اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور

نویسنده : مریم کاوه
۰۲ بهمن ۹۶ ۱۰۱ ۰

اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور یا اعلام نتایج نهایی کنکور آخرین مرحله از تلاش یک ساله ی داوطلب در ورود به دانشگاه است. اعلام نتایج انتخاب رشته ی کنکور در تمام مقاطع تحصیلی پیش از آغاز نیم سال تحصیلی می باشد.

اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 97

اعلام نتایج در هر مقطع را به صورت مجزا بررسی می کنیم:

مقطع کاردانی: انتخاب رشته ی این مقطع همزمان با ثبت نام آزمون کاردانی فنی انجام می شود و نتایج نهایی آن نیمه ی دوم شهریورماه 97 منتشر می شود.

مقطع کارشناسی پیوسته: اعلام نتایج انتخاب رشته ی کارشناسی سراسری 97 برای تمامی دوره ها که در آزمون شرکت کرده اند در نیمه ی دوم شهریور انجام می شود.

مقطع کارشناسی ناپیوسته: اعلام نتایج انتخاب رشته ی کاردانی به کارشناسی 97 در هفته ی آخر شهریورماه و برای دوره های فنی و حرفه ای انجام می شود.

مقطع کارشناسی ارشد: اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 در نیمه ی اول شهریور انجام می شود.

مقطع دکتری: اعلام نتایج انتخاب رشته و مصاحبه دکتری تخصصی 97  در هفته اول شهریور انجام می شود.

 

اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور آزاد 97

اعلام نتایج در هر مقطع را به صورت مجزا بررسی می کنیم:

مقطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته: با توجه به اینکه پذیرش در این دوره ها در دانشگاه آزاد بدون کنکور انجام می شود، پذیرش در رشته ی ثبت نامی قطعی است و زمانی به عنوان زمان اعلام نتایج انتخاب رشته در این دوره وجود ندارد.

دوره کارشناسی ناپیوسته: دوره ی کارشناسی ناپیوسته 97 یا دوره ی کاردانی به کارشناسی نیز مانند دوره ی کاردانی بدون کنکور انجام می شود.

دوره کارشناسی پیوسته: اعلام نتایج انتخاب رشته ی دوره ی کارشناسی پیوسته 97 با آزمون یک هفته پس از اعلام نتایج دانشگاه سراسری و در نیمه ی دوم شهریورماه انجام می شود و دوره ی کارشناس پیوسته بدون آزمون آن نیز مانند دوره های قبلی به صرف ثبت نام پذیرش انجام شده و به زمان اعلام نتایج موکول نمی شود.

دوره کارشناسی ارشد: اعلام نتایج انتخاب رشته ی کارشناسی ارشد آزاد 97 تقریباً همزمان با اعلام نتایج دانشگاه سراسری و در دهه ی اول شهریورماه انجام می شود.

دوره دکتری: اعلام نتایج انتخاب رشته و مصاحبه دکتری 97 در هفته ی اول شهریور انجام می شود.

 

اعتراض به نتایج نهایی کنکور امکان پذیر است.

 

راهنمای اعتراض به نتایج انتخاب رشته کنکور

معمولاً پس از اعلام نتایج نهایی همه از نتیجه ی بدست آمده راضی نیستید. بیشترین اعتراض بعلت مقایسه رتبه ی خود با نتایج سال های قبل است. اما باید دقت کنید این مقایسه کاملاً اشتباه است و دلیل محکمی برای پذیرش به حساب نمی آید. اما در صورتی که فکر می کنید دلایل شما برای اعتراض، منطقی و قانع کننده هستند به روش های زیر می توانید اقدام کنید:

1- برای اعتراض به نتیجه انتخاب رشته دانشگاه سراسری به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و وارد قسمت سیستم پاسخ گویی شوید. با کلیک روی ثبت درخواست جدید و انتخاب مقطع تحصیلی خود، متن اعتراض خود را ثبت کنید.

داوطلبان معترض به نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد می توانند اعتراض خود را به یکی از سه روش زیر ثبت کنند:

1- مراجعه به سایت دانشگاه آزاد و ورود به سیستم پرسش و پاسخ سایت به آدرس faq.azmoon.org

2- تماس با سیستم پاسخگویی دانشگاه آزاد به شماره 4743-021

3- مراجعه به ساختمان اصلی دانشگاه آزاد به آدرس: تهران، انتهای بزرگراه شهید ستاری، میدان دانشگاه آزاد اسلامی – ابتدای بلوار شهدای حصارک – سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی.


4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


اولین دیدگاه را شما برای این مطلب ثبت کنید