کارنامه و رتبه قبولی کنکور سراسری طراحی لباس

در این مقاله کارنامه و رتبه قبولی کنکور سراسری طراحی لباس مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته است. به داوطلبان عزیز توصیه می کنیم جهت اطلاع از جزئیات کارنامه و رتبه قبولی کنکور سراسری طراحی لباس در این مقاله با آیدانیتو همراه باشند.
.

.

رشته طراحی لباس

طراحی لباس از رشته های گروه آزمایشی 4 (هنر) است، رشته طراحی لباس از رشته های کاربردی است که نیاز به فارغ التحصیلان این رشته در کارخانه جات و … بسیار مورد نیاز است. در ادامه مشخصات رشته طراحی لباس در گروه آزمایشی هنر را مشاهده می کنید. لازم به ذکر است طراحی لباس تنها در مقطع کارشناسی و زیرگروه 1 هنر ارائه می شود.
زیرگروه مقطع تحصیلی نوع گزینش
1 کارشناسی کشوری
گروه هنر در 5 زیرگروه ارائه شده است و رشته ی طراحی لباس در زیرگروه 1 قرار دارد. همان طور که می دانیم ضریب مواد در زیرگروه های مختلف متفاوت است، در جدول زیر مواد و ضرایب رشته طراحی لباس را مشاهده خواهید کرد.
نام درس ضریب
درک عمومی هنر 4
درک عمومی ریاضی و فیزیک 1
ترسیم فنی 1
خلاقیت تصویری و تجسمی 4
خلاقیت نمایشی 1
خلاقیت موسیقی 1
خواص مواد 1
ضریب دروس عمومی نیز برای تمامی گروه های آزمایشی یکسان است، بنابراین ضریب دروس عمومی رشته طراحی لباس نیز مانند سایر رشته ها به صورت زیر است:
نام درس ضریب
زبان و ادبیات فارسی 4
زبان عربی 2
فرهنگ و معارف اسلامی 3
زبان خارجی 2

تأثیر تحلیل کارنامه و رتبه قبولی کنکور

دلیل طرح مقاله کارنامه و رتبه قبولی کنکور سراسری طراحی لباس ، کمک به انتخاب رشته شما داوطلبان عزیز گروه هنر است. با توجه به آگاهی از ضرایب، نوع گزینش، رتبه و درصدهای قبولی در پذیرش رشته مهندسی طراحی لباس، شما با نحوه انتخاب رشته آشنا خواهید شد.
بنابراین توصیه می کنیم قبل از انتخاب رشته خود به بررسی و تحلیل کارنامه و رتبه قبولی داوطلبان سال گذشته بپردازید و البته به این نکته نیز توجه کنید که با توجه به تغییر ظرفیت ها و سایر شرایط که در سال های مختلف، متفاوت است باعث تغییر رتبه قبولی خواهد شد. اما به طور کلی دید بهتری راجع به نحوه انتخاب رشته پیدا خواهید کرد. به همین منظور پیشنهاد می کنیم که حتما با یک مشاوره کنکور در زمینه انتخاب رشته مشورت کنید.
کارنامه و رتبه قبولی طراحی لباس

تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور

همان طور که می دانید تأثیر سوابق تحصیلی در حالت کلی 30 درصد است.
  • داوطلبان عزیز گروه هنر توجه داشته باشند که در صورتی که دیپلم انسانی ، تجربی و یا ریاضی خود را از سال 1384 به بعد گرفته اند و امتحانات یک یا چند درس آنان نهایی برگزار شده است،  سوابق تحصیلی با حداکثر 25 درصد تاثیر مثبت  در تزار آزمون اعمال خواهند شد .
  • داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی رشته انسانی تجربی و یا ریاضی خود را از سال 1390-1391 گرفته اند و امتحانات یک یا چند درس آنان به صورت نهایی برگزار شده است، به میزان 5 درصد تأثیر مثبت در تراز آزمون خواهند داشت.

محدوده رتبه قبولی کنکور سراسری طراحی لباس

در جدول زیر محدوده قبولی برای رشته طراحی لباس تعیین کردیم.
خوش بینانه منطقی بدبینانه
2990-4100 1-2010 1190-2200

شما که فکر می کنید قبول نمی شوید، بخوانید

بسیاری از داوطلبان پس از کنکور، دچار استرس می شوند و معتقدند که قبول نخواهند شد. اگر شما هم فکر می کنید که قبول نمی شوید، پیشنهاد می کنیم که به جای خودخوری کمی از دوران بعد از کنکور لذت ببرید!
به این نکته دقت کنید که شرایط پذیرش در هر سال با سال های دیگر متفاوت است، پس امکان قبولی شما وجود دارد ولی ممکن است این امکان کم باشد! حتی اگر قبول نشوید هم فدای سرتان! مهم این است که تلاش خود را کرده اید و می توانید به روش های دیگر ادامه ی تحصیل فکر کنید!
مثلا چرا به تحصیل بدون کنکور فکر نکنید یا اصلا سال دیگر در کنکور شرکت نکنید؟ یا چرا به اخذ پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور اقدام نکنید؟ پیشنهاد می کنیم به هیچ وجه نا امید نشوید و برای انتخاب بهترین راه با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
شما راه های بسیاری برای تحقق رویاهایتان دارید، پس اگر از یک راه به آن نرسیدید، از رویاهایتان دست نکشید، روش های دیگر را امتحان کنید. اما پیشنهاد می کنیم قبل از هر اقدامی برای آگاهی از کلیه شرایط و ضوابط با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

به فکر وضعیت نظام وظیفه ی خود باشید !

اگر پسری باشید که به سن هجده سالگی رسیده باشد، محال است قسمتی از ذهنتان به خدمت سربازی مشغول نباشد. اگر امسال قبول نمی شوید و یا قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارید یا اگر هیچ گونه معافیتی ندارید، پیشنهاد می کنیم قبل از هر اقدامی، برای آگاهی از قوانین نظام وظیفه و وضعیت خدمت خود با مشاوران خدمت سربازی آیدانیتو تماس بگیرید.
برای آگاهی از وضعیت نظام وظیفه خود با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

تحصیل خارج از کشور در رشته ی دلخواهتان

یکی از مواردی که معمولا داوطلبان کنکور اصلا به آن توجه نمی کنند، تحصیل در خارج از کشور است. بسیاری از داوطلبان فکر خود را فقط محدود به دانشگاه های داخل کشور می کنند در صورتی که برخی از دانشگاه های مطرح دنیا دقیقا به دنبال دانشجویی با ویژگی های آن ها هستند. اگر امسال در کنکور رشته ی مورد نظرتان قبول نمی شوید، چرا به روش های دیگر ادامه تحصیل فکر نمی کنید؟
اگر تصمیم خود را برای ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور گرفته اید، پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و بهداشت، رتبه بندی دانشگاه ها، میزان شهریه و هزینه زندگی و هر آنچه باید در راه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور بدانید، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
تحصیل در خارج از کشور یک فرصت طلایی است. برای آگاهی از کلیه شرایط، هزینه ها، لیست بهترین دانشگاه ها و هر آنچه باید در راه تحصیل در خارج از کشور بدانید، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

به داوطلبان عزیز پیشنهاد میکنیم پس از مطالعه مقاله کارنامه و رتبه قبولی کنکور سراسری طراحی لباس مقاله انتخاب رشته کنکور انسانی را نیز مطالعه نمایند.