بازار کار رشته پرستاری

نویسنده : زینب دادور
۲۶ دی ۹۶ ۸۰ ۰

بازار کار رشته پرستاری

از جمله رشته های پیراپزشکی پر طرفدار و پر متقاضی رشته پرستاری است. این رشته هم از لحاظ مادی و هم از لحاظ معنوی دارای جایگاه و اهمیت است. اما این ظاهر قضیه است و به همین دیدگاه مرسوم در بین افراد ما به بررسی و معرفی رشته پرستاری، بازار کار رشته پرستاری، رتبه قبولی رشته پرستاری و توانایی های لازم برای رشته پرستاری پرداخته ایم. از این رو توصیه می کنیم حتماً تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

پرستاران، سفید پوشان محبوب جامعه

معرفی رشته پرستاری

رشته پرستاری از رشته های پیراپزشکی زیر مجموعه علوم تجربی است. این رشته در بخش مهم مراقبت های بیماران ایفای نقش می کند و به عنوان دستیار پزشک در روند معالجه و بهبود بیماران نقش کلیدی دارد. تعریف رشته پرستاری و معرفی رشته پرستاری در گام نخست برای متقاضیان ورود به این رشته دارای اهمیت است و ماهیت آن را برای متقاضیان روشن می کند.

بازار کار و آینده شغلی رشته پرستاری

بازار کار رشته پرستاری در کل مطلوب است و فارغ التحصیلان این رشته بیکار نمی مانند. میزان درآمد این رشته به مکان استخدام فرد، تعداد ساعت های کاری و نیز تجربیات فرد بستگی دارد. نکته ای که ما در مورد بازار کار تمامی رشته ها عنوان می کنیم. در نگاه اول توجه به دو معیار علاقه و داشتن توانایی های لازم یا توان کسب توانایی های لازم است. باور کنید وقتی فردی در یک زمینه یا رشته، علاقه داشته باشد. هرروز توانایی ها و مهارت های خود را توسعه داده و به جایگاه بالاتر می برد و در دوره ی کنونی متخصصانی که مهارت بالاتر داشته باشند، حقوق بیشتری دریافت می کنند وارتقاء شغلی می یابند.

رتبه قبولی رشته پرستاری

رتبه قبولی رشته پرستاری وابسته به دو قسمت دروس عمومی و اختصاصی است. معمولاً کسب درصدهای خوب در دروس عمومی در اکثر رشته ها، تراز رتبه فرد را بالا می برد و او را از رقیبانش جلوتر می برد. حداقل درصد مورد نیاز دروس عمومی برای قبولی در رشته پرستای 30 به بالا است و میانگین درصد دروس اختصاصی برای کسب رتبه قبولی رشته پرستاری 15 درصد به بالا می باشد. با لحاظ کردن این میانگین ها در کنکور می توانید برای پذیرش رشته پرستاری در دانشگاه های سراسری امیدوار باشید.

توانایی های لازم برای رشته پرستاری

توانایی های لازم برای رشته پرستاری مربوط به توانایی های جسمی و روحی فرد است و کسانی که قصد ورود به این رشته را دارند، باید دارای سلامت جسمی کامل، آمادگی ایفای نقش های درمانی و مراقبتی، مدیریتی و سازماندهی ارتباط پزشک و بیمار است. همچنین یک پرستار نیازمند این است که از روحیه همدلی و دلسوزی، مهربانی و مدیریت بحران و انضباط کاری برخوردار باشد. لذا برخورداری و احراز توانایی های لازم برای رشته پرستاری، فرد را در مسیر پیشرفت و ارتقای جایگاه شغلی و درآمدی قرار می دهد.

 


4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


اولین دیدگاه را شما برای این مطلب ثبت کنید