انتخاب رشته پایه نهم ریاضی 98

در این مقاله به موضوع انتخاب رشته پایه نهم ریاضی 98 پرداخته ایم. به دانش آموزان عزیز پایه نهم پیشنهاد می کنیم قبل از انجام انتخاب رشته پایه نهم خود این مقاله را مطالعه کنند تا در انتخاب خود دچار اشتباه نشوند. همان طور که مطلع هستید، شاخه های  تحصیلی در سه شاخه خلاصه می شود که در ادامه مشاهده خواهید کرد.
  1. رشته های نظری
  2. رشته های فنی و حرفه ای
  3. رشته های کار و دانش
دانش آموزان و والدین گرامی تمایل زیادی به رشته های شاخه نظری نشان می دهند، در ادامه دلیل توجه دانش آموزان عزیزز به شاخه نظری و دلیل انتخاب پزطرفدار ترین رشته شاخه نظری خواهیم پرداخت ابتدا رشته های شاخه نظری را بشناسید . شاخه های نظری شامل رشته های زیر میباشد:
  • رشته ریاضی و فیزیک
  • رشته تجربی
  • رشته انسانی
  • رشته علوم و معارف اسلامی
دانش آموزان عزیزی که وارد مرحله انتخاب رشته پایه نهم شده اند، می بایست قبل از انتخاب رشته پایه نهم، رشته های تحصیلی را به خوبی بشناسند. از این جهت در این مقاله به موضوع انتخاب رشته پایه نهم ریاضی 98 پرداخته شده است. هدف از درج مقاله انتخاب رشته پایه نهم ریاضی 98، راهنمایی به دانش آموزانی است که قصد انتخاب رشته ریاضی را دارند.

رشته ریاضی فیزیک

رشته ریاضی و فیزیک از جمله رشته های پرطرفدار در شاخه نظری می باشد، لیل این تعداد علاقمندان و داوطلبان برای رشته ریاضی فیزیک، شرایط کاری و شأن و منزلت اجتماعی این رشته می باشد. علاقمندان به رشته های مهندسی در مقطع دانشگاهی رشته ریاضی فیزیک را در پایه نهم انتخاب می نمایند. انتخاب رشته پایه نهم، آینده تحصیلی و شغلی دانش آموزان را رقم خواهد زد همان طور که گفته شد، انتخاب رشته پایه نهم اهمیت ویژه ای در آینده تحصیلی داوطلبان دارد. بنابراین نیاز است داوطلبان در انتخاب رشته خود تمامی جوانب را با دقت بسنجند.

فرم انتخاب رشته پایه نهم هدایت تحصیلی در 19 تیرماه منتشر خواهد شد

در انتخاب رشته پایه نهم به این نکات توجه کنید

در انتخاب رشته پایه نهم چند نکته قابل توجه است. نیاز است قبل از انتخاب رشته این نکات را در نظر بگیرید.

فعالیت ها

نمره
علایق دانش آموزان

10 درصد

نظر والدین

5 درصد

نظر معلمان تمامی دروس

10 درصد
نتیجه ی آزمون مشاوره ای

35 درصد

نتایج عملکرد درسی دانش آموزان

35 درصد
نظر مشاور تحصیلی

10 درصد

  در انتخاب رشته ریاضی فیزیک همان طور که از نام این رشته مشخص است، دانش آموزانی که در دو درس ریاضی و فیزیک مهارت دارند، جذب می شوند. دانش آموزانی که به این رشته وارد می شوند، باید قدرت تجسمی بالایی داشته باشند و علاوه بر دروس ریاضی و فیزیک در درس شیمی نیز قوی باشند.

شرط پذیرش دانش آموزان در رشته ریاضی و فیزیک پایه نهم

برای وارد شدن در این رشته باید از شرایط اولیه حضور در رشته ریاضی و فیزیک برخوردار باشید.
  1. معدل بالای 14 برای ورود به این رشته مورد نیاز است.
  2. نمره درس ریاضی و علوم تجربی در سه سال اول متوسطه با ضریب 3 محاسبه می گردد.
  3. مجموع نمرات درس های ریاضی و فیزیک در سه پایه هفتم و هشتم و نهم بالای ضریب 42 می باشد.
در نهایت پس از بررسی نکات مرتبط با انتخاب رشته پایه نهم ریاضی 98 ، به دانش آموزان عزیزی که قصد ادامه تحصیل در مدارس نمونه دولتی را دارند ، پیشنهاد میکنیم مقاله نمونه سؤالات نمونه دولتی نهم به دهم 98 را مطالعه فرمایند.