زبان انگلیسی

ارشد زبان انگلیسی

ارشد زبان انگلیسی

رشته جذاب زبان انگلیسی امروزه به یکی از پرطرفدارترین و هیجان انگیزترین رشته های گروه آزمایشی زبان به شمار می رود. رشته تحصیلی که افراد بسیاری در کنار یادگیری زبان انگلیسی در آموزشگاه های مختلف به دنبال اخذ مدرک آکادمیک در آن نیز هستند. شاید یکی از دلایل مهم و شایان توجه این موضوع بازار کار فوق العاده عالی و در آمد قابل توجه حاصل از داشتن مدرک دانشگاهی در رشته زبان انگلیسی باشد.


مسائل و موضوعاتی همچون افزایش هزینه آموزش عمومی و خصوصی این رشته به علاقه مندان، موقعیت های شغلی عالی و پردرآمد در سازمان ها و نهادهای مختلف دولتی، خصوصی و بازرگانی جوانان بسیاری را به تحصیل در رشته زبان انگلیسی در مقاطع مختلف دانشگاهی ترغیب کرده است. امروزه امکان ادامه تحصیل در دوره های مختلف دانشگاهی برای جوانان مشتاق به کسب تحصیلات آکادمیک و یادگیری هر چه عمیق تر این زبان شیرین و جذاب فراهم شده است. در این مقاله به ارائه پاره ای توضیحات در مورد ارشد زبان انگلیسی برای شما عزیزان می پردازیم. پس ما را همراهی کنید تا اطلاعات کامل و مفیدی را در رابطه با ارشد زبان انگلیسی به دست آورید.

معرفی مجموعه ارشد زبان

باید اشاره کنیم که بر طبق مندرجات دفترچه انتخاب رشته ارشد مجموعه زبان انگلیسی سه گرایش مختلف و شناخته شده آموزش زبان انگلیسی، مترجمی و ادبیات انگلیسی را شامل می شود. هر یک از گرایش های ذکر شده در بالا تعداد زیادی از دروس را در بر می گیرند. به عنوان نمونه در گرایش مترجمی زبان به عنوان یکی از بهترین گرایش های کارشناسی ارشد زبان انگلیسی شاهد وجود دروسی همانند ارزش یابی پیشرفته ترجمه، زبان شناسی کاربردی و ترجمه، مدل های ترجمه، نقد و بررسی آثار ترجمه و روش های پیشرفته تحقیق در ترجمه هستیم. مورد دیگر گرایش زبان و ادبیات انگلیسی به عنوان رشته ای جذاب جهت تسلط بر ادبیات جهان است. دانشجوی مشغول به تحصیل در این رشته موظف به گذراندن دروسی مانند نمایش نامه معاصر انگلیسی، شناخت ادبیات شعر دوره رمانتیک و مقاله نویسی است. شما دوستان گرامی با شناخت و مطالعه بهترین منابع ارشد زبان انگلیسی و به خرج دادن تلاش و پشتکاری بالا می توانید به آسانی در گرایش مورد نظر خود در این مجموعه پذیرفته شوید.
اگر سوالی در زمینه ارشد زبان انگلیسی ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.

دانشگاه های پذیرنده ارشد زبان انگلیسی

در این قسمت از مقاله پیش رو به ذکر دانشگاه های سراسری پذیرنده کارشناسی ارشد زبان انگلیسی برای شما عزیزان می پردازیم.

دانشگاه های سراسری پذیرنده ارشد مترجمی زبان انگلیسی

دانشگاه غیرانتفاعی دانش البرز-آبیکدانشگاه تهراندانشگاه پیام نوراستان آذربایجان شرقی- مرکز تبریز
دانشگاه فردوسی مشهددانشگاه شهید باهنر- کرماندانشگاه بیرجند
دانشگاه شهیدمدنی آذربایجان-تبریزدانشگاه علامه طباطبایی تهراندانشگاه اصفهان
دانشگاه غیرانتفاعی خاتم-تهراندانشگاه بیرجندموسسه غیرانتفاعی کرمان
دانشگاه غیرانتفاعی ارشاد-دماوند(محل تحصیل واحدتهران)موسسه غیرانتفاعی ربع رشیدی-تبریزموسسه غیرانتفاعی کار

دانشگاه های پذیرنده ارشد زبان و ادبیات انگلیسی

موسسه غیرانتفاعی مولانا-آبیکموسسه غیرانتفاعی خاتم-تهرانموسسه غیرانتفاعی استان مرکزی-مرکز اراک
موسسه غیرانتفاعی استان هرمزگان-مرکز بندرعباسموسسه غیرانتفاعی لرستان-خرم آبادموسسه غیرانتفاعی ولیعصر-رفسنجان
موسسه خوارزمی-تهرانموسسه غیرانتفاعی فردوسی مشهددانشگاه پیام نور استان فارس- مرکز شیراز
موسسه غیرانتفاعی خیام- مشهددانشگاه خوارزمی- تهران

بهترین گرایش ارشد زبان و ادبیات انگلیسی

گرایش زبان و ادبیات انگلیسی را می توان در ردیف شناخته شده ترین و پر کاربردترین گرایش ارشد زبان انگلیسی بر شمرد. جذابیت های خاص این رشته تحصیلی و تنوع دروس گنجانده شده در آن افراد بسیاری را به تحصیل در ارشد زبان و ادبیات انگلیسی ترغیب می کند.
در این مقاله به تحلیل و بررسی ارشد زبان انگلیسی پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله گرایش های ارشد زبان انگلیسی بزنید.
اگر سوالی در زمینه ارشد زبان انگلیسی ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *