تکمیل ظرفیت دکتری برق آزاد و سراسری

رشته مهندسی برق جزء جامع ترین و برترین رشته های دانشگاهی است که هدف اصلی آن تحقیق و پژوهش در زمینه الکترونیک، الکترو مغناطیس و الکتریسیته بوده که جذابیت خاصی در میان داوطلبان ورود به دانشگاه ها دارد.

ازجمله توانایی های مورد نیاز جهت ادامه تحصیل در رشته مهندسی برق می توان به آگاهی از علم فیزیک و ریاضیات اشاره کرد که برای یادگیری بهتر دروس این رشته بسیار ضروری می نماید. علاوه بر این، تسلط کافی بر دروسی مانند زبان خارجی و برخورداری از ضریب هوشی مناسب نیز می تواند در پیشرفت بهتر در این رشته کمک شایان توجهی به شما دوستان عزیز کند. در این مقاله، بحث تکمیل ظرفیت دکتری برق آزاد و سراسری را مطرح می کنیم.

در کنار این موضوع، شروط ضروری جهت ثبت نام و نحوه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری برق آزاد و سراسری را نیز بیان می کنیم.

انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری برق آزاد

تمامی شما متقاضیان شرکت در تکمیل ظرفیت دکتری برق آزاد، در آغاز شروع ثبت نام و انتخاب رشته، بایستی کارتی را به مبلغ 40 هزار تومان خریداری کرده تا بتوانید پس از تایید اطلاعات درج شده به مرحله بعدی یعنی درج کد رشته های تحصیلی وارد گردید. باید خاطر نشان کنیم که با وارد کردن 20 کد رشته محل می توانید ثبت نامی ایده ال را در این مرحله انجام دهید.

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دکتری برق آزاد

باید این نکته را خدمت شما دوستان گرامی خاطرنشان کنیم که مطابق روال سال های قبل، سایت جامع دانشگاه آزاد، تاریخ دقیق ثبت نام تکمیل ظرفیت دکتری برق آزاد را به اطلاع متقاضیان می رساند. البته این تاریخ هنوز به طور دقیق اعلام نشده، اما به احتمال بسیار زیاد اوایل ماه بهمن این ثبت نام صورت گیرد.

شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت دکتری برق آزاد

دقت داشته باشید که با شرکت در آزمون دکتری دانشگاه آزاد، امکان ثبت نام و انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت دکتری برق آزاد را داشته و از این نظر هیچ مشکلی برایتان وجود ندارد. فقط توجه کنید که با قبولی در یکی از رشته هایی که در مرحله تکمیل ظرفیت در آن قبول شده اید، دیگر هرگز نمی توانید در رشته قبلی مورد قبولی تان وارد دانشگاه شوید.

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دکتری برق سراسری

خدمت شما عزیزان عرض کنیم ثبت نام تکمیل ظرفیت دکتری برق سراسری نزدیک بوده و در حدود یک ماه دیگر ( اواسط پاییز) می توانید اقدام به ثبت نام در این مقطع و دوره نمایید.

شرایط تکمیل ظرفیت دکتری برق سراسری

حضور و شرکت در آزمون دکتری سراسری، خود به عنوان شرطی مهم در تکمیل ظرفیت دکتری مهندسی برق به شمار رفته و لزوماً باید کارنامه ای مخصوص به خود شما نیز در سایت سازمان سنجش منتشر شود.

نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت دکتری مهندسی برق سراسری

با ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور در ابتدا اطلاعات ثبت نامی خود را درج و سپس عملیات ثبت نام و انتخاب رشته را انجام دهید. باید متذکر شویم که هر یک از شما دوستان گرامی امکان گزینش 15 کد رشته محل را دارید.

 

در این مقاله به بررسی نکات مرتبط با تکمیل ظرفیت دکتری برق آزاد و سراسری پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای مطالعه بیشتر سری هم به مقاله ثبت نام تکمیل ظرفیت دکتری بزنید.
اگر سوالی در زمینه تکمیل ظرفیت دکتری برق آزاد و سراسری دارید، می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.