ترمیم معدل

شاید تا به حال عبارت ترمیم معدل به گوشتان خورده باشد. در حقیقت، ترمیم مدل طرحی است که هدف اصلی و اساسی از اجرای آن امکان برگزار کردن امتحانی مجدد برای افرادی است که مدرک دیپلم دوران متوسطه خود را از سال 1384 تاکنون اخذ کرده اند ولی رضایت چندانی از نمرات خود ندارند. این گونه افراد با توجه به تأثیر 25 درصدی نمرات دوران دیپلم در کنکور سراسری تمایل زیادی به بالا بردن نمره های خود دارند. از جمله قوانین ترمیم معدل می توان به برگزاری آن در هر سه نوبت امتحانات نهایی، امکان تنها یک بار شرکت دانش آموز در این طرح و پرداخت مبلغی جهت تصحیح و چاپ اوراق امتحانی اشاره کرد. نکته مورد توجه این که طرح ترمیم معدل تا سال گذشته برای دانش آموزان دوره پیش دانشگاهی نیز اجرا می شد. اما امسال رویه به کلی تغییر کرده است. در این مقاله، به بحث در مورد ترمیم معدل شما برای شما دوستان گرامی می پردازیم. پس ما را همراهی کنید تا اطلاعات ضروری را در رابطه با ترمیم معدل به دست آورید.

اگر سوالی در زمینه ترمیم معدل ذهنتان را به خود مشغول کرده است، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

ترمیم معدل کنکور

باید عرض کنیم که ثبت نام طرح ترمیم معدل تنها در مدارس دولتی بزرگسالان صورت می گیرد. زمان ثبت نام آن نیز به طور معمول از حدود یک ماه پیش از شروع امتحانات آغاز می گردد. اما جهت کسب اطلاعات دقیق تر در این رابطه می توانید از مدارس بزرگسالان سؤال کنید. خبر خوش این که در صورت شرکت در طرح ترمیم معدل کنکور و کسب نمره پایین تر در مقایسه با نمره قبلی خود بالاترین نمره شما محاسبه می شود. پس نگرانی در این رابطه نداشته باشید. نکته بسیار مهم و قابل توجه این که نمرات اخذ شده در طرح ترمیم معدل در کارنامه کتبی دیپلم شما لحاظ و اصلاح نمی شود. این قانون فقط مختص کنکور است. در حقیقت، آموزش و پرورش در زمان ثبت نام در کنکور نمرات جدید اخذ شده توسط شما را به شکل سیستماتیک برای سازمان سنجش آموزش کشور می فرستد.
اگر سوالی در زمینه ترمیم معدل ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.

ترمیم معدل پیش دانشگاهی

با توجه به تصمیم مسئولین مربوطه در کنکور سراسری 98 امکان ترمیم معدل پیش دانشگاهی برای دانش آموزان مشغول به تحصیل در این مقطع وجود ندارد. زیرا با توجه به برگزاری آزمون سراسری 98 در تیرماه و برگزاری امتحانات مقطع پیش دانشگاهی در ماه خرداد داوطلب هیچ فرصتی جهت شرکت در طرح ترمیم معدل ندارد.

ترمیم معدل دیپلم

طرح ترمیم معدل دوران دیپلم از آنجایی اهمیت دارد که افراد با داشتن نمرات پایین و ضعیف در شماری از درس های دوران سوم متوسطه از شانس کمتری جهت قبولی و پذیرش در کنکور سراسری و رشته و  دانشگاه مورد علاقه خود برخوردار هستند. در حقیقت، این تصمیم عالی و بی نظیر فرصت دوباره ای را پیش روی دانش آموزان و متقاضیان شرکت در کنکور سراسری قرار می دهد تا آن ها بتوانند با سعی و تلاش مضاعف خود نمرات خود را در برخی از دروس جبران نمایند و بار دیگر در آزمون نهایی آن درس حضور داشته باشند. بدین ترتیب، فرد می تواند رتبه بهتری را در کنکور سراسری اخذ نماید وقتی به هدف خود یعنی قبولی و پذیرش در رشته و دانشگاه مورد نظرش دست پیدا کند.

ترمیم معدل ارشد

خبر خوش این که طرح ترمیم معدل برای دانشجویان دوره کارشناسی ارشد نیز برگزار می شود و آن ها نیز با  داشتن شرایطی حق شرکت در این طرح کمک کننده را دارند. طرح ترمیم معدل ارشد شامل حال دانشجویانی می شود که معدل آن ها کمتر از 12 است. این قبیل افراد با شرکت در طرح ترمیم معدل ارشد و بالا بردن نمرات خود می توانند از مشروط شدن نجات پیدا کنند. مورد دیگر این که در صورتی که فرد تمایل به شرکت در طرح استعداد درخشان داشته باشد اما معدل وی در حد چند صدم پایین باشد با شرکت در طرح ترمیم معدل ارشد می تواند این مشکل را حل کند.
در این مقاله به تحلیل و بررسی ترمیم معدل پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله مشاوره تلفنی بزنید.
اگر سوالی در زمینه ترمیم معدل ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.