مدارس دولتی مشهد

هر جا صحبت از مدرسه و مسائل مربوط به آن به میان می آید، فوراً یاد دورانی طولانی که هر فرد باید در مدرسه سپری کند می افتیم. به طور متوسط، هر فرد 12 سال از عمر خود را صرف مدرسه رفتن می کند که هر روزه از ساعت 8 تا 2 بعدظهر (حتی بیشتر) وقت وی را می گیرد. بدین ترتیب، می توان این گونه نتیجه  گرفت که ساعاتی که هر دانش آموز در مدرسه سپری می کند از زمانی که در جامعه صرف می شود به مراتب بیشتر است. در نتیجه، انتخاب مدرسه ای مناسب برای وی از اهمیتی بسیار بالا برخوردار است.

در حال حاضر این مسئله به یکی از دغدغه های والدین از جمله والدین اهل شهر مشهد تبدیل شده است. بسیاری از آن ها این سؤال را از خود می پرسند که بهترین مدارس دولتی مشهد کدام مدارس هستند. در این مقاله، به ذکر پاره ای توضیحات در رابطه با مدارس دولتی مشهد برای شما دوستان می پردازیم. پس ما را همراهی کنید تا اطلاعات ضروری را در رابطه با مدارس دولتی مشهد به دست آورید.

مدرسه دولتی مشهد

از جمله عوامل تأثیر گذار در انتخاب مدرسه شهریه است. زمانی که شما دوستان در حال انتخاب مدرسه ای مناسب برای فرزندان خود هستید، لزوماً باید مدرسه ای را برگزینید که از عهده پرداخت شهریه آن بربیایید. به بیان دیگر، شرایط مدرسه باید همخوانی زیادی با شرایط خانواده داشته باشد.

در شهر تهران مدارس بسیاری احداث شده اند که یکی از این مدارس تحت عنوان مدارس دولتی شناخته می شود. باید اشاره کنیم که درست بر عکس مدارس دیگر همچون مدارس نمونه دولتی و غیر دولتی شهریه ای را از دانش آموزان دریافت نمی کنند. به همین جهت، مدارس دولتی مشهد همواره مورد توجه خانواده های ساکن این شهر هستند.

البته باید خاطر نشان کنیم که عدم دریافت شهریه به معنی ارائه خدمات تربیتی و آموزشی ضعیف نیست. در بین مدارس دولتی مشهد مدارسی دیده می شوند که خدمات بسیار عالی و با کیفیتی فراتر از مدارسی همانند غیرانتفاعی را ارائه می کنند. اما در این بین محدودیت هایی نیز برای ثبت نام در مدارس دولتی مشهد دیده می شوند که از میان این موارد می توان به نزدیکی محل اقامت دانش آموز و ظرفیت پذیرش آن ها اشاره کرد. تمامی مدارس دولتی مشهد با توجه به ظرفیت پذیرش خود اقدام به جذب و پذیرش دانش آموز می کنند. در صورت پر شدن ظرفیت پذیرش امکان نام نویسی دانش آموزان وجود ندارد.

باید اشاره کنیم که درست بر عکس مدارس دیگر همچون مدارس نمونه دولتی و غیر دولتی شهریه ای را از دانش آموزان دریافت نمی کنند. به همین جهت، مدارس دولتی مشهد همواره مورد توجه خانواده های ساکن این شهر هستند.

لیست مدارس دولتی مشهد

شمار مدارس دولتی مشهد واقعاً زیاد است و معرفی تمامی این مدارس از توان ما خارج است. در آخرین بخش از مطلب حاضر سعی در معرفی شماری از این مدارس دولتی مشهد را برای شما دوستان گرامی داریم.

مقطع تحصیلی

اسم مدرسه

آدرس مدرسه

شماره تماس
ابتدایی (پسرانه) شهید شمس آبادی بلوار سجاد 400 دستگاه کارمندان 36047055
ابتدایی (پسرانه) دیانت خ آبکوه میلان دانشسرا جنوبی پلاک 16 38430995
ابتدایی (پسرانه) شهید شیرودی خ آبکوه تورج 33 37265584
ابتدایی (پسرانه) شهید هاشمی نژاد مشهد، کارخانه قند آبکوه میدان شهید دیالمه شمالی 37688030
ابتدایی (پسرانه) شهید حسینیان خ فلسطین فلسطین 14 376212055
ابتدایی (پسرانه) شهید رزاقی خ احمدآباد اول، شهید کلاهدوز 38400842
ابتدایی (پسرانه) استاد شهریار خ دکتر بهشتی، بهشتی 26 38425480
ابتدایی (پسرانه) کمال تربیت خ احمدآباد، خ ابومسلم 6 38431125
ابتدایی (پسرانه) نشاط خ احمدآباد بلوار ملاصدرا – ملاصدرا 18 38406521

در این مقاله به تحلیل و بررسی مدارس دولتی مشهد پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله مدارس شاهد مشهد بزنید.
اگر سوالی در زمینه مدارس دولتی مشهد ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.