ارشد سینما

avatar image نویسنده : زهرا حیدری
stopwatch image ۱۷ فروردین ۹۸ view image ۵۱۶ blogging image ۰
ارشد سینما

فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " ادامه تحصیل در مقطع ارشد رشته سینما" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

 
ارشد سینما

رشته سینما هنری است شناخته شده که بر ضبط تصویری حوادث مبتنی است. کیفیت و نوع ارتباط این رشته تحصیلی با سایر رشته های هنری به صورتی است که می تواند از تمامی آن ها به شکل کمکی استفاده نماید. رشته سینما با طرح و ایجاد مجموعه ای ترکیب شده از اصوات و تصاویر مختلف و با توجه به اصول حاکم بر هنرهای مختلف به بیانی دست پیدا می کند که تنها مختص هنر سینماست.

قصد ادامه تحصیل در ارشد سینما را دارید؟ برای آگاهی از بهترین دانشگاه های ارائه دهنده، رتبه بندی دانشگاه ها، بازار کاری و هر آنچه باید بدانید، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
 نگاه به سینما دیگر محدود به سکانس بندی فیلم ها، کات زدن، حرکت و صدا نیست. رشته سینما در تمامی مقاطع مختلف تحصیلی از جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد در شمار بسیاری از دانشگاه های ایران به علاقه مندان تدریس می شود. در این مقاله، به بحث در مورد ارشد سینما برای شما دوستان گرامی می پردازیم. پس ما را همراهی کنید تا به اطلاعات مورد نیاز خود در رابطه با ارشد سینما دست پیدا کنید. اطلاع از جزئیات ضروری در رابطه با کارشناسی ارشد سینما می تواند شما را در انتخاب هر چه آگاهانه تر و بهتر این رشته تحصیلی یاری نماید.

کارشناسی ارشد رشته سینما

رشته ارشد سینما در میان رشته های مجموعه هنرهای نمایشی و سینما دیده می شود. رشته کارشناسی ارشد سینما هیچ گرایشی را شامل نمی شود. از جمله توانایی های ضروری جهت ورود به این مقطع از رشته سینما می توان به مواردی همچون روحیه اجتماعی قوی، خلاقیت ذهنی بالا، آشنایی کافی با رشته عکاسی، برخورداری از قدرت بیان عالی، داشتن اطلاعات عمومی در زمینه هنر و مسلط بودن بر زبان و ادبیات فارسی اشاره  کرد.
برای آگاهی از بهترین منابع درسی، دانشگاه های ارائه دهنده رشته سینما در مقطع ارشد، بازار کاری و ... با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

دانشگاه های پذیرنده ارشد سینما کدامند؟

در این بخش از مقاله پیش رو به ذکر اسامی دانشگاه های سراسری پذیرنده کارشناسی ارشد سینما برای شما دوستان گرامی می پردازیم.

ردیف

دانشگاه های سراسری پذیرنده ارشد سینما

1

مؤسسه غیرانتفاعی کمال الملک- نوشهر

2

دانشگاه غیرانتفاعی سوره- تهران

3

دانشگاه هنر( محل تحصیل پردیس خودگردان دانشگاه در کرج)

4

دانشگاه تربیت مدرس

5

دانشگاه هنر

6

دانشگاه تهران

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد رشته سینما

در میان مجموعه هنرهای نمایشی و سینما، رشته محبوب سینما ظرفیت پذیرش بالایی را به خود اختصاص نداده است. به طوری که بالاترین ظرفیت پذیرش در این رشته و در دوره کارشناسی ارشد تنها 13 نفر است. دو دانشگاهی که در سال جاری یعنی سال 97 این تعداد ظرفیت پذیرش را اعلام کرده اند. دانشگاه هنر ( محل تحصیل پردیس خودگردان دانشگاه در کرج) و دانشگاه هنر هستند. اما دو دانشگاه یعنی دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه هنر هر دو در دوره نوبت دوم یا شبانه ظرفیت پذیرش یک نفر را به خود اختصاص داده اند. با توجه به آمار داده شده می توان گفت که قبولی در این رشته از مجموعه هنرهای نمایشی و سینما چندان کار ساده ای به نظر نمی رسد و تلاش و کوشش بالایی را از جانب داوطلب می طلبد. اما در صورت داشتن برنامه ای عالی و داشتن پشتکار می توان به موفقیت دست پیدا کرد و در یکی از دانشگاه های سراسری مطرح و شناخته شده ارائه دهنده این رشته تحصیلی پذیرفته شد.
 در این مقاله به تحلیل و بررسی ارشد سینما پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به گرایش های ارشد هنرهای نمایشی و سینما بزنید.
اگر سؤالی درباره ارشد سینما ذهن شما را به خود مشغول کرده است می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید. 

فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " ادامه تحصیل در مقطع ارشد رشته سینما" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

 


4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


اولین دیدگاه را شما برای این مطلب ثبت کنید