اعلام نتایج کنکور ارشد ۹۸

نویسنده : مریم کاوه
۰۷ فروردین ۹۸ ۱۳۲۲ ۴

فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره "نتایج کنکور ارشد 98" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


اعلام نتایج کنکور ارشد 98 

در این مقاله به موضوع اعلام نتایج کنکور ارشد 98 پرداخته شده است. کارشناسی ارشد دوره ی 2 الی 3 ساله بعد از مقطع کارشناسی است که برای مجاز شدن در ثبت نام کنکور ارشد 98 یکی از شرایط داوطلبان داشتن مدرک کارشناسی میباشد. در ادامه با زمان اعلام نتایج کنکور ارشد و نحوه ی مشاهده ی اعلام نتایج کنکور ارشد 98 بیشتر آشنا خواهید شد. دقت کنید که اطلاعات این مقاله بر اساس دفترچه راهنمای انتخاب رشته 98 نگاشته شده است. داوطلبان عزیز کارشناسی ارشد برای کسب اطلاعات دقیق تر به دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد 98 و دفترچه انتخاب رشته ارشد 98 مراجعه کنند.

زمان اعلام نتایج کنکور ارشد 98

کنکور ارشد 98 در 5 و 6 اردیبهشت برگزار می گردد و طبق روال هرسال حدود یک ماه بعد یعنی در دهه اول خردادماه ، نتایج اولیه کنکور اعلام خواهد شد. زمان اعلام نتایج کنکور ارشد 98 در دهه دوم خردادماه اعلام شده است
  انتخاب رشته نیز چند روز پس از اعلام نتایج اولیه انجام شده و نتایج آن در دهه ی اول شهریور منتشر می شود.برای اطلاع  و رعایت اصول و نحوه ی انتخاب رشته ارشد  و نحوه تحلیل کارنامه ارشد به مقالات درج شده در آیدانیتو مراجعه کنید. 
داوطلبان واجد شرایط پذیرش، بایستی نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند. نتایج نهایی اعم از قبولی یا مردودی در انتخاب رشته در شهریورماه اعلام می گردد. داوطلبان عزیزی که در اعلام نتایج اولیه آزمون ارشد 98 مجاز به انتخاب رشته شده اند نیاز است انتخاب رشته خود را بر اساس مفاد و اطلاعیه انتخاب رشته ارشد که همزمان با انتشار کارنامه بر سایت سازمان سنجش قرار میگیرد ، انجام دهند. 

انتخاب رشته ارشد 98

دفترچه انتخاب رشته ارشد 98  یک روز پس از انتشار کارنامه ارشد در دهه اول خردادماه در سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت. داوطلبان می توانند در زمان گفته شده برای دریافت دفترچه انتخاب رشته ارشد 98 اقدام نمایند. طبق اعلام سازمان سنجش زمان انتخاب رشته ارشد 98 در دهه دوم خردادماه خواهد بود.
زمان اعلام نتایج اولیه آزمون ارشد دهه اول خرداد خواهد بود
 

اعلام نتایج کنکور ارشد دانشگاه آزاد 98

با توجه به ادغام آزمون ارشد دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسری از سال 96 به بعد شاهد تغییراتی در مراحل مختلف ورود به دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد بودیم. لازم به ذکر است با توجه به این ادغام مرحله ی آزمون کتبی ارشد تا اعلام نتایج دانشگاه سراسری و آزاد یکسان است و در مرحله انتخاب رشته این راه ورود به دو دانشگاه سراسری و آزاد از هم جدا میشود . بنابر این باید بگوییم نتایج اولیه کنکور ارشد 98 توسط سازمان سنجش در دهه اول خرداد اعلام می شود. داوطلبان می توانند پس از انتشار دفترچه ی انتخاب رشته دانشگاه آزاد، رشته / محل های موردنظر خود را انتخاب کنند. نتایج نهایی انتخاب رشته دانشگاه آزاد 98 در دهه ی اول شهریور منتشر می گردد و داوطلبان می توانند اقدام به ثبت نام کنند. داوطلبان عزیز کارشناسی ارشد آزاد 98 برای انجام انتخاب رشته بایستی به سایت Azmoon.org مراجعه میکنند.

