برای ارتباط با مشاورین مرکز از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره
1973 907 909
تماس حاصل فرمایید

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 24
حتی ایام تعطیل
با یک تماس آگاهانه عمل کنید
آیدانیتو ، فضای هوشمند مشاوره و آموزش آنلاین و آفلاین در تمامی مقاطع تحصیلی و خانواده و روانشناسی رو برای شما به ارمغان میاره،سامانه آیدانیتو در مقاطع مختلف دبستان ، دوره متوسطه اول و دوم ، کنکور سراسری،کارشناسی ارشد ، دکتری ، تحصیل در خارج از کشور و حتی ثبت نام دانشگاه بدون کنکور فعالیت میکنه.این سیستم یکپارچه برای مشاوره و آموزش تخصصی، معرفی منابع ، آموزش سرفصلهای مهم ، انتخاب رشته ، ثبت نام دانشگاه بدون کنکور و هرچیزی که فکرشو کنید بهتون کمک میکنه

انتخاب رشته ارشد مهندسی مواد و متالورژی 97

انتخاب رشته ارشد مهندسی مواد و متالورژی 97 

بعد از صدور کارنامه اولیه که به اعلام نتایج اولیه آزمون ارشد مربوط است، نوبت به انتخاب رشته ارشد مهندسی مواد و متالورژی 97 می رسد.

انجام درست و اصولی انتخاب رشته ارشد مهندسی مواد و متالورژی 97 خواسته ی تمام داوطلبانی است که در شرایط انتخاب رشته برخوردارند و قصد ورود به دوره ارشد هر یک از دانشگاه های سراسری و آزاد مهندسی مواد و متالورژی را دارند. از این رو توصیه می کنیم ادامه مطلب را مطالعه نمایید.

زمان انتخاب رشته ارشد مهندسی مواد و متالورژی 97

آزمون در هفته اول اردیبهشت برگزار می شود و در دهه دوم خردادماه انتخاب رشته انجام می شود. داوطلبان ارشد مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه های سراسری و آزاد می بایست در مهلت تعیین شده برای انتخاب رشته اقدام به انتخاب رشته نمایند. تمدید این مهلت قابل پیش بینی نیست و انجام انتخاب رشته در روزهای پایانی یا ساعات پایانی هم اقدامی خطا است. از این رو داوطلبان انتخاب رشته ارشد مهندسی مواد و متالورژی لازم است با توجه به نتایجی که در کارنامه اولیه کسب کرده اند، در تاریخ های تعیین شده انتخاب رشته نمایند.


جهت اطلاع از نحوه انتخاب رشته ارشد مکانیک مهندسی مواد و متالورژی 97 می توانید از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد با 9099071973 تماس حاصل نمایید.
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

شرایط انتخاب رشته ارشد مهندسی مواد و متالورژی 97

داوطلبان ارشد مهندسی مواد و متالورژی برای آنکه بتوانند انتخاب رشته نمایند، می بایست مجاز به انتخاب رشته در هر یک از کد ضریب ها که همان گرایش های مهندسی مواد و متالورژی است، شده باشند. برای مجاز شدن ضروری است که حد نصاب و درصدهای لازم برای هر یک از کد ضریب ها را بر طبق کارنامه اولیه به دست آورده باشند. از این رو مجاز شدگان دارای حداقل رتبه های لازم به منظور انتخاب رشته در هر یک از دانشگاه های روزانه، آزاد، شبانه، پیام نور، غیر انتفاعی و پردیس خودگردان از شرایط انتخاب رشته ارشد مهندسی مواد و متالورژی 97 برخوردار هستند.

شرایط دانشگاهها را با شرایط خود در زمان انتخاب رشته سنجش کنید

نحوه انجام انتخاب رشته اصولی ارشد مهندسی مواد و متالورژی

انجام انتخاب رشته ارشد مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و به صورت اینترنتی است. لازم است داوطلبان با ورود به سامانه و درج اطلاعات ثبت نامی خود، وارد صفحه انتخاب رشته شده و 100 کد رشته محل را وارد نمایند.

متقاضیان دانشگاه آزاد بعد از مشاهده نتایج در سایت سازمان سنجش به سایت آزمون دانشگاه آزاد رفته و بعد از خرید کارت اعتباری، انتخاب رشته و وارد نمودن کد دسترسی، می توانند انتخاب رشته خود را انجام دهند.

به منظور انتخاب رشته اصولی ارشد مهندسی مواد و متالورژی که به کارنامه سال های گذشته داوطلبان سر بزنید. آن ها را بررسی نمایید و از حدود رتبه و درصدهای قبولی هر یک از دانشگاه ها اطلاعات کسب کنید. در کنار این اقدام، شرایط خود را با شرایط دانشگاه هایی که انتخاب می کنید، بسنجید. شرایطی مانند موقیعت جغرافیایی و بعد مسافت، شهریه ها و نیز سطح علمی را مورد توجه قرار دهید.

در کنار اولویت بندی کد ضریب های مهندسی مواد و متالورژی که شاملک خوردگی و حفاظت مواد، سرامیک، ریخته گری، مواد مرکب، شکل دادن فلزات، مواد مرکب، بیو مواد، شناسایی و انتخاب مواد مهندسی و مهندسی بافت است، علاقه و نیز سنجش بازار کار و درآمد و موقعیت شغلی هر کدام را نیز مدنظر داشته باشید و اگر قصد ادامه تحصیل تا مقاطع بالاتر را دارید، روند ادامه تحصیل آن ها را مورد بررسی قرار دهید. چرا که ممکن است گرایشی در مقاطع بالاتر امکان ادامه تحصیل نداشته باشد و شما برای ورود به گرایشی دیگر با دشواری هایی همچون مغایر پایان نامه با رشته انتخابی در مقطع دکتری مواجه شوید. در حالی که پایان نامه جزء روزمه پژوهشی شما در پذیرش دکتری خواهد بود.

با توجه به این نکات، انتخاب رشته کنید و 100 کد رشته محل را در فرم انتخاب رشته ارشد مهندسی مواد و متالورژی سنجیده وارد نمایید.

در نهایت توصیه ما این است که اطلاعات جامع تری را در مورد انتخاب رشته ارشد کسب کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.