برای ارتباط با مشاورین مرکز از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره
70707025
تماس حاصل فرمایید

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 24
حتی ایام تعطیل
با یک تماس آگاهانه عمل کنید

برای ارتباط با مشاورین مرکز از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره
70707025
تماس حاصل فرمایید

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 24
حتی ایام تعطیل
با یک تماس آگاهانه عمل کنید

برای دریافت مشاوره رایگان بایستی از طریق موبایل با شماره
70707025
تماس حاصل نمایید

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل
آیدانیتو ، فضای هوشمند مشاوره و آموزش آنلاین و آفلاین در تمامی مقاطع تحصیلی و خانواده و روانشناسی رو برای شما به ارمغان میاره،سامانه آیدانیتو در مقاطع مختلف دبستان ، دوره متوسطه اول و دوم ، کنکور سراسری،کارشناسی ارشد ، دکتری ، تحصیل در خارج از کشور و حتی ثبت نام دانشگاه بدون کنکور فعالیت میکنه.این سیستم یکپارچه برای مشاوره و آموزش تخصصی، معرفی منابع ، آموزش سرفصلهای مهم ، انتخاب رشته ، ثبت نام دانشگاه بدون کنکور و هرچیزی که فکرشو کنید بهتون کمک میکنه

بازار کار رشته مهندسی پلیمر

بازار کار رشته مهندسی پلیمر

بازار کار رشته مهندسی پلیمر

رشته مهندسی پلیمر از جمله رشته های مهندسی است که به طراحی و ساخت محصولاتی می پردازد که استفاده روزمره و نیز تخصصی در صنایع دارند. در واقع مهندس پلیمر به طراحی و تولید محصولات پلیمری می پردازد. علاقه مندان به رشته مهندسی پلیمر برای ورود به این رشته لازم است ابتدا از بازار کار و درآمد رشته مهندسی پلیمر، رتبه قبولی رشته مهندسی پلیمر، لیست دانشگاه های دارای رشته مهندسی پلیمر و نیز حوزه های فعالیت رشته مهندسی پلیمر مطلع باشند.

بر این اساس در راستای این اطلاع رسانی و آگاهی ادامه مطلب را به بررسی همین موضوعات پرداخته ایم.

بازار کار و درآمد رشته مهندسی پلیمر

هنگامی که یک شغل و رشته در یک جامعه پرطرفدار و دارای تقاضا می شود، به دلیل کاربرد و اهمیت آن در چرخه زندگی مردم آن جامعه است. رشته مهندسی پلیمر نیز با توجه به آنکه در سطح گسترده از تخصص آن برای طراحی، ساخت یا بازتولید محصولات پلیمری استفاده می شود، مورد توجه است و  فارغ التحصیلان این رشته دانشگاهی در بازار کار غالباً جذب و استخدام می شوند. از این رو بازار کار و درآمد رشته مهندسی پلیمر قابل توجه و امیدوار کننده است. تخصص و مهارت در هر رشته دانشگاهی فرد را در رسیدن به جایگاه درست و درآمد قابل قبول کمک میک ند. از این رو شرایط و تقاضای بازار کار در یک سو و تخصص و دانش حرفه ای فرد نیز در سوی دیگر تعیین کننده خواهند بود.

رتبه قبولی رشته مهندسی پلیمر

دانشگاه های سراسری روزانه برای پذیرش دانشجویان در رشته مهندسی پلیمر قوانین و اصول خاص خود را دارند بدین منظور برای کسب رتبه قبولی رشته مهندسی پلیمر یک دانشگاه روزانه حداقل میانگین دروس اختصاصی 12 درصد و دروس عمومی 17 درصد می باشد. متغیرهای دیگری نیز در رتبه قبولی مهندسی پلیمر مؤثر هستند که شامل سهمیه منطقه و نیز ظرفیت های ورودی است.

لیست دانشگاه های دارای رشته مهندسی پلیمر

لیست دانشگاه های دارای رشته مهندسی پلیمر در گرایش های آن که شامل گرایش صنایع پلیمر و تکنولوژی و علوم رنگ، پلیمریزاسیون، نانوپلیمر و علوم و فناوری چاپ است را به شرح جدول زیر مشاهده می کنید:

ردیف نام دانشگاه
1 دانشگاه تهران
2 دانشگاه صنعتی امیرکبیر
3 دانشگاه صنعتی قم
4 دانشگاه لرستان
5 دانشگاه یاسوج
6 دانشگاه گلستان
7 دانشگاه بناب
8 دانشگاه ارومیه
9 دانشگاه صنعتی سهند

 

حوزه های فعالیت رشته مهندسی پلیمر

حوزه های فعالیت رشته مهندسی پلیمر گسترده است و فارغ التحصیلان این رشته می توانند در صنایع پزشکی و داروسازی، پتروشیمی، صفت نظامی و نیز کارخانه های تولید انواع لوازم خانگی، لباس، قطعات خودرو و نیز صنعت کشاورزی شاغل شوند. موقعیت های شغلی مهندسان پلیمر طیف وسیعی از مشاغل است و قطعاً یک فارغ التحصیل رشته پلیمر در صورتی که تخصص و دانش لازم را داشته باشد، بیکار نمی ماند. رشته پلیمر در اکثر تولیدات پتروشیمی و نفتی، از ساخت مسواک تا ساخت قطعات خودرو حضور دارد و کاربرد آن نیز رو به روز بیشتر می شود. از این رو آینده ی مطلوبی برای این رشته متصور است.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.