مشاهده ی اعلام نتایج کنکور ارشد 98

داوطلبان کارشناسی ارشد 98 برای مشاهده ی نتایج اولیه کنکور ارشد 98 بایستی به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کرده و وارد قسمت کارشناسی ارشد از نوار سمت راست سایت شده و با انتخاب گزینه ی سامانه ی جامع آزمون تحصیلات تکمیلی سال 1398 نتایج آزمون را مشاهده می کنند .

ارشد بدون کنکور 98

با وجود اینکه سهم عمده ی پذیرش دوره ی کارشناسی ارشد متعلق به پذیرش از طریق آزمون ارشد سراسری است، اما نباید امکان پذیرش بدون کنکور را در نظر نگرفت. در دانشگاه های سراسری و آزاد پذیرش بدون کنکور ارشد صرفاً متعلق به داوطلبان دارای سهمیه ی استعدادهای درخشان می باشد. پذیرش در دوره ی ارشد استعدادهای درخشان و دانشگاه های سراسری توسط واحدهای دانشگاهی صورت می پذیرد. به این شکل که هر واحد دانشگاهی که تمایل به جذب داوطلب استعدادهای درخشان دارد، ظرفیتی معادل نهایتاً 10 درصد ظرفیت دوره ی ارشد خود به صورت مازاد در نظر می گیرد و اطلاعیه ای جهت جذب بدون کنکور دانشجویان ارشد در سایت خود منتشر می کند. شرایط پذیرش هر دانشگاه توسط بنیاد استعدادهای درخشان همان واحد دانشگاهی مشخص می شود. اما پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد بر خلاف دانشگاه سرhسری  بسیار منسجم تر انجام می شود. در زمان انتخاب رشته، در دفترچه ی انتخاب رشته ی آزمون ارشد 98 شرایط پذیرش بدون آزمون واحدهای دانشگاه نیز منتشر می گردد. طبق مندرجات این دفترچه تمامی واحدهای دانشگاهی ارائه دهنده ی دوره ی ارشد ملزم به پذیرش بدون کنکور داوطلبان برابر 10 درصد ظرفیت دوره ی ارشد خود به صورت مازاد از میان داوطلبان واجد شرایط هستند. نتایج نهایی در سایت دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.org منتشر می گردد.
به داوطلبان ارشد پیشنهاد میکنیم پس از مطالعه اعلام نتایج کنکور ارشد 98 ، مقاله انتخاب رشته ارشد 98 را هم مطالعه کنند.
اگر سوالی در زمینه اعلام نتایج کنکور ارشد 98 ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.
فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره "نتایج کنکور ارشد 98" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


۴ دیدگاه
 • user_default_pic محسن
  توسط محسن در تاریخ ۱۶ خرداد ۹۷ reply_comment
  سلام.زمان انتخاب رشته چرا نمیتونم نتایجو ببینم؟
  user_default_pic فرهنگ
  توسط فرهنگ در تاریخ ۱۷ خرداد ۹۷
  سلام دوست گرامی نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد منتشر شده است. شما با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور می توانید نتیجه را مشاهده کنید. اگر مشکلی در مشاهده نتایج به وجود آمده ، پیشنهاد می کنیم با مشاورین مرکز تماس بگیرید ، تا شما را به بهترین نحو راهنمایی نمایند.

 • user_default_pic سعید قز
  توسط سعید قز در تاریخ ۱۱ شهریور ۹۷ reply_comment
  با سلام و ادب من رشتم مکانیک و سهمیه 5 درصد دارم. رتبه در سهمیه طراحی کاربردی 603 شدم آیا دانشگاه خوارزمی تهران محل تحصیل حصارک کرج میتونم قبول شم؟ رتبه در سهمیه تبدیل انرژی 347 شدم. آیا دانشگاههای تهران میتونم قبول شم؟ ممنون میشم
  user_default_pic مهدی یاری
  توسط مهدی یاری در تاریخ ۲۰ دی ۹۷
  سلام دوست عزیز هر سال ظرفیت ها تغییر میکند شانس شما برای گرایش تبدیل انرژی بیشتر است