برای ارتباط با مشاورین مرکز از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره
70707025
تماس حاصل فرمایید

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 24
حتی ایام تعطیل
با یک تماس آگاهانه عمل کنید

برای ارتباط با مشاورین مرکز از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره
70707025
تماس حاصل فرمایید

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 24
حتی ایام تعطیل
با یک تماس آگاهانه عمل کنید

برای دریافت مشاوره رایگان بایستی از طریق موبایل با شماره
70707025
تماس حاصل نمایید

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل
آیدانیتو ، فضای هوشمند مشاوره و آموزش آنلاین و آفلاین در تمامی مقاطع تحصیلی و خانواده و روانشناسی رو برای شما به ارمغان میاره،سامانه آیدانیتو در مقاطع مختلف دبستان ، دوره متوسطه اول و دوم ، کنکور سراسری،کارشناسی ارشد ، دکتری ، تحصیل در خارج از کشور و حتی ثبت نام دانشگاه بدون کنکور فعالیت میکنه.این سیستم یکپارچه برای مشاوره و آموزش تخصصی، معرفی منابع ، آموزش سرفصلهای مهم ، انتخاب رشته ، ثبت نام دانشگاه بدون کنکور و هرچیزی که فکرشو کنید بهتون کمک میکنه

کارنامه و رتبه قبولی ارشد پلیمر 97

کارنامه و رتبه قبولی ارشد پلیمر 97

کارنامه و رتبه قبولی ارشد پلیمر 97 برای داوطلبانی که قصد انتخاب رشته دارند دارای فواید قابل توجه است. کارنامه های داوطلبان هر سال بعد از اعلام نتایج برای آنها منتشر می شود و در بردارنده اطلاعات کاملی از رتبه و درصدها در هر کد ضریب تا حداقل رتبه مجاز برای دانشگاههای سراسری و آزاد است. بر طبق این اطلاعات، داوطلبانی که قصد انتخاب رشته ارشد پلیمر را داشته باشند به دید واقع بینانه تر و منطقی تری نسبت به انتخاب های خود در 100 کد رشته محل در ارشد پلیمر خواهند رسید.


جهت اطلاع از نحوه انتخاب رشته ارشد پلیمر 97 می توانید از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد با 021-70707025 تماس حاصل نمایید.
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

معرفی گرایش های ارشد پلیمر

ارشد پلیمر 97 در دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد سال 97 در دو مجموعه مهندسی پلیمر با 5 گرایش و مجموعه مهندسی پلیمر صنایع رنگ با دو گرایش قرار دارد. هر دو مجموعه در گروه فنی و مهندسی قرار دارند.

مهندسی پلیمر از خانواده علم مواد است. دانشجویان و محققان این رشته به شیمی و فیزیک مسلط هستند.

در علم پلیمر به بررسی ماکرومولکول ها می پردازند. این علم جدید در جهان امروز بسیار پرکاربرد است.

فرآورده های صنایع پلیمر در تمام صنایع و زندگی روزمره مورد استفاده قرار می گیرند. از تولیدات پلیمر می توان به پلاستیک، لاستیک، رزین، فایبرگلاسها، ظروف تفلون و … اشاره کرد.

مهندسی ارشد پلیمر دارای 5 گرایش با 2 کد ضریب می باشند.

کد ضریب 1 شامل گرایش ها فرورش، نانوفناوری و علوم پایه

کد ضریب 2 شامل گرایش های پلیمریزاسیون و کامپوزیت (مواد مرکب) می باشد.

معرفی گرایش فراروش ارشد پلیمر 

گرایش فرآورش یا همان گرایش پلیمر به شناخت، طراحی، فرمول بندی، بررسی خواص و تولید کلیه محصولات پلیمری می پردازد. پلیمر در تمام صنایع و پزشکی کاربردهای فراوان دارد.

معرفی گرایش نانو فناوری ارشد پلیمر 

علم پلیمر و علم نانو از علوم جدید و نوپا هستند و کاربردهای بسیاری دارند. در این گرایش فناوری نانو در علم پلیمر مورد بررسی قرار می گیرد و ترکیب این دو با هم موجب تولید نانوپلیمرها شده است. از جمله این نانوپلیمرها می توان نانوکامپوزیت ها، نانوروکش ها و نانوامولوسیون ها را نام برد.

معرفی گرایش پلیمریزاسیون ارشد پلیمر 

گرایش پلیمریزاسیون در سال 93 به مجموعه مهندسی پلیمر اضافه شده است. به فرآیندی که ماکرومولکول ها و پلیمر ها تولید می شوند، پلیمریزاسیون گویند.

