اعلام نتایج نمونه دولتی استان فارس ۹۷

نویسنده : مهربان
۱۹ اردیبهشت ۹۷ ۴۲۷ ۰

اعلام نتایج نمونه دولتی استان فارس 97

 

فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " نتایج نمونه دولتی فارس" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

  در این مقاله به موضوع اعلام نتایج نمونه دولتی استان فارس 97 خواهیم پرداخت. به دانش آموزانی که در آزمون نمونه دولتی شرکت کرده اند توصیه می کنیم در این مقاله همراه ما باشند.برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ثبت نام نمونه دولتی و ... به مقالات موجود در آیدانیتو مراجعه فرمایید. مدارس نمونه دولتی با توجه به شرایط و امکانات رفاهی و تحصیلی مطلوب و جذب معلمان با سابقه، دانش آموزان با استعداد را در خود جای می دهند. همان طور که مطلع هستید، تعداد شرکت کننده در آزمون نمونه دولتی بالا می باشد و دلیل این امر، شرایط تحصیلی بهتر در مقایسه با مدارس دولتی مباشد. از این جهت برای شناخت دانش آموزان مسعداد، هر ساله آزمون همگانی برگزار می شود و دانش آموزانی که در آزمون موفق شوند، می توانند وارد مدارس نمونه دولتی شوند.

شرایط ثبت نام دانش آموزان استان فارس چیست؟

آزمون نمونه دولتی استان فارس در دو پایه برگزار می گردد، پایه ششم و نهم که دانش آموزانی که شرایط لازم را دارند، می توانند در ثبت نام آزمون شرکت داشته باشند. نمرات نیمه اول و نیمه دوم دانش آموزان پایه ششم و معدل نیمه اول و نیمه دوم پایه نهم مورد بررسی قرار می گیرد. در صورتی که نمرات دانش آموزان ششم خیلی خوب و یا فقط یک نمره خوب و سایر نمره ها خیلی خوب در کارنامه وجود داشته باشد، می توانند در آزمون شرکت داشته باشند و داوطلبان پایه نهم نیز در صورتی که معدل بالای 17 داشته باشند، مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون هستند.
نمرات و معدل هر دو نیمه، دانش آموزان شرط ورود به آزمون نمونه دولتی است

زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی استان فارس

با توجه به اینکه آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی ادغام شده است، اعلام نتایج نمونه دولتی استان فارس 97 همزمان با نتایج تیزهوشان مشخص خواهد شد. دانش آموزانی که در آزمون ثبت نام کردند، می توانند در سایت سازمان سنجش استان فارس مراجعه کنند. به دلیل اینکه امتحانات نمونه دولتی به صورت استانی برگزار می شود، برای مشاهده نتایج به سایت سنجش استان خود مراجعه کنید. برای اطلاع از سایت اعلام نتایج استان فارس به مقاله نتایج مدارس نمونه دولتی 97 مراجعه کنید.

اعلام نتایج نمونه دولتی ششم به هفتم فارس

از آنجایی که آزمون های مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی فارس در سال جاری در یک روز و یک زمان برگزار شدند ، اعلام نتایج نمونه دولتی ششم به هفتم فارس نیز همزمان با اعلام نتایج تیزهوشان این استان خواهد بود.  از آنجایی که زمان دقیق اعلام نتایج نمونه دولتی ششم به هفتم فارس هنوز مشخص نیست ، می توان پیش بینی کرد که نتایج نمونه دولتی ششم به هفتم فارس از هفته سوم تیرماه همزمان با زمان انتشار نتایج تیزهوشان از طریق سایت  azmoon.medu.ir اعلام شود. در صورتی که پس از اعلام نتایج نمونه دولتی ششم به هفتم فارس ، در یکی از مدارس نمونه دولتی انتخابی ، پذیرفته شدید، بایستی گوش به زنگ باشید که در بازه ی زمانی معینی که توسط مدرسه اعلام می شود، نسبت به ثبت نام اقدام نمایید. به این نکته هم توجه داشته باشید که فرصتی نیز به داوطلبانی که به نتیجه آزمون اعتراض دارند ، اختصاص داده خواهد شد تا پس از اعلام نتایج نمونه دولتی ششم به هفتم فارس ، اعتراض خود را به صورت اینترنتی ثبت نمایند.

اعلام نتایج نمونه دولتی نهم به دهم فارس

با توجه به اینکه نتایج نمونه دولتی تیزهوشان و نمونه دولتی در یک روز اعلام خواهد شد،  اعلام نتایج نمونه دولتی نهم به دهم فارس حدوداً یک ماه پس از برگزاری آزمون نمونه دولتی خواهد بود. اعلام نتایج نمونه دولتی ششم به هفتم فارس به صورت اینترنتی بوده و شما می توانید با مراجعه به سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی از نتیجه آزمون نمونه دولتی نهم به دهم فارس با خبر شوید. با توجه به اینکه دانش آموزان در هنگام ثبت نام در آزمون نمونه دولتی نهم به دهم ، اقدام به انتخاب مدارس نمونه دولتی می نمایند، پس از اعلام نتایج نمونه دولتی نهم به دهم فارس ، در صورتی که در یکی از مدارس انتخابی ، قبول شده باشند ، می توانند در بازه ی زمانی معینی که توسط مدرسه اعلام می شود ، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. در ضمن در صورتی که به نتایج اعلام شده اعتراض دارید ، نگران نباشید، زیرا  پس از اعلام نتایج نمونه دولتی نهم به دهم فارس ، فرصتی در اختیار شما قرار خواهد گرفت تا بتوانید اعتراض خود را به صورت اینترنتی ثبت نمایید.

شهریه مدارس نمونه دولتی استان فارس به چه صورت می باشد؟

دانش آموزانی که قصد تحصیل در مدارس غیر دولتی را دارند، موظف به پرداخت شهریه می شوند. مدارس نمونه دولتی نیز از این قاعده مستثنی نیست. اما دانش آموزان با استعداد و باهوش برای تحصیل در مدارس نمونه دولتی، شهریه کمتر از سایر مدارس غیر دولتی را پرداخت خواهند کرد. با توجه به این که در سال 97، شهریه های مدارس اعلام نشده است و میزان افزایش شهریه مدارس نمونه دولتی استان فارس مشخص نمی باشد، به شهریه سال گذشته می پردازیم. شهریه مدارس نمونه دولتی استان فارس در مقاطع مختلف تحصیلی متفاوت میباشد ،  از مقطع ابتدایی تا پیش دانشگاهی از 2.5 میلیون تومان تا 6 میلیون تومان می باشد. با توجه به ساعات ارائه شده دروس و کلاس های فوق برنامه و سایر امکانات تحصیلی و رفاهی و همچنین مناطق مختلف استان فارس، شهریه ها با هم متفاوت است.

فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " نتایج نمونه دولتی فارس" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

 
آیدانیتو فضای هوشمند آموزش، مشاوره و برنامه ریزی درسی و تحصیلی می باشد و هیچ ارتباطی با آموزش و پرورش و آزمون تیزهوشان ندارد. آیدانیتو صرفاً به دانش آموزان علاقه مند خدمات مشاوره درسی و برنامه ریزی تحصیلی ارائه می دهد

4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


اولین دیدگاه را شما برای این مطلب ثبت کنید