کارنامه و رتبه قبولی دامپزشکی آزاد ۹۷

نویسنده : فرنوش دهقانی
۲۱ تیر ۹۷ ۵۳۴ ۱

کارنامه و رتبه قبولی دامپزشکی آزاد 97

در این مقاله میخواهیم کارنامه و رتبه قبولی دامپزشکی آزاد 97 را مورد مطالعه قرار دهیم. تا داوطلبین مایل به انتخاب رشته دامپزشکی انتخاب رشته ای مطمن تر داشته باشند.

یکی از رشته های مورد توجه گروه تجربی، مخصوصاً افرادی که به حیوانات علاقه مند هستند، دامپزشکی است. این علاقه و بازار کار نسبتاً خوب رشته دامپزشکی باعث رقابت تنگاتنگی بین علاقه مندان به تحصیل در این رشته شده است. به همین دلیل در اینجا می خواهیم با بکارنامه و رتبه قبولی دامپزشکی آزاد 97 حدودی را برای حدس محل قبولی داوطلبین مشخص کنیم.

جهت اطلاع از کارنامه و رتبه قبولی دامپزشکی آزاد 97 می توانید در سراسر کشور با شماره 9099071973 تماس حاصل نمایید


پاسخگویی از 8 صبح الی 1 بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

دامپزشکی

دامپزشکی یکی از رشته های گروه پزشکی است که در زیرگروه یک گروه آزمایشی تجربی قرار گرفته است. در این رشته به بهداشت دام و حیونات، درمان بیماری های حیوانات، پیشگیری از درمان، پیشگیری از شیوع بیماری و بررسی بیماری های مشترک بین انسان و حیوان می پردازند.

برای تحصیل در رشته دامپزشکی علاقه مندی به حیوانات اهمیت بالایی دارد. زیرا بعد از فارغ التحصیلی سر و کار شما با حیوانات بزرگ و کوچک است. دارا بودن از سلامت جسمانی و تمایل به بررسی بیماری های حیوانات و کمک به بهبود شرایط زیست آنها نیز اهمیت دارد.

چه مواردی بر قبولی دو رشته دامپزشکی آزاد 97 تأثیر گذار است؟

برای بررسی کارنامه و رتبه قبولی دامپزشکی آزاد 97 اطلاع از مواردی که بر رتبه و تراز داوطلبین تاثیر گذار است اهمیت دارد. در دانشگاه آزاد قبولی بر اساس تراز و رتبه کشوری داوطلبین انجام می شود. تراز و رتبه نیز بر اساس درصد زده شده دروس حاصل می شود.

در جدول زیر تأثیر و ضرایب دروس مختلف برای قبولی در رشته دامپزشکی را آورده ایم:

دروس عمومیدروس تخصصی
درسضریبدرسضریب
ادبیات4ریاضی2
معارف3فیزیک2
زبان عربی و انگلیسی2شیمی3
--زیست4
--زمین0

 

علاوه بر درصد دروس سوابق تحصیلی نیز تأثیرگذار است. معدل کتبی دیپلم تا 25% و پیش دانشگاهی تا 5% بر تراز شما تأثیر می گذارد. البته این تاثیر در جهت بهبود تراز شما است. تاثیر منفی سوابق تحصیلی بر تراز اعمال نمیشود. سهمیه ها نیز بر قبولی تأثیرگذار است. در دانشگاه آزاد سهمیه ها به عادی، ایثارگر و بسیج فعال تقسیم می شود.

تراز و رتبه در دامپزشکی

از آنجایی که آزمون دانشگاه آزاد و سراسری با هم یکی شده است، کارنامه آنها نیز یکی است. اما روند پذیرش دانشجو در هر دو متفاوت است.

در دانشگاه آزاد سهمیه بندی مناطق لحاظ نشده است و تنها سهمیه های تأثیرگذار، عادی، ایثارگر و بسیج فعال است. به دلیل عدم وجود سهمیه مناطق در دانشگاه آزاد نحوه پذیرش بر اساس تراز و رتبه کشوری داوطلب است. تراز به معنی نمره کل است.

رتبه قبولی دامپزشکی آزاد

در اینجا می خواهیم کارنامه و رتبه قبولی دامپزشکی آزاد 97 را با بررسی آخرین رتبه های قبولی دامپزشکی سال های قبل مورد بررسی قرار دهیم. منظور از رتبه در جدول زیر رتبه کشوری است:

نام دانشگاهآخرین رتبه قبولی
واحد شبستر79234
واحد بابل27281
واحد تبریز39588
واحد کازرون41870
واحد علوم تحقیقات19671
واحد گرمسار38340
واحد شهر کرد47519
واحد سنندج90710
واحد شوشتر70282
واحد ارومیه51197

 

در این مقاله سعی کردیم نگاه جامعی بر کارنامه و رتبه قبولی دامپزشکی آزاد 97 داشته باشیم تا شما نیز انتخاب رشته ای درست داشته باشید. بر کسب اطلاعات بیشتر شما می توانید مقاله حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی دامپزشکی سراسری 97را نیز مطالعه کنید.

جهت اطلاع از کارنامه و رتبه قبولی دامپزشکی آزاد 97 می توانید در سراسر کشور با شماره 9099071973 تماس حاصل نمایید


پاسخگویی از 8 صبح الی 1 بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


اولین دیدگاه را شما برای این مطلب ثبت کنید