرمایید

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 24
حتی ایام تعطیل
با یک تماس آگاهانه عمل کنید
آیدانیتو ، فضای هوشمند مشاوره و آموزش آنلاین و آفلاین در تمامی مقاطع تحصیلی و خانواده و روانشناسی رو برای شما به ارمغان میاره،سامانه آیدانیتو در مقاطع مختلف دبستان ، دوره متوسطه اول و دوم ، کنکور سراسری،کارشناسی ارشد ، دکتری ، تحصیل در خارج از کشور و حتی ثبت نام دانشگاه بدون کنکور فعالیت میکنه.این سیستم یکپارچه برای مشاوره و آموزش تخصصی، معرفی منابع ، آموزش سرفصلهای مهم ، انتخاب رشته ، ثبت نام دانشگاه بدون کنکور و هرچیزی که فکرشو کنید بهتون کمک میکنه

ثبت نام بدون کنکور ارشد پیام نور 97

ثبت نام بدون کنکور ارشد پیام نور 97

ثبت نام بدون کنکور ارشد پیام نور 97 امکان پذیر است؟ ما معمولاً با این سوال از میان داوطلبین دوره ارشد مواجه هستیم. در پاسخ باید بگوییم خیر! دانشگاه پیام نور تنها از طریق آزمون ورودی دانشجو می پذیرد. این باور شاید ریشه در ناآگاهی نسبت به آزمون فراگیر داشته باشد. آزمون فراگیر ارشد چیست؟ دانشگاه پیام نور از طریق دو آزمون سراسری و آزمون فراگیر دانشجو می پذیرد. آزمون سراسری، آزمون ورودی تمامی دانشگاه ها در دوره ی کارشناسی ارشد است که توسط سازمان سنجش برگزار می شود. و آزمون فراگیر ارشد، آزمون برگزار شده از جانب دانشگاه پیام نور است که منابع آن، کتب دروس ترم اول ارشد هر رشته می باشد. داوطلبان در صورتی که در این آزمون پذیرفته شوند، می توانند تحصیل خود را از نیمسال دوم (ترم بهمن) آغاز کنند. دقت کنید، آزمون برگزار شده معادل گذراندن ترم اول قرار می گیرد.

آزمون فراگیر ارشد در دو نوبت مهر و بهمن ثبت نام می کند

 

زمان ثبت نام آزمون فراگیر ارشد پیام نور 97

دانشگاه پیام نور با توجه به ظرفیت واحدهای دانشگاهی خود در دو مرحله ی مهر و بهمن نسبت به پذیرش دانشجو اقدام می کند. البته باید بدانید که چند سالیست ثبت نام مهرماه انجام نشده است اما صحبتی از لغو آن به میان نیامده است و با توجه به ظرفیت واحدهای دانشگاهی، احتمال برگزاری مجدد آن وجود دارد.

ثبت نام آزمون فراگیر بهمن ماه 1396 بر خلاف سالهای گذشته در اواسط مهر آغاز شد از این رو به طور قطعی نمی توان در مورد زمان ثبت نام آزمون فراگیر 97 صحبت کرد.

در زمان انتشار دفترچه ی راهنمای ثبت نام آزمون فراگیر، زمان ثبت نام را متعاقباً اعلام می کنیم.

شرایط ثبت نام آزمون فراگیر ارشد پیام نور

الف) شرایط عمومی ثبت نام ارشد فراگیر

1) اعتقاد به یکی از ادیان تصریح شده در ایران

2) نداشتن عناد با جمهوری اسلامی

3) عدم احراز به فساد اخلاقی

4) داشتن توانایی جسمی متناسب با رشته.

ب) مدارک تحصیلی ثبت نام ارشد فراگیر

1- فارغ التحصیلان دوره کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته و بالاتر و یا دانشجویان سال آخر دوره ی کارشناسی که تا 97/11/30 فارغ التحصیل می شوند.

تبصره: دارندگان مدرک معادل، تنها در صورتی که پیش از تاریخ 92/05/28 در آزمون معادل سازی شرکت کرده باشند، می توانند در این آزمون شرکت کنند.

2- دانشجویان سال آخر که تا تاریخ 97/11/30 فارغ التحصیلان می شوند، باید در زمان ثبت نام گواهی دانش آموختگی خود را ارائه کنند.

برای دانلود دفترچه ی راهنمای ثبت نام آزمون فراگیر پیام نور 97 کلیک کنید.

 

پذیرش فقط بر اساس آزمون نیست و 20% آن متعلق به معدل کارشناسی است.

نحوه گزینش فراگیر ارشد پیام نور

1- 80% نمره ی پذیرش به نمره ی آزمون فراگیر و 20% آن به معدل کارشناسی داوطلب تعلق دارد.

2- در صورتی که داوطلب فارغ التحصیل دوره ی کارشناسی ناپیوسته باشد، میانگین معدل کاردانی و کارشناسی، ملاک قرار می گیرد.

3- دانشجویان سال آخر دوره ی کارشناسی باید نمرات واحدهای گذرانده خود را تا تاریخ 97/06/31 در فرم ثبت نام وارد کنند.

4- داوطلب در صورتی که حداقل 6 الی 10 واحد درسی را در آزمون شرکت کرده و پذیرش شده باشد. به عنوان دانشجو می تواند ادامه تحصیل دهد.

راهنمای ثبت نام آزمون فراگیر پیام نور

داوطلبان برای ثبت نام آزمون فراگیر پیام نور کافیست در تاریخ اعلام شده به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و از طریق سامانه ثبت نام پیام نور نسبت به ثبت نام اقدام کنند. مدارک ثبت نام اینترنتی شامل یک کارت اعتباری ثبت نام به قیمت حدود 70.000 تومان که از طریق کارت بانکی به صورت اینترنتی خریداری شده و اطلاعات فردی داوطلب می باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.