استرس جنسی

به صورت پیش فرض، رابطه جنسی باید رابطه ای باشد که همسران از آن لذت ببرند، موجب افزایش صمیمیت شود و سلامت رابطه زناشویی را ارتقا دهد اما گاهی اوقات عواملی مثل استرس و اضطراب بر کیفیت رابطه جنسی تأثیر منفی می گذارند و به جای این که همسران را به همدیگر نزدیک تر کنند، مشکلی جدی به زندگی مشترک اضافه می کنند.
 استرس جنسی ریشه های مختلفی دارد اما در هر صورت بر عملکرد فرد تأثیر منفی می گذارد و می تواند زندگی زناشویی را به خطر بی اندازد.
گاهی اوقات این عوامل محیطی و چالش های زندگی فردی و اجتماعی هستند که کسی را مضطرب می کنند و این اضطراب بر رابطه جنسی او با همسرش هم تأثیر منفی می گذارد و می تواند زندگی زناشویی را به خطر بی اندازد.
گاهی اوقات هم رابطه جنسی، به خودی خودی برای بعضی استرس زا است و باعث می شود عملکرد خوبی در رابطه با همسرشان نداشته باشند. استرس جنسی در مردان بسیار شایع تر از زنان است.
 

برای مشاوره در زمینه انواع اختلالات جنسی، بیماری های مقاربتی، انحرافات جنسی، روش های حفظ سلامت جنسی و...می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید

رابطه میان استرس و اختلال نعوظ در مردان

استرس و اختلال نعوظ می توانند به روش های مختلف و متعددی با هم رابطه داشته باشند. وقتی مردی مدام به این فکر کند که چه عملکردی در رابطه جنسی با همسرش خواهد داشت، ممکن است آنقدر مضطرب شود که اختلال نعوظ را تجربه کند.
اختلال نعوظ به معنای ناتوانی در نعوظ یا حفظ این وضعیت برای انجام عمل جنسی است. این اختلال الزاماً نگران کننده نیست و گه گاه برای بسیاری از مردان اتفاق می افتد. اما مشکل دائمی نعوظ معمولاً نشانه یک اختلال جسمی یا روانی است و استرس یکی از شایع ترین دلایل این وضعیت است.

دلایل اضطراب جنسی

اضطراب جنسی معمولاً نتیجه افکار منفی یک فرد در مورد توانایی های جنسی و عملکردش در طول رابطه جنسی است. به عنوان مثال بعضی مردان تصور می کنند که نمی توانند همسرشان را در رابطه جنسی راضی کنند و همین تصور مضطربشان می کند. چنین تصوری می تواند نتیجه نارضایتی از تصویر بدنی، سایز آلت تناسلی یا تصور منفی یک مرد نسبت به خودش باشد.

 

چالش های استرس زای یک مرد در محیط کار، در خانواده یا مشکلات مالی هم قابلیت تأثیر گذاری بر ذهن او و مضطرب کردنش را دارند.

مشاوره جنسی

رابطه جنسی اگر مهم ترین مؤلفه در موفقیت زندگی مشترک نباشد یکی از مهم ترین ها است. به همین دلیل اگر دو نفر واقعاً به همدیگر علاقه داشته باشند، بهتر است که به زندگی جنسی شان اهمیت بدهند و برای حفظ و افزایش کیفیت آن تلاش کنند. این کاملاً طبیعی است که گاهی رابطه جنسی دچار مشکلاتی شود. اما بهتر است که قبل از جدی شدن آن مشکلات فردی برای درمانشان کرد.
یکی از بهترین روش ها برای حل مشکلات جنسی استفاده از خدمات مشاوره جنسی است. مشاوران متخصص و با تجربه به زوجین کمک می کنند تا با استفاده از روش های علمی درمانی و روانشناختی زندگی جنسی شان را نجات دهند.
استرس جنسی هم یکی از انواع مشکلات جنسی است که می توان از طریق مشاوره جنسی به راهکاری برای درمان آن دست پیدا کرد.

مشاوره جنسی در آیدانیتو

آیدانیتو یک فضای هوشمند آموزش و مشاوره است. مشاوران حرفه ای و با تجربه آیدانیتو در این فضا در زمینه های مختلف خانواده، تحصیلی، شغلی، مهاجرت، نظام وظیفه و…. به مخاطبان مشاوره تلفنی می دهند.
مشاوره جنسی یکی از مهم ترین و پرتماس ترین موضوعات مشاوره خانواده در آیدانیتو است و بسیاری از زنان و مردان در تماس با مشاوران آیدانیتو به راهکارهایی برای حل مشکلات و اختلالات جنسی دست پیدا می کنند.

چرا مشاوره تلفنی؟

استقبال از مشاوره تلفنی هر روز بیشتر از دیروز می شود. شاید این سؤال برای بسیاری پیش بیاید که این نوع مشاوره چه مزایایی دارد و به چه دلیل طرفداران بسیاری پیدا کرده است مهم ترین مزایای مشاوره تلفنی شامل موارد زیر است:

  • کم هزینه تر و مقرون به صرفه تر بودن، نسبت به مشاوره حضوری
  • پاسخ گو بودن در شرایط بحرانی که افراد برای مشاوره حضوری فرصت ندارند
  • کارآمد بودن برای افرادی که زندگی های پر مشغله ای دارند
  • عدم افشای هویت و اطلاعات شخصی افراد

در ادامه مطالعه مقاله مشاوره جنسی را به شما پیشنهاد می کنیم.

دچار استرس جنسی هستید؟ استرس های مالی، خانوادگی و شغلی بر رابطه زناشویی تان تأثیر منفی گذاشته؟ می خواهید رابطه جنسی لذت بخش و با کیفیتی داشته باشید؟ نگران زندگی مشترکتان هستید؟ با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.