آزمون آیلتس

هر ساله، ده هزار دانشجوی ایرانی خواستار تحصیل در خارج یا داخل کشور در آزمون آیلتس در ایران و حتی کشورهای اطراف شرکت می کنند. در حقیقت این آزمون جزء پر مخاطب ترین آزمون های بین المللی است که مردم ایران حضوری فعال در آن دارند در این مقاله، قصد بحث درباره آزمونی را داریم که فقط در سال 2015 میلادی بیشتر از 2 میلیارد و 7 میلیون نفر در آن شرکت کرده اند و در هر سال با شرکت ده ها هزار ایرانی جهت مهاجرت و یا تحصیل در خارج از کشور در آن مواجه هستیم. امیدواریم با مطالعه این مطلب مرتبط با آزمون آیلتس اطلاعات لازم را در رابطه با آزمون آیلتس به دست آورید.


آزمون آیلتس چیست؟

آزمون آیلتس که مخفف عبارت The international English Language Testing system است به معنی سیستم بین المللی سنجش زبان انگلیسی به کار می رود. در واقع این آزمون جامع جهت سنجش چهار مهارت اصلی و مهم writing.Reading.Speaking.Listening ایجاد شده است. در نتیجه، به شکل کاملاً هدفمند و سیستماتیک به ارزیابی و سنجش این مهارت ها در فرد داوطلب می پردازد.

جالب است بدانید که جهت طراحی آزمون آیلتس و انتخاب سؤال های مرتبط با هر سنجش تیمی شامل چند کارشناس زبان شناسی، جامعه شناس و یک روان شناس و شماری از افراد با لهجه ها و گویش های مختلف و چند کارشناس در زمینه Testing جهت هر چه بهتر برگزاری آزمون آیلتس با یکدیگر همکاری های لازم را به عمل می آورند. آزمون آیتلس به صورت اشتراکی به وسیله university of Cambridge Esol در استرالیا و British council برگزار و سازماندهی می شود.

باید بدانید که بیشتر از 8000 سازمان مختلف شامل مؤسسات شغلی، آموزشی و دولتی از جمله بیش از 3000 دوره و مؤسسه آموزشی در ایالات متحده آمریکا پذیرای مدرک معتبر و ارزشمند آیلتس هستند. ذکر این نکته لازم است که بگوییم تنها دو آزمون IELTS در دنیا وجود دارد. یکی از این آزمون به نام آیلتس عمومی یا جنرال و دیگر تحت عنوان آیلتس دانشگاهی یا آکادمیک مشهور است.

آزمون آیلتس دانشگاه آزاد

آزمون آیلتس دانشگاه آزاد هر ساله توسط مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه برگزار می شود. قابل توجه شما دوستان که آزمون آیلتس این دانشگاه در سال 2018 میلادی در شهرهایی همچون تبریز، کرمانشاه، اصفهان، دزفول، شیراز، رشت، دزفول، همدان و تهران به صورت جنرال و آکادمیک برگزار شد. تمامی داوطلبان جهت ثبت نام در آزمون آیتلس دانشگاه آزاد باید به سایت http://IELTS.English.iac.ac.ir مراجعه نمایند.

آزمون آیلتس در ایران

آزمون آیلتس در ایران هر ساله در مراکز مختلف و با پرداخت هزینه ای برگزار می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس حاصل فرمایید.

سیستم نمره دهی در آزمون آیلتس

باید بگوییم که نمره آیلتس در هر کدام از مهارت ها بین 0 تا 9 است. افرادی که از سطح زبان بسیار پایینی برخوردار هستند معمولاٌ نمره آن ها 4 است. اما نمره 5 مختص داوطلبانی است که سطح آن ها از گروه ذکر شده کمی بهتر است. البته این قبیل افراد اشکالات گرامری در گفتار و نوشتار نیز دارند. در نهایت سطح 7 تا 9 برای کسانی است که سطح انگلیسی آن ها واقعاٌ عالی است. این رنج نمره جهت گرفتن مدرک دکتری به وسیله توصیه می شود.

در این مقاله به تحلیل و بررسی آزمون آیلتس پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله آزمون تولیمو بزنید.
اگر سوالی در زمینه آزمون آیلتس ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.