انتخاب رشته کارشناسی بدون کنکور غیر انتفاعی میکروبیولوژی 98

میکروبیولوژی یکی از دانش های گروه زیست شناسی است. افراد کنجکاو و علاقه مند به کشف ناشناخته های زیستی با ذهنی منطقی افراد بسیار مناسبی برای این رشته هستند. یکی از دانشگاه هایی که پذیرنده رشته میکروبیولوژی ان هم بدون کنکور است، دانشگاه ها و مؤسسات غیر انتفاعی است. به همین دلیل در اینجا نحوه، چگونگی و زمان انتخاب رشته کارشناسی بدون کنکور غیر انتفاعی میکروبیولوژی 98 را در بیان می کنیم تا علاقه مندان به این رشته با نحوه انتخاب رشته کارشناسی بدون کنکور غیر انتفاعی میکروبیولوژی 98، آشنا شوند. 

دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور غیر انتفاعی

دانشگاه ها و مؤسسات غیر انتفاعی در زیرمجموعه مؤسسات و دانشگاه های سراسری هستند. از این رو رشته ها و مؤسسات غیر انتفاعی پذیرنده رشته میکروبیولوژی را می توانید از دفترچه انتخاب رشته سراسری مشاهده کنید. برای پذیرش بدون کنکور باید دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی را دریافت کنید. در این دفترچه لیست و اسامی دانشگاه ها و مؤسسات غیر انتفاعی پذیرنده میکروبیولوژی بدون کنکور آمده است.

زمان و نحوه انتخاب رشته بدون کنکور غیر انتفاعی میکروبیولوژی 98

ثبت نام بدون کنکور غیر انتفاعی میکروبیولوژی همزمان با انتخاب رشته سراسری انجام می شود. این ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق سایت سنجش صورت می گیرد. برای انتخاب رشته کارشناسی بدون کنکور غیر انتفاعی میکروبیولوژی 98 دفترچه انتخاب رشته صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی را دریافت و مطالعه کنید. پس از آن در زمان مقرر به سایت سنجش مراجعه و اقدام به ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی بدون کنکور غیر انتفاعی میکروبیولوژی 98 کنید. ثبت نام و انتخاب رشته به صورت همزمان انجام می شود.

نحوه پذیرش میکروبیولوژی بدون کنکور غیر انتفاعی

پذیرش میکروبیولوژی بدون آزمون بر اساس سوابق تحصیلی  است. سوابق تحصیلی شامل معدل کتبی دیپلم و پیش دانشگاهی است. از این رو در هنگام ثبت نام معدل خود را به درستی و با دقت وارد کنید. علاوه بر معدل شما، پذیرش بر تعداد و ظرفیت پذیرش مؤسسات غیر انتفاعی نیز بستگی دارد.

در انتخاب رشته میکروبیولوژی غیر انتفاعی به چه مواردی باید توجه کنیم؟

انتخاب رشته کارشناسی بدون کنکور میکروبیولوژی غیر انتفاعی 98 بر اساس سوابق تحصیلی است. بنابراین باید معدل خود را در نظر بگیریم. بعد از درنظر گرفتن معدل، تعداد مؤسسات پذیرنده را در نظر بگیرید.

در سال 96 مؤسسات اندیشه سازان علوم پایه مازندران نکا و نور دانش میمه تنها مؤسسات غیر انتفاعی پذیرنده میکروبیولوژی بودند

شما امکان انتخاب 150 کد رشته محل را دارید. بنابراین می توانید در انتخاب رشته میکروبیولوژی سایر دانشگاه های پذینرده را نیز انتخاب کنید. انتخاب های خود را بر اساس اولویت هایتان رتبه بندی کنید. در این رتبه بندی، سطح علمی دانشگاه، مسافت، هزینه، امکانات رفاهی و … را در نظر بگیرید. از آنجایی که انتخاب رشته در قبولی میکروبیولوژی بدون کنکور بسیار اهمیت دارد، بهتر است از یک مشاور کمک بگیرید. مشاوران آیدانیتو آماده هستند تا شما را در زمینه انتخاب رشته کارشناسی بدون کنکور میکروبیولوژی غیر انتفاعی 98 راهنمایی کنند. شما می توانید از هر جایی که هستید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

تکمیل ظرفیت میکروبیولوژی غیر انتفاعی

در صورتی که موفق به پذیرش در رشته میکروبیولوژی نشدید، می توانید در تکمیل ظرفیت پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی که شامل پذیرش در مؤسسات غیر انتفاعی و پیام نور هست، شرکت کنید. زمان ثبت نام این مرحله در آبان ماه است. شما میتوانید مقاله لیست رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی 98 را نیز مطالعه کنید تا با سایر رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی آشنا شوید.