آموزش ابتدایی آزاد

با توجه به محبوبیت رشته های مرتبط با آموزش این مقاله را به آموزش ابتدایی آزاد اختصاص داده ایم. رشته آموزشی ابتدایی در ردیف پرطرفدارترین رشته های تحصیلی است که در گروه رشته های علوم انسانی قرار گرفته است.

رشته ای که هر ساله افراد بسیاری به دنبال تحصیل و کسب مدارج عالی در آن هستند. هدف اصلی از ایجاد و راه اندازی رشته آموزش ابتدایی تربیت و آموزش معلمان و مربیان کاردان و با تجربه ای است که مهارت لازم را در انجام اموری همچون مدرس مراکز آموزش ضمن خدمت و تربیت معلم، راهنمای آموزشی و تدریس در مراکز مختلف را دارند.

تاریخچه ایجاد و راه اندازی رشته آموزش ابتدایی به سال های بسیار دور یعنی سال 1364 باز می گردد. در میان توانمندی ها و مهارت های لازم برای تحصیل و اشتغال در زمینه آموزش ابتدایی می توان به مواردی همچون فن بیان مناسب و عالی به جهت شناساندن مطالب مورد آموزش به افراد، توانایی خوب گوش کردن و برقراری ارتباط مناسب و عالی با افراد و بالاخص دانش آموزان اشاره کرد.

افراد فارغ التحصیل رشته آموزش ابتدایی لزوماً باید از شخصیت اجتماعی عالی برخوردار باشد و توانایی برقراری ارتباط مؤثر و گرمی را با دانش آموزان داشته باشد. این رشته تحصیلی در مقاطع مختلف کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد و در تعداد زیادی از دانشگاه های آزاد و سراسری کشورمان ایران قابل ارائه به علاقه مندان و دانش آموزان است.

اما موضوع مورد بحث ما در این مقاله آموزش ابتدایی آزاد است. پس ما را همراهی کنید تا اطلاعات کافی را در رابطه با آموزش ابتدایی آزاد به دست آورید.


معرفی رشته آموزش ابتدایی

همان طور که در بالا اشاره کردیم رشته آموزش ابتدایی در هر سه دوره کارشناسی ناپیوسته کاردانی و ارشد در شمار زیادی از دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی آزاد تدریس می شود. در این بین باید خاطرنشان کنیم که ثبت نام و انتخاب رشته آموزش ابتدایی دانشگاه آزاد در مقطع کاردانی این رشته تحصیلی در سال جاری یعنی سال 1399 از هفته پایانی ماه مرداد آغاز گردید.

البته ثبت نام و انتخاب رشته در این مقطع از آموزش ابتدایی دو بار در سال یعنی جهت ورودی های مهر ماه و همین طور بهمن ماه انجام می پذیرد. این موضوع در رابطه با مقطع کارشناسی ناپیوسته این رشته نیز صدق می کند. اما در مورد مقطع کارشناسی ارشد رشته آموزش ابتدایی باید اشاره کنیم که این دوره همانند دوره های نام برده شده به شکل بدون آزمون نیست و فرد جهت تحصیل در آن موظف به شرکت در کنکور سراسری است. باید عرض کنیم که ثبت نام در این آزمون در سال 99 در ماه آذر انجام گرفت. پیشنهاد می کنیم درباره ی رشته های دانشگاهی بیشتر بدانید.

رشته آموزشی ابتدایی در ردیف پرطرفدارترین رشته های تحصیلی است که در گروه رشته های علوم انسانی قرار گرفته است. رشته ای که هر ساله افراد بسیاری به دنبال تحصیل و کسب مدارج عالی در آن هستند.

مقاطع تحصیلی رشته آموزش ابتدایی در دانشگاه ها

تحصیل در هر کدام از مقاطع تحصیلی رشته آموزش ابتدایی دانشگاه آزاد مستلزم داشتن شرایطی است. اما در این میان برخورداری از مدرک دوران سوم متوسطه برای تحصیل در دوره کاردانی آموزش ابتدایی، مدرک کاردانی ناپیوسته جهت مقطع کارشناسی ناپیوسته و در انتها گواهی نامه کارشناسی از جمله مهم ترین و اساسی ترین مدارک برای ادامه تحصیل در این رشته تحصیلی محبوب است.

رشته آموزش ابتدایی آزاد

دانشگاه های پذیرنده رشته آموزش ابتدایی در واحد های دانشگاه آزاد

در آخرین بخش از مقاله حاضر تصمیم گرفیم که لیست شماری از دانشگاه های آزاد پذیرنده در دوره کارشناسی ناپیوسته و کاردانی را خدمتتان عنوان کنیم.

ردیف دانشگاه های آزاد پذیرنده کارشناسی ناپیوسته آموزش ابتدایی
1 استان اصفهان واحد شهرضا
2 استان اصفهان واحد خمینی شهر
3 استان اصفهان واحد اصفهان(خراسگان)
4 استان اردبیل واحد مشکین شهر
5 استان اردبیل واحد خلخال
6 استان اردبیل واحد اردبیل
7 استان آذربایجان غربی واحد نقده
8 استان آذربایجان غربی واحد شاهین دژ
9 استان آذربایجان غربی واحد میاندوآب
10 استان آذربایجان غربی واحد سلماس
11 استان آذربایجان غربی واحد مهاباد
12 استان آذربایجان غربی واحد خوی
13 استان آذربایجان غربی واحد بوکان
14 استان آذربایجان غربی مرکز سردشت
15 استان آذربایجان غربی مرکز پیرانشهر
16 استان آذربایجان غربی واحد ارومیه
17 استان آذربایجان شرقی واحد ملکان
18 استان آذربایجان شرقی واحد میانه
19 استان آذربایجان شرقی واحد مرند
20 استان آذربایجان شرقی واحد شبستر
21 استان آذربایجان شرقی واحد سراب
22 استان آذربایجان شرقی واحد تبریز
ردیف دانشگاه های آزاد پذیرده کاردانی آموزش ابتدایی
1 ستان آذربایجان غربی  واحد  سلماس
2 استان آذربایجان غربی  مرکز  تکاب
3 استان آذربایجان غربی  مرکز  قره ضیاءالدین
4 استان آذربایجان غربی  واحد  خوی
5 استان آذربایجان غربی  واحد  بوکان
6 استان آذربایجان غربی  مرکز  سولدوز
7 استان آذربایجان غربی  مرکز  سردشت
8 استان آذربایجان غربی  مرکز  پیرانشهر
9 استان آذربایجان غربی  واحد  ارومیه
10 استان آذربایجان شرقی  واحد  هشترود
11 استان آذربایجان شرقی  واحد  هریس
12 استان آذربایجان شرقی  واحد  ورزقان
13 استان آذربایجان شرقی  مرکز  ترکمانچای
14 استان آذربایجان شرقی  واحد  میانه
15 استان آذربایجان شرقی  واحد  مرند
16 استان آذربایجان شرقی  واحد  ملکان
17 استان آذربایجان شرقی  واحد  شبستر
18 استان آذربایجان شرقی  واحد  سراب
19 استان آذربایجان شرقی  مرکز  خسروشهر
20 استان آذربایجان شرقی  واحد  تبریز
21 استان آذربایجان شرقی  واحد  بناب
22 استان آذربایجان شرقی  واحد  بستان آباد
23 استان آذربایجان شرقی  واحد  ایلخچی

در این مقاله به تحلیل و بررسی آموزش ابتدایی آزاد پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله مشاوره تلفنی بزنید.
اگر سوالی در زمینه آموزش ابتدایی آزاد ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.