مددکاری

ارشد مددکاری


ارشد مددکاری

دغدغه ها و مشکلات بی شمار زندگی امروزی موجب ایجاد فشارهای روانی سنگینی بر افراد در جوامع مختلف شده است. به طوری که، جهت برطرف ساختن این مشکلات متداول و حفظ سلامت روحی اشخاص بهره گیری از خدمات افرادی با عنوان مددکار اجتماعی کاملاً ضروری به نظر می رسد. در نتیجه، رشته مددکاری اجتماعی به عنوان رشته ای محبوب و مورد توجه وارد دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی شد. این رشته تحصیلی، در مقاطع و دوره های مختلف تحصیلی از جمله کارشناسی ارشد تدریس می گردد. در این مقاله، به بحث در مورد ارشد مددکاری برای شما دوستان می پردازیم پس ما را همراهی کنید تا اطلاعاتی را در ارتباط با ارشد مددکاری به دست آورید.

ارشد مددکاری اجتماعی

رشته مددکاری اجتماعی در مقطع کارشناسی ارشد رشته ای است بسیار ارزشمند و مهم که بر چهار اصل هدف، مهارت، هنر و علم استوار است. یک فرد با تحصیل در این رشته و فعالیت در زمینه آن امکان کمک به یک مددجو را دارد. این کمک به شکل شناخت مشکلات و توانمندی های وی و برداشتن گامی مثبت در جهت حل دغدغه ها، نگرانی ها و مشکلات وی خود را نشان می دهد. از میان افرادی که مددکاران اجتماعی معمولاً به آن خدماتی را ارائه می کنند می توان به سالمندان، افراد معتاد، بچه های بی سرپرست، اشخاص دارای ناتوانی ذهنی و جوانان تحت مراقبت اشاره کرد.

نکته بسیار مهم در زمان اشتغال به حرفه مددکاری اجتماعی برخورداری از روحیه ای بسیار قوی است به طوری که فرد مددکار باید قدرت دیدن و تحمل مشکلات مردم را داشته باشد و زودرنج و حساس نباشد. از طرف دیگر، برخورداری از توانایی برقراری ارتباط آسان با دیگران نیز از دیگر توانمندی های ورود به این رشته، به شمار می رود. در مورد بازار کار و موقعیت شغلی دانش آموختگان رشته مددکاری باید گفت که این قبیل افراد از موقعیت شغلی مناسبی در دنیا و من جمله کشورمان ایران برخوردار هستند. بنابراین، امکان وجود بیکاری و عدم اشتغال به کار در مورد این قبیل افراد بسیار پایین است. مجموعه مددکاری در مقطع ارشد از دو رشته مدیریت خدمات اجتماعی و مددکاری اجتماعی تشکیل شده است اما هیچ گرایشی در این مجموعه دیده نمی شود.

منابع ارشد مددکاری اجتماعی 98

در این بخش از مقاله حاضر به ذکر منابع ارشد مددکاری اجتماعی برای شما دوستان می پردازیم.

نام درس

نام کتاب

مؤلف

انتشارات

روانشناسی عمومی(روانشناسی شخصیت و مرضی)

روانشناسی شخصیت: نظریه های شخصیت

شوتنر و شوتنر

دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی

توانبخشی گروه های خاص یا تأکید بر خدمات مددکاری اجتماعی

حمیدرضا کریمی

گستره

مددکاری اجتماعی (مبانی مددکاری) مددکاری اجتماعی (گروهی و فردی)

مبانی مددکاری اجتماعی

محمد زاهدی اصل

علامه طباطبایی

مبانی و نظریه های جامعه شناسی

نظریه های جامعه شناسی

حسین ادیبی- عبدالمعبود انصاری

دانژه

زبان عمومی

تافل راهنما

ابراهیم نظری تیموری

رهنما

گرامر کاربردی زبان انگلیسی

شهاب اناری و همکاران

مبتکران

در این مقاله به تحلیل و بررسی ارشد مددکاری پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله گرایش های ارشد مددکاری اجتماعی بزنید.
اگر سوالی در زمینه ارشد مددکاری ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *