تست MBTI

تست MBTI یک آزمون خودگزارشی و پرسشنامه ای است که هدف آن مشخص کردن تفاوت های روانشناختی در آدم های مختلف و تأثیری است که این تفاوت ها بر نگاه آدم ها و تصمیم گیری هایشان می گذارد. MBTI توسط کاترین کوک بریگز و دخترش ایزابل بریگز مایرز ساخته شد.

پایه ی این پرسشنامه در واقع نظریه ای از کارل یونگ ، یکی  از بزرگ ترین روانشناس های دنیا است. او معتقد است که انسان ها با استفاده از چهار عملکرد روانشناختی یعنی حس، شهود، احساس و فکر جهان را تجربه می کنند و اکثر اوقات یکی از این چهار عملکرد در هر فرد غالب است.

این تست در دنیای تجارت و کسب و کار بسیار مورد استقبال واقع شده است چون افراد بر اساس آن ترجیحات شغلی شان را تشخیص می دهند و کارفرماها در مصاحبه های شغلی از آن استفاده می کنند تا پی ببرند که فرد جویای کار برای آن شغل مناسب است یا نه..

پیشینه تست MBTI

در سال 1923 کتابی از یونگ در آمریکا ترجمه شد که «تیپ های روانشناختی» نام داشت. مایرز و بریگز نظریه یونگ را در آن کتاب با نظریات خودشان هم سو دیدند و بعد از پژوهش های بسیار و کمک گرفتن از روانشناس ها و روانسنجان متخصص اولین آزمون MBTI ، در سال 1943 منتشر شد.
مژده مژده !
با توجه به استقبال شما دوستان عزیز، زین پس به منظور تعیین وقت برای ارتباط با مشاوران به صورت حضوری و انجام تست های مشاوره ای می توانید با شماره 02142258 تماس بگیرید. 

تست MBTI چیست؟

در تست MBTI ، در حقیقت چهار بعد شخصیت مورد بررسی قرار می گیرند. این چهار بعد شامل موارد زیر هستند:

برونگرایی یا درونگرایی

برونگرایی یا درونگرایی مشخص می کند که فرد از چه چیزی انرژی می گیرد و در واقع چطور با دنیا ارتباط برقرار می کند. بعضی افراد حتماً باید با دیگران تعامل کنند، در اجتماع و در رابطه با دیگران باشند تا انرژی روانی کافی برای عملکرد مناسب فردی و اجتماعی داشته باشند. این آدم ها برونگرا هستند.

اما برخی دیگر نمی توانند برای مدت زمان زیادی در جمع باشند و هر چند وقت یک بار نیازمند تنهایی و خلوت با خود هستند. روابط اجتماعی زیاد آن ها را آزار  می دهد و انرژی خود را از فعالیت های فردی می گیرند.

حسی یا شهودی

آدم های حسی در وهله اول، اطلاعات را از طریق حواس پنج گانه دریافت می کنند. آن ها می بینند، می شنوند، لمس می کنند، می چشند و می بویند. ویژگی مهم افراد حسی این است که اهمیت زیادی به تجربه می دهند و برای متقاعد شدن باید شواهد تجربی داشته باشند.

آن ها به غریزه یا الهام اعتمادی ندارند. این آدم ها معمولاً به دنبال روش هایی هستند که امتحان خودشان را پس داده اند و تجربه شده اند.

آدم های شهودی کمتر از حسی ها به حواس پنج گانه تکیه می کنند. آن ها به غریزه اعتماد بیشتری دارند و معمولاً خیال پرداز هستند. این افراد محافظه کار و سنتی نیستند و نسبت به حسی ها خلاق تر و آزادی خواه ترند. معمولاً شهودی ها از کارهای تکراری بیزارند و کارهای غیر خلاقانه خسته شان می کند.

احساسی یا متفکر

آدم های احساسی دقیقاً نقطه متقابل متفکرها هستند. این افراد اهمیت زیاد به احساساتی که نسبت به مسائل مختلف دارند می دهند و ارزش هایشان برایشان اصل است. آن ها مهربان و سرشار از عاطفه و احساساتی اند که باعث می شود به یاری کردن دیگران تمایل زیادی داشته باشند.

آن ها حامیان خوبی هستند و تمام تلاششان را می کنند که احساسات کسی را جریحه دار نکنند.

از سویی دیگر متفکرها انسان هایی هستند که منطق برایشان حرف اول را می زند. آن ها بر واقعیت های عینی تمرکز دارند نه احساسات و از تحلیل های  منطقی لذت می برند. این افراد محکم و قاطع اند و قضاوت های منصفانه ای انجام می دهند.

قضاوت گر یا دریافت گر

آدم های قضاوتی معمولاً آدم های منظم و تکلیف محوری هستند که دوست دارند کارها طبق قاعده و نظم و ترتیب پیش بروند. در واقع آن ها برنامه ریزی می کنند و در صورتی احساس آرامش دارند که دورنمای همه چیز مشخص باشد و بتوانند مسئولیت هایشان را مدیریت کنند.

ادراکی ها بر خلاف قضاوت گرها منعطف و غیرقابل پیش بینی اند. آن ها کنجکاو هستند و از تجربیات جدید استقبال می کنند. حتی ممکن است گاهی بی خیال به نظر برسند. این آدم ها به  دریافت اطلاعات جدید علاقه مندند و حتی می توانند به علت انعطاف زیاد، اهدافشان را تغییر دهند.

از ترکیب این ابعاد، 16 تیپ شخصیتی متفاوت به وجود می آید و ترکیب های متفاوت این مؤلفه ها آدم های متفاوتی با ویژگی ها و ترجیحات متفاوت می سازد. نتایج تست MBTI در مشاوره های ازدواج، مشاوره های شغلی و… مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند بسیار مفید باشد و به آدم ها برای تصمیم گیری کمک کند.

در ادامه مطالعه مقاله «تست شخصیت» را به شما پیشنهاد می کنیم.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه تستس MBTI  و ویژگی های این تست، می‌توانید با مشاوران حرفه ای و باتجربه آیدانیتو تماس بگیرید.