برنامه ریزی ارشد تاریخ

در مورد تعریف رشته تاریخ می توان گفت که این رشته مسائلی از جمله مطالعه زندگی اجتماعی انسان ها در طول اعصار مختلف همراه با تحلیل و بررسی برای از نو ساختن حال حاضر و کسب آگاهی و معرفت نسبت به آینده را در بر می گیرد. آموزش رشته تاریخ به دانشجویان به مفهوم کسب شناخت در مورد احوال نسل های گذشته و سرگذشت آن ها مطابق اخبار، اسناد متون به جا مانده است. تاریخ همواره باید رسالت خود را در زمینه تغییر بنیادی و زیربنایی جامعه بر پایه بررسی و مطالعه مواریث با ارزش جامعه اسلامی و ایرانی و همین طور تاریخ جهان اجرا کند. از این رو، وجود رشته محبوب تاریخ در میان رشته های پر رونق و پر آوازه دانشگاهی امری بعید به نظر نمی رسد. همان طور که آگاه هستید، رشته تاریخ در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه های سراسری ایران مورد تدریس قرار می گیرد. در این مطلب، به ذکر پاره ای توضیحات در مورد برنامه ریزی ارشد تاریخ برای شما دوستان گرامی می پردازیم. پس ما را همراهی کنید تا به اطلاعاتی جامع در زمینه برنامه ریزی ارشد تاریخ دسترسی پیدا کنید.

برنامه ریزی کارشناسی ارشد تاریخ

به جرأت می توان گفت که نخستین و در حقیقت مهم ترین گام جهت کسب آمادگی ذهنی و روانی برای این واقعه مهم یعنی کنکور ارشد تاریخ برنامه ریزی ارشد تاریخ است. تمامی شما دوستان باید با اعتماد به نفس بالا و این جمله که من می توانم در کنکور ارشد تاریخ قبول شوم درس خواندن برای این کنکور ارشد تاریخ را آغاز نمایید. بر طبق مطالعات انجام شده در علم روانشناسی افرادی که از همان آغاز کار ناامید هستند و به این قضیه فکر می کنند که امکان و توانایی قبولی ارشد تاریخ را ندارند به مراتب در نتیجه تنهایی هم خوب عمل نمی کند. شما دوستان به عنوان یک داوطلب زمانی می توانید به موفقیت دست پیدا کنید که از بهترین منابع و کتب مورد نیاز آگاهی لازم را داشته باشید. مورد دیگر این که، داشتن مدیریت منابع نیز از جمله ضروریات کنکور ارشد تاریخ به حساب می آید. به عبارت دیگر، فرد کوهی از جزوات و کتب کنکور ارشد تاریخ را به دور خود جمع می کند. حتی بدون این که بداند کدام یک از منابع بر بقیه آن ها ارجعیت دارد اقدام به مطالعه آن ها نیز می کند و وقت بسیاری را نیز به آن اختصاص می دهد.

دانشگاه های پذیرنده ارشد تاریخ

در این بخش از مقاله، به ذکر لیست دانشگاه های سراسری پذیرنده ارشد تاریخ برای شما دوستان می پردازیم.

ردیف دانشگاه های سراسری پذیرنده ارشد تاریخ
1 دانشگاه غیرانتفاعی ادیان و مذاهب-قم
2 دانشگاه غیرانتفاعی مذاهب اسلامی
3 دانشگاه غیرانتفاعی باقرالعلوم-قم
4 دانشگاه پیام نور استان قم-قم
5 دانشگاه پیام نور استان خراسان رضوی – مرکز مشهد
6 دانشگاه پیام نور اردبیل – مرکز اردبیل
7 دانشگاه تبریز
8 دانشگاه ایلام
9 دانشگاه اصفهان
10 دانشگاه خلیج فارس – بوشهر
11 دانشگاه محقق اردبیلی-اردبیل
12 دانشگاه الزهرا-تهران(ویژه خواهران)
13 دانشگاه تربیت مدرس
14 دانشگاه حکیم سبزواری – سبزوار
15 دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) – قزوین
16 دانشگاه لرستان – خرم آباد
17 دانشگاه نیشابور

تاریخ همواره باید رسالت خود را در زمینه تغییر بنیادی و زیربنایی جامعه بر پایه بررسی و مطالعه مواریث با ارزش جامعه اسلامی و ایرانی و همین طور تاریخ جهان اجرا کند. از این رو، وجود رشته محبوب تاریخ در میان رشته های پر رونق و پر آوازه دانشگاهی امری بعید به نظر نمی رسد.

منابع ارشد تاریخ

در آخرین بخش از مقاله پیش رو به ذکر منابع ارشد تاریخ برای شما می پردازیم.

نام درس

نام کتاب

مؤلف

انتشارات
تاریخ ایران دوره اسلامی تاریخ مردم ایران از پایان ساسانیان تا پایان آل بویه جلد2 عبدالحسین زرین کوب
تاریخ آل بویه علی اصغر فقیهی
تاریخ اسلام از ورود اسلامی تا پایان طاهریان حسین مفتخری – حسین زمانی
ایران در زمان سامانیان جواد هروی
تاریخ ایران در دوره صفویه عبدالحسین نوایی
تاریخ جهان تاریخ یونان و روم علی بیگدلی
تاریخ بیزانس محمدامیر شیخ نوری
تاریخ اسلام تاریخ صدر اسلام غلامحسین زرگری نژاد
تاریخ سیاسی اسلامی حسن ابراهیم حسن
تاریخ ایران باستان تاریخ ایران از ایلامی ها تا پایان دوره هخامنشی دکتر پرویز رجبی
عربی نهج البلاغه
قرآن کریم

در این مقاله به تحلیل و بررسی برنامه ریزی ارشد تاریخ پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله ارشد تاریخ بزنید.
اگر سوالی در زمینه برنامه ریزی ارشد تاریخ ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.