آخرین اخبار در زمینه دانشگاه های فراگیر پیام نور : در سال 99 ارشد فراگیر پیام نور حذف شده است

با توجه به آخرین اخبار رسمی جلسه پانزدهم شورای سنجش و پذیرش دانشجو در روز 4 مرداد سال 99، به تصویب رسیده است که پذیرش دانشجو به شیوه فراگیر در مقطع کارشناسی ارشد در کلیه مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور متوقف و لغو شده است. البته در سال های گذشته قانون لغو فراگیر در دوره های کارشناسی و دکتری نیز اعمال شده بود که با احتساب این خبر در مقطع کارشناسی ارشد، در حال حاضر امکان شرکت در فراگیر هیچ مقطعی وجود ندارد. در ادامه به بررسی دانشگاه های فراگیر پیام نور می پردازیم که البته با حساب اینکه امکان ادامه تحصیل به شیوه فراگیر در حال حاضر وجود ندارد، این مقاله فقط به منظور آشنایی شما عزیزان با این شیوه در سال های گذشته تدوین شده است.

کارنامه فراگیر

دانشگاه پیام نور جزء شناخته شده ترین مراکز دانشگاهی نیمه دولتی در کشورمان ایران است که افراد بسیاری به دلیل شرایط خاص و متفاوت تحصیل در این دانشگاه تنها در پی تحصیل در آن هستند. شاید در جریان باشید که روش آموزشی اساتید دانشگاه پیام نور به شکل الکترونیکی و یا آموزش از راه دور است. باید خاطر نشان کنیم که امکان تحصیل در دانشگاه پیام نور تنها در سه مقطع تحصیلی دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی برای افراد و دانشجویان میسر است و گروه های کاردانی و کاردانی به کارشناسی در این دانشگاه دیده نمی شوند. همان گونه که مطلع هستید ادامه تحصیل فرد در این دانشگاه محبوب و معتبر در دوره کارشناسی ارشد به غیر از شکل با آزمون به روش دیگری نیز میسر است. بدین معنا که فرد متقاضی پس از تهیه و مطالعه منابع درسی نخستین ترم تحصیلی رشته مورد علاقه و مورد نظر خود جهت ادامه تحصیل در دوران ارشد در آزمونی تحت عنوان فراگیر شرکت می کند. در صورتی که این فرد حد نصاب نمره را در این دروس کسب نماید و از امتحان سربلند بیرون بیاید می تواند بدون هیچ مشکلی تحصیل در دومین ترم تحصیلی از مقطع ارشد را در دانشگاه پیام نور شروع نماید.

امسال یعنی در سال 97 نیز شاهد برگزاری آزمون ارشد فراگیر در کشور بودیم. آزمونی که در ماه آذر برگزار و نتایج آن چند روز پیش اعلام گردید. در این مقاله به ذکر نکات و توضیحات لازم در رابطه با کارنامه فراگیر برای شما دوستان گرامی می پردازیم. پس ما را همراهی کنید تا به اطلاعات مورد نیاز خود در رابطه با کارنامه فراگیر دست پیدا کنید.
اگر سوالی در زمینه کارنامه آزمون فراگیر پیام نور ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.

اگر سوالی در زمینه کارنامه فراگیر پیام نور ذهنتان را به خود مشغول کرده است، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

بخش های کارنامه ارشد فراگیر پیام نور

باید به عرض برسانیم که کارنامه فراگیر پیام نور از بخش های مختلفی تشکیل یافته است و در آن می توان وضعیت علمی فرد داوطلب را به وضوح مشاهده کرد. اولین بخش کارنامه ارشد فراگیر اطلاعات ثبت نامی فرد داوطلب را شامل می شود. اما در بخش دوم سهمیه نهایی و در سومین قسمت نمره کل، رشته امتحانی، معدل کارشناسی و کاردانی وی قابل مشاهده است. بخش چهارم کارنامه فراگیر به ذکر نمره اکتسابی و دروس امتحانی اختصاص دارد. جزئیات مرتبط با وضعیت قبولی داوطلب را می توانید در بخش پنجم ملاحظه کنید. اما در نهایت آخرین قسمت به ذکر الویت های انتخاب شده توسط داوطلب در محله انتخاب رشته ارشد فراگیر اختصاص دارد. در این بخش رتبه فرد داوطلب در هر کدام از کد رشته محل ها درج شده است و پس از قیاس با آخرین رتبه قبولی نتیجه آزمون محاسبه گردیده است. با مشاهده نمونه کارنامه فراگیر پیام نور یکی از داوطلبان شرکت کننده در این آزمون می توانید تمامی این بخش ها را مشاهده کنید و دست به تحلیل آن ها بزنید.


نحوه اعلام نتایج و مشاهده کارنامه ارشد پیام نور

تمامی داوطلبان و متقاضیان آزمون ارشد فراگیر جهت اطلاع از نتیجه و مشاهده کارنامه ارشد فراگیر پیام نور خود باید وارد سایت شناخته شده سازمان سنجش شوند و سپس از میان گزینه های موجود در منوی سمت راست گزینه پیام نور را برگزینند. سپس تنها با یک کلیک بر روی لینک اعلام نتایج کارنامه آزمون دوره های فراگیر دانشگاه پیام نور- کارشناسی ارشد 97 سامانه اعلام نتایج ظاهر می شود. در صفحه باز شده می توان به سه طریق متفاوت از نتیجه ارشد فراگیر پیام نور خود مطلع و کارنامه فراگیر را مشاهده کرد. اولین روش مشاهده نتایج فراگیر پیام نور بر طبق شماره شناسنامه و شماره داوطلبی، دومین روش شماره شناسنامه و شماره پرونده کارت اصلی و آخرین روش یعنی سوم راه مطابق شماره داوطلبی و شماره پرونده کارت اصلی است.

اعتراض به کارنامه ارشد فراگیر

توجه داشته باشید که تمامی داوطلبان شرکت کننده در آزمون ارشد فراگیر 97 در صورت عدم رضایت کافی از نتیجه آزمون خود می توانند به صورت اینترنتی تا تاریخ پانزدهم بهمن ماه به کارنامه خود اعتراض نمایند.
در این مقاله به تحلیل و بررسی کارنامه آزمون فراگیر پیام نور پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله فراگیر پیام نور بزنید.