آزمون MHLE

شمار زیادی از مراکز آموزش عالی و دانشگاه های دنیا جهت پذیرش داوطلبان و متقاضیان تحصیل در انواع رشته های تحصیلی دانشگاهی معیاری را جهت بررسی و تعیین سطح زبان انگلیسی داوطلبان مد نظر قرار می دهند. یکی از این آزمون ها به نام MHLE مشهور است. آزمون زبانی که مخفف عبارت Ministy of Health language Exam است. آزمون MHLE در گروه آزمون های عمومی زبان انگلیسی قرار دارد. تمامی داوطلبان شرکت کننده در دوره دکتری یا phd و دکتری تخصصی در رشته های علوم پزشکی لزوماً باید مدرک زبان MHLE را داشته باشند. در این مقاله، توضیحاتی را در رابطه با آزمون MHLE خدمت شما دوستان گرامی ارائه می دهیم. پس ما را همراهی کنید تا اطلاعات مفیدی را در ارتباط با آزمون MHLE به دست آورید.

آزمون زبان MHLE

 آزمون MHLE از جمله بهترین و معتبرترین آزمون های زبان است که در هر سال 5 تا 6 بار شاهد برگزاری آن هستیم. لازم به ذکر است که در جدول زمان بندی آزمون های وزارت بهداشت می توانید از زمان دقیق آزمون MHLE اطمینان حاصل نمایید. این تقویم مذکور در آغاز هر سال انتشار می یابد.

آزمون زبان وزارت بهداشت

 همان گونه که در بالا توضیح دادیم آزمون MHLE آزمون زبان وزارت بهداشت است. آزمونی که جهت کسب نمره قابل قبول در انواع بخش های آن باید اقدام به مطالعه کتب مختلفی کرد. لازم به ذکر است که هزینه شرکت در آزمون MHLE در سال 1397 برابر با 60 هزار تومان بود.

نحوه ثبت نام در آزمون زبان MHLE

تمامی داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون MHLE می توانند با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی و بخش آزمون MHLE اقدام به ثبت نام در آزمون MHLE نمایند. توجه کنید که ظرفیت ثبت نام در این آزمون محدود است و به محض کامل شدن ظرفیت مورد نیاز ثبت نام متوقف می شود.

سؤالات آزمون MHLE

باید بگوییم که آزمون MHLE از 100 سؤال مختلف و در سطح آزمون تافل تشکیل یافته است. در حقیقت، 30 سؤال مربوط به درک مطلب نوشتاری، 40 سؤال دستور زبان ساختار و واژگان و 30 سؤال باقی مانده مرتبط با درک مطلب شنیداری هستند. آزمون MHLE مجموعاً 100 نمره دارد و هیچ نمره منفی نیز برای سؤالات در نظر گرفته شده است. شرط قبولی و پذیرفته شدن در آزمون MHLE کسب حداقل 50 امتیاز است در این بخش که ارائه اطلاعات لازم در مورد هر کدام از بخش های آزمون MHLE می پردازیم.

بخش درک مطلب آزمون MHLE

این قسمت از آزمون MHLE از 4 متن دانشگاهی و آکادمیک تشکیل شده است. هر یک از شما دوستان باید به سؤال هایی در مورد آن متون جواب دهید.

بخش ساختار و نگارش آن در آزمون MHLE

در این قسمت، شما دوستان داوطلب موظف به پاسخ سؤالات چند گزینه ای و ساختاری هستید. این قسمت از دو گروه متفاوت تشکیل شده است. در گروه اول سؤالاتی تعبیه شده است که بخشی از یک جمله خالی گذاشته شده است و شما موظف به تکمیل آن با انتخاب گزینه ای مناسب هستید. در بخش بعدی شما با سؤال هایی روبرو می شوید که در آن ها جمله ای به عمد اشتباه نوشته شده است و هر یک از شما موظف به شناسایی عبارت نادرست هستید.

بخش شنیداری در آزمون MHLE

این بخش از آزمون MHLE، مکالمه های بین افراد را در بر می گیرد که پس از هر کدام از مکالمه ها و مکثی کوتاه متقاضی به پاسخ دهی به چند سؤال مختلف در ارتباط با آن مکالمه است.

منابع آزمون MHLE

منابع آزمون MHLE بسیار متنوع و زیاد هستند. اما در این قسمت لیستی از بهترین و جامع ترین این کتب را خدمتتان عنوان می کنیم.

ردیف

منابع آزمون MHLE

1

قسمت گرامر کتاب تافل کاغذی لانگ منTOEFL PBT by longman

2

Grammar in use intermediate

3

کتاب 504 واژه ضروری

4

Essential words for TOEFL

در این مقاله به تحلیل و بررسی آزمون MHLT پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله آزمون تولیمو بزنید.
اگر سوالی در زمینه آزمون MHLT ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.