گرایش های دکتری معماری

قدمت رشته معماری به عنوان یک فن خاص جهت ایجاد سرپناه به سال های بسیار دور باز می گردد. ولی معماری امروزه در دنیا ترکیبی از صنعت ساختمان سازی به اضافه رشته هایی همچون اقتصاد، روان شناسی اجتماعی، فلسفه، هنر، جغرافیای طبیعی، علوم طبیعی همانند محیط زیست و زیست شناسی است. از این جهت می توان گفت که رشته جالب و جذاب مهندسی معماری به علت این ویژگی و با عنایت به خلاقیت و ماهیت هنری آن تفاوت اساسی با سایر رشته های مهندسی دارد. باید بگوییم که در رشته معماری درس هایی همچون دروس نظری معماری، طراحی ها و ترکیب ها دیده می شود که به طور معمول به شکل کنفرانس های دانشجویی و یا به شیوه آتلیه ای برگزار می گردد. مفاهیم موجود در این دروس بر پایه طرز تفکری بسیار متفاوت با درس های دوران دبیرستان است. بدین ترتیب موفقیت افراد در کنکور سراسری دانشگاه ها و در دوره دبیرستان هیچ ضمانتی برای اقبال افراد در این درس ها محسوب نمی شود.

با مشاوران آیدانیتو شناخت کاملی را در رابطه با گرایش های دکتری رشته معماری بدست آورید

استفاده از عنصر خلاقیت و برخورداری از استعداد هنری در روند طراحی لازمه موفقیت افراد و دانشجویان به شمار می رود. مهندس معمار به فردی اطلاق می شود که به امر ساختن و طراحی ساختمان ها و بناهای مختلف اشتغال دارد. علاوه بر این، امر نحوه قرار گرفتن فضاهای اطراف ساختمان ها و طرح ریزی ترکیب آن ها نیز برعهده مهندسین معماری است. رشته مهندسی معماری در هر سه مقطع کارشناسی، ارشد و همین طور دکتری در دانشگاه های ایران مورد تدریس قرار می گیرد. باید بگوییم که مجموعه معماری دارای سه رشته فناوری معماری، معماری منظر و معماری است. در رشته معماری دو گرایش معماری دیجیتال و معماری اسلامی دیده می شود که در این مقاله، به ذکر پاره ای توضیحات راجع به گرایش های دکتری معماری برای شما می پردازیم. پس ما را همراهی کنید تا اطلاعات ضروری و مفیدی را در رابطه با گرایش های دکتری معماری به دست آورید.

گرایش معماری اسلامی

هدف از ایجاد و راه اندازی گرایش معماری اسلامی آموزش و تربیت اشخاصی است که با توجه به حفظ مسائل زیبایی شناسی معماری و رعایت آن ها و همین طور مسائل مرتبط با آسایش صوتی، اقلیمی و انسانی در شهرسازی و طراحی بناهای مختلف به دیدگاه های اسلامی و رعایت اصول مورد تأکید اسلام در این زمینه نیز توجه داشته باشند. باید خاطر نشان کرد که فقط دانشجویان و یا فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی معماری امکان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد این رشته و تحصیل در آن را دارند.
اگر سؤالی در زمینه گرایش های دکتری معماری برایتان مطرح شده است می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

گرایش معماری دیجیتال

گرایش معماری دیجیتال به مواردی همچون ساختارهای فیزیکی، تصویربرداری جهت ایجاد اشکال مجازی، تصویربرداری، شبیه سازی، برنامه نویسی و استفاده از مدل سازی کامپیوتر اطلاق می شود. از این اصطلاح جهت سایر جنبه های معماری که در آن ها از قابلیت فناوری دیجیتال استفاده شده است بهره گرفته می شود.

لیست دانشگاه های آزاد دکتری معماری

در این مقاله، به ذکر لیست دانشگاه های آزاد مقطع دکتری رشته معماری برای شما می پردازیم.

ردیف لیست دانشگاه های آزاد دکتری معماری
1 واحد همدان
2 واحد نور
3 واحد نجف آباد
4 واحد مشهد
5 واحد کرمان
6 واحد کرج
7 واحد قزوین
8 واحد زاهدان
9 واحد خلخال
10 واحد تهران جنوب
11 واحد تفرش
12 واحد ساری
13 واحد سمنان
14 واحد شیراز
15 واحد علوم تحقیقات
16 واحد بوشهر
17 واحد بروجرد
18 واحد زنجان
19 واحد اردستان
20 واحد امارات متحده عربی
21 واحد بم
22 واحد تهران شمال
23 واحد دامغان
24 واحد تفرش
25 واحد تبریز

بهترین گرایش دکتری معماری

پس از شناخت گرایش های مختلف رشته معماری در مقطع دکتری این موضوع مطرح می شود که در این میان بهترین گرایش از جهات مختلف علی الخصوص بازار کار و درآمد کدام است؟ اگر این سؤال شما دوست گرامی نیز است برای یافتن پاسخ آن می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید. مشاوران آیدانیتو اطلاعات خوبی را در این زمینه در اختیار شما قرار می دهند.

در این مقاله به تحلیل و بررسی گرایش های دکتری معماری پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله بازار کار دکتری معماری بزنید.
اگر سوالی در زمینه گرایش های دکتری معماری ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.