مدارس نمونه دولتی مشهد

در این مقاله مدارس نمونه دولتی مشهد را به ساکنین این شهر معرفی می کنیم. برخی بر این باورند که آینده افراد از پیش تعیین شده است، اما طبق نظر روانشناسان و افراد موفق این خود انسان ها هستند که آینده خود را می سازند. هر فرد بسته به توانایی هایش، استعدادها و مهارت ها و البته تحت تأثیر قدرت فکر و استدلال و آموزه هایش آینده خود را می سازد.

تا حدی می توان گفت استعداد ذاتی است و مهارت نیز طی زنگی به دست می آید، اما قدرت تفکر و استدلال وابسته مهارت و توانایی قابل یادگیری است. آموزش این اصول در ابتدا توسط خانواده و سپس در مدرسه صورت می گیرد. بنابراین انتخاب یک مدرسه مناسب اهمیت بسیار بالایی دارد. مدرسه به عنوان یک نهاد آموزشی، علاوه بر این که به دانش آموزان نحوه خواندن و نوشتن می آموزد آن ها را برای زندگی آماده می کند. مدارس در ایران انواع مختلفی دارند و خوشبختانه در تمام سطح کشور نیز وجود دارند. مدرسه را بر دو نوع دولتی و غیردولتی می توان تقسیم کرد. مدارس دولتی خود نیز بر حسب برخی از ارزش گذاری ها و معیارها بر چند گروه تقسیم می شوند.

  • مدارس دولتی عادی
  • مدارس نمونه دولتی
  • مدارس شاهد
  • مدارس تیزهوشان

مدارس شاهد و تیزهوشان از سطح علمی بسیار بالایی برخوردار هستند و قبولی در آن ها نیاز به داشتن شرایط خاص دارد. بعد از این مدارس نمونه دولتی بالاترین سطح علمی را دارند. چگونه می توان در مدارس نمونه دولتی مشهد ثبت نام کرد و به تحصیل پرداخت؟ و مورد دیگری برای ساکنین مشهد اهمیت دارد اطلاع از لیست مدارس نمونه دولتی مشهد است. در ادامه سعی کرده ایم آن چه لازم است درباره مدرسه نمونه دولتی مشهد و ثبت نام کتاب درسی بدانید را به اطلاع شما برسانیم.

دبیرستان نمونه دولتی مشهد

یکی از دوره های آموزشی که اهمیت بالایی دارد، دوره دوم متوسطه یا همان دبیرستان است. اهمیت دوره دبیرستان تحت تأثیر کنکور است. زیرا آزمون کنکور در پایان دوره متوسطه دوم و از دروس این مقطع به عمل می آید. از این رو است که انتخاب مدارس نمونه دولتی مشهد در دوره دبیرستان بسیار پرطرفدار و دارای اهمیت است.

ما در ادامه مدارس نمونه دولتی مشهد را معرفی کرده ایم و در این بین مدارس دبیرستان نیز قرار گرفته است. برای اطلاع از نام مدارس دبیرستان نمونه دولتی مشهد با ما همراه باشید.

مدرسه نمونه دولتی مشهد

مدارس نمونه دولتی مشهد در مقایسه با مدارس دولتی سطح علمی بالاتری دارند و این امر باعث می شود تا در پذیرش دانش آموز حساسیت بالاتری داشته باشند. مدارس نمونه دولتی مشهد به مانند مدارس نمونه دولتی سایر استان ها دارای آزمون می باشند. این آزمون برای مقاطع ششم به هفتم و نهم به دهم برگزار می شود و شرط ثبت نام در مدارس نمونه دولتی مشهد قبولی در این آزمون است.

مدارس نمونه دولتی دارای سطح علمی بالاتر و امکاناتی بیشتر در مقایسه با مدارس دولتی هستند

ثبت نام مدارس نمونه دولتی مشهد

ثبت نام در مدارس نمونه دولتی مشهد نیز دارای شرایطی است. یکی از شرایط ثبت نام مدارس غیردولتی مشهد داشتن تابعیت ایرانی است. هر چند که داوطلبان غیرایرانی در صورت داشتن شرایط خاص نیز می توانند در این آزمون شرکت کنند. یکی دیگر از شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی مشهد، دارا بودن سطح علمی عالی است. سطح علمی برای ثبت نام در مدارس نمونه دولتی مشهد با بررسی نمره های کسب شده در پایه ششم یا نهم بسته به دوره تحصیلی از ارزشیابی می شود. حداقل نمره قابل قبول برای ثبت نام در مدارس نمونه دولتی مشهد داشتن یک نمره خوب و سایر دروس خیلی خوب است. برای دانش آموزان پایه نهم نیز دارا بودن معدل بالای 17 از شروط اصلی شرکت در آزمون مدارس نمونه دولتی مشهد است. ثبت نام مدارس نمونه دولتی مشهد در پایه ششم به هفتم تحصیلی در سایت hoosh.medu.ir و ثبت نام مدارس نمونه دولتی مشهد در پایه نهم به دهم در سایت azmoon.medu.ir انجام می شود.

لیست مدارس نمونه دولتی مشهد

تعداد مدارس نمونه دولتی مشهد بسته به ناحیه و مقطع و پسرانه یا دخترانه بودن مدرسه بسیار زیاد است. در جدول زیر برخی از مدارس نمونه دولتی مشهد را آورده ایم.

نام مقطع جنسیت
آرمینه مصلی نژاد متوسطه دوم دخترانه
امام علی (ع) متوسطه دوم پسرانه
صادقی متوسطه دوم پسرانه
بانوان قفلی متوسطه دوم دخترانه
مطهره اول متوسطه دخترانه
حضرت زهرا (س) اول متوسطه دخترانه
امام جواد (ع) اول متوسطه پسرانه
شهید رازقی اول متوسطه پسرانه

اگر موفق به ثبت نام در مدرسه نمونه دولتی مشهد نشدید نگران نباشید میتوانید در بهترین مدارس دولتی مشهد ثبت نام و تحصیل کنید.

برای اطلاع از لیست مدارس نمونه دولتی مشهد متناسب با ناحیه خود می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.