معرفی گرایش کامپوزیت (مواد مرکب) ارشد پلیمر 

در علم پلیمر گاهی برای رسیدن به یک هدف یا ماده خاص یک پلیمر کافی نیست و نیاز به ترکیب چند ماده با پلیمر است. در گرایش کامپوزیت به ترکیب مواد با پلیمر برای دستیابی به ماده با خاصیت بهتر می پردازد.

معرفی گرایش علوم پایه ارشد پلیمر 

در گرایش علوم پایه به شناخت مواد پلیمر و ویژگی های فیزیکی و شیمیایی آنها می پردازند.

نمونه کارنامه و درصدهای قبولی ارشد پلیمر 97

یک کارنامه و رتبه قبولی ارشد پلیمر 97 از قسمت های زیر تشکیل شده است:

1- نمرات اکتسابی

2- شماره داوطلب

3- علاقمند به پیام نور و غیر انتفاعی

4- کد رشته امتحانی اول                نام رشته امتحانی اول:

5- وضیعت داوطلب در هر کد ضریب

6- وضعیت انتخاب رشته داوطلب

7- معدل مؤثر

نام درس همان دروس عمومی و اختصاصی رشته آزمون داوطلب را بیان می کند که شامل زبان عمومی و تخصصی و دروس اختصاصی ارشد پلیمر است. بخش نمره به درصد، درصدهای اکتسابی داوطلب با توجه به نمره منفی هر یک از پاسخ ها است. در قسمت 5 که وضعیت داوطلب در هر کد ضریب را بیان می کند که به 8 قسمت دیگر تقسیم می شود.

قسمت اول نمره کل که همان تراز متقاضی را ذکر می کند و در قسمت های رتبه کل داوطلب در سهمیه و بدون سهمیه، تأثیر سهمیه ها در رتبه داوطلب و آخرین نتیجه به دست آمده در اثر این تأثیر را نشان می دهد.

آخرین رتبه مجاز در سهمیه در دوره روزانه به حداقل رتبه لازم به منظور پذیرش داوطلب در دوره روزانه دانشگاه های سراسری اشاره می کند و به فراخور آن، آخرین رتبه مجاز در سهمیه در دوره های غیر روزانه به حداقل رتبه مورد نیاز برای دوره های غیر روزانه که شامل شبانه، پیام نور، غیر انتفاعی و پردیس خودگردان است، توجه دارد.

در قسمت وضعیت انتخاب رشته داوطلب به مجاز شدن یا مجاز نشدن متقاضی اشاره دارد.

کارنامه نفر اول ارشد پلیمر

درس درصد
زبان عمومی و تخصصی 48
سینتیک و طراحی راکتور 100
پدیده های انتقال/انتقال جرم و مکانیک سیالات 66.6
بیوشیمی و میکروبیولوژی عمومی 3.33
ترمودینامیک 93.3
ریاضیات مهندسی 30
شیمی آلی 1و2 سفید
شیمی عمومی 50

کارنامه بالا متعلق به نفر اول ارشد پلیمر میباشد. لازم به ذکر است که این درصد ها در سال هاب مختلف تغییر میکند و بر اساس بار علمی شرکت کنندگان تراز و رتبه مشخص میشود.

بر طبق کارنامه و رتبه قبولی ارشد پلیمر 97، در سال های قبل، آخرین رتبه مجاز در سهمیه دوره های روزانه رتبه 778 بوده است و برای دوره های غیر روزانه 913 و این رتبه ها برای کد ضریب 1 هستند. در کد ضریب دوم مجموعه مهندسی پلیمر برای دوره های روزانه 409 و برای دوره های غیر روزانه 639 است.

در رتبه های مجاز به انتخاب رشته، در کارنامه و رتبه قبولی ارشد پلیمر 97 ظرفیت های ورودی اهمیت دارند و ممکن است رتبه ای که در سال قبل یک دانشگاه قبول شده است و در سال آینده در آن دانشگاه پذیرفته نشود یا جزو آخرین نفرات پذیرش شده قرار گیرد.

در کارنامه و رتبه قبولی ارشد پلیمر 97 توجه به این نکات در آنالیز کارنامه به انتخاب رشته بهتر و صحیح تر با دیدی واقع گرایانه تر کمک می کند و نتایج حاصل شده نیز منطقی و متناسب با رتبه و درصدهای کسب شده داوطلب خواهند بود.

مقاله انتخاب رشته ارشد پلیمر 97 را نیز از دست ندهید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.