ارشد زبان

رشته محبوب و پرطرفدار زبان انگلیسی به یکی از شناخته شده ترین رشته های گروه زبان تبدیل شده است. رشته ای که با داشتن جذابیت هایی خاص متقاضیان بسیاری خواستار ادامه تحصیل در آن هستند. از جمله علت های مهم و قابل توجه این موضوع بازار کار عالی این رشته دانشگاهی است که با تحصیل در آن می توان به در آمد قابل ملاحظه ای دست یافت. موضوعاتی از جمله فرصت های مختلف کاری و بالا رفتن هزینه های تدریس خصوصی و عمومی و فرصت های کاری مختلف در نهادهای بازرگانی، خصوصی و دولتی موجب روند صعودی یادگیری آکادمیک و علمی این زبان در بین دانشجویان ایرانی شده است. در حال حاضر، علاقه مندان می توانند در تمامی گرایش های زبان انگلیسی از دوره کارشناسی تا مقطع دکتری در دانشگاه های معتبر و ممتاز داخلی به تحصیل در این رشته بپردازند. در نتیجه، نیازی به مهاجرت به خارج از کشور و تحصیل در مؤسسات آموزش عالی و دانشگاه های کشورهای مختلف نیست. در این مقاله، به بحث در مورد ارشد زبان برای شما دوستان گرامی می پردازیم، پس ما را همراهی کنید تا اطلاعات کافی را در رابطه با ارشد زبان به دست آورید.

ارشد زبان انگلیسی

مجموعه زبان انگلیسی، در مقطع کارشناسی ارشد سه گرایش مختلف ادبیات انگلیسی، مترجمی زبان انگلیسی و آموزش انگلیسی را در بر می گیرد. هر کدام از این گرایش های نام برده شده دروس مختلفی را شامل می شوند. به عنوان مثال، دروسی همچون مدل های ترجمه، ارزش یابی پیشرفته ترجمه، سمینار مسائل ترجمه، زبان شناسی کاربردی و ترجمه، واژه شناسی و معادل گزینی در ترجمه، روش های پیشرفته تحقیق در ترجمه و نقد و بررسی آثار ترجمه جزء دروس ارائه شده در مقطع ارشد مترجمی زبان به شمار می آیند. مثال دیگر گرایش زبان و ادبیات انگلیسی است که دانشجویان در طول دوران تحصیل در آن دروسی همچون شناخت ادبیات شعر دوره رمانتیک، نمایش نامه معاصر انگلیسی، دوره تجدید حیات ادبی و مقاله نویسی را مورد مطالعه قرار می دهند.

منابع ارشد زبان

هر یک از شما دوستان جهت شرکت در کنکور ارشد زبان و ادامه تحصیل در یکی از گرایش های آن موظف به مطالعه تعدادی از منابع هستید. به طور مثال، کتبی همچون Essential introductory Linguistic نوشته شده به وسیله G.Hudson, Testing language skill از جمله بهترین کتب مورد استفاده برای شرکت در کنکور ارشد آموزش زبان انگلیسی به شمار می روند. همچنین، کتب تخصصی مانند A short History of Literary criticism  به نویسندگی Vernon Hall منابعی معتبر برای شروع مطالعه کنکور ارشد زبان و ادبیات انگلیسی محسوب می شوند.

در حال حاضر، علاقه مندان می توانند در تمامی گرایش های زبان انگلیسی از دوره کارشناسی تا مقطع دکتری در دانشگاه های معتبر و ممتاز داخلی به تحصیل در این رشته بپردازند. در نتیجه، نیازی به مهاجرت به خارج از کشور و تحصیل در مؤسسات آموزش عالی و دانشگاه های کشورهای مختلف نیست

ارشد زبان پیام نور

مجموعه زبان انگلیسی در گرایش های مختلف آن در دانشگاه پیام نور نیز ارائه می گردد. در زیر به ذکر اسامی دانشگاه های پیام نور پذیرنده در گرایش های مختلف می پردازیم.

دانشگاه های پیام نور پذیرنده ارشد آموزش زبان انگلیسی

گرایش

دانشگاه

آموزش زبان انگلیسی

دانشگاه پیام نور استان گیلان – مرکز رشت

دانشگاه پیام نور استان قم – مرکز قم

دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی – مرکز تبریز

دانشگاه پیام نور استان اصفهان – واحد مبارکه

دانشگاه پیام نور استان تهران – تهران جنوب

 

دانشگاه های پیام نور پذیرنده ارشد ادبیات انگلیسی

گرایش

دانشگاه

زبان و ادبیات انگلیسی

دانشگاه پیام نور استان مرکزی – مرکز ساوه

دانشگاه پیام نور استان مرکزی – مرکز اراک

دانشگاه پیام نور استان فارس – مرکز شیراز

 

دانشگاه های پیام نور پذیرنده ارشد مترجمی زبان

گرایش

دانشگاه

مترجمی زبان انگلیسی

دانشگاه پیام نور استان اصفهان- مرکز اصفهان

دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی- مرکز تبریز

ارشد زبان و ادبیات انگلیسی

گرایش زبان و ادبیات انگلیسی از جمله بهترین ها در میان سایر گرایش های ارشد زبان انگلیسی به حساب می آید. در میان کتب مورد ارائه در این گرایش محبوب و پرطرفدار می توان از تاریخ ادبیات، نقد ادبی و فنون و صناعات ادبی نام کرد.
در این مقاله به تحلیل و بررسی ارشد زبان پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله گرایش های ارشد زبان انگلیسی بزنید.
اگر سوالی در زمینه ارشد زبان ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.