برای ارتباط با مشاورین مرکز از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره
9099071973
تماس حاصل فرمایید

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 24
حتی ایام تعطیل
با یک تماس آگاهانه عمل کنید

برای ارتباط با مشاورین مرکز از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره
9099071985
تماس حاصل فرمایید

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 24
حتی ایام تعطیل
با یک تماس آگاهانه عمل کنید
آیدانیتو ، فضای هوشمند مشاوره و آموزش آنلاین و آفلاین در تمامی مقاطع تحصیلی و خانواده و روانشناسی رو برای شما به ارمغان میاره،سامانه آیدانیتو در مقاطع مختلف دبستان ، دوره متوسطه اول و دوم ، کنکور سراسری،کارشناسی ارشد ، دکتری ، تحصیل در خارج از کشور و حتی ثبت نام دانشگاه بدون کنکور فعالیت میکنه.این سیستم یکپارچه برای مشاوره و آموزش تخصصی، معرفی منابع ، آموزش سرفصلهای مهم ، انتخاب رشته ، ثبت نام دانشگاه بدون کنکور و هرچیزی که فکرشو کنید بهتون کمک میکنه

بازار کار رشته هنرهای تجسمی

بازار کار رشته هنرهای تجسمی

بازار کار رشته هنرهای تجسمی

رشته هنرهای تجسمی جزو شاخه هنر است و به خلق حجم های بصری از طریق عناصر بصری و کیفیت های بصری می پردازد. در واقع هنرمند هنرهای تجسمی به خلق صور مفهومی یا تندیس های قابل لمس می پردازد.

علاقه مندان به رشته های هنرهای تجسمی برای ورود به این رشته ابتدا باید از بازار کار و آینده شغلی رشته های هنرهای تجسمی، حوزه های فعالیت رشته هنرهای تجسمی، گرایش های رشته هنرهای تجسمی و لیست دانشگاه های دارای رشته هنرهای تجسمی مطلع باشند. در ادامه به همین موضوعات پرداخته ایم.

بازار کار و آینده شغلی رشته هنرهای تجسمی

ورود به رشته های هنر و از جمله هنرهای تجسمی نیازمند علاقه و استعداد هنری است. هنگامی که فرد در این دو حوزه نه فقط در رشته هنر های تجسمی، قوی و پر بار باشد و در جهت ایجاد یا ارتقای آنها تلاش نماید، می تواند جایگاه های شغلی مطلوب با درآمد خوب را تصاحب نماید. بازار کار و آینده شغلی رشته هنرهای تجسمی بستگی به تخصص و میزان مهارت فرد دارد. قطعاً هر رشته ای در جامعه تقاضا دارد و آنانی می توانند از فرصت های شغلی آن به نحو احسنت بهره ببرند که توانایی ها و مهارت های لازم رشته مورد نظر را کسب کرده باشند. از این اگر به رشته ای علاقه مند هستید مثل رشته هنرهای تجسمی، نصف راه را برای آینده شغلی خوب طی کرده اید و بر افزایش سطح مهارت خود تمرکز کنید.

حوزه های فعالیت رشته هنرهای تجسمی

رشته هنرهای تجسمی به اندازه وسعت یک جامعه می تواند کاربردی و فراگیر باشد. یکی از ویژگی های یک جامعه زنده وشاد، توجه به انواع هنرها و به ویژه عناصر بصری و هنرهای تجسمی است. از این رو متخصصان و فارغ التحصیلان، رشته هنرهای تجسمی می توانند در طیف گسترده ای از مراکز هنر، وزارت فرهنگ و ارشاد، سازمان تبلیغات اسلامی، شهرداری ها، مراکز مجسمه سازی و تشکیل گالری هنرهای تجسمی، مشغول به فعالیت شوند. بر این اساس حوزه های فعالیت رشته هنرهای تجسمی گسترده است.

گرایش های رشته هنرهای تجسمی

گرایش های رشته هنرهای تجسمی شامل گرایش نقاشی، گرافیک و مینیاتور است که در هر یک از این گرایش ها با توجه به علاقه و استعداد می توان تحصیل نمود. رشته هنرهای تجسمی را می توان با توجه به گرایش های آن در مقاطع مختلف دانشگاهی ادامه داد.

لیست دانشگاه های دارای رشته هنرهای تجسمی

لیست دانشگاه های دارای رشته هنرهای تجسمی شامل جدول زیر است که این لیست جزو بهترین دانشگاه های رشته هنر نیز می شود.

دانشگاه هنر تهران
دانشگاه هنر تبریز
دانشگاه هنر شیراز
دانشگاه هنر سوره
دانشگاه هنر صدا و سیما
دانشگاه هنر سمنان
دانشگاه هنر الزهرا
دانشگاه هنر تهران مرکز
دانشگاه هنر علوم تحقیقات
دانشگاه هنر اصفهان

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.