کارنامه، رتبه و تراز لازم برای قبولی در رشته داروسازی دانشگاه آزاد

با توجه به محبوبیت رشته داروسازی این مقاله را به بررسی کارنامه و رتبه قبولی داروسازی آزاد اختصاص داده ایم. داروسازی در کنار پزشکی و دندانپزشکی، از رشته های گروه علوم تجربی است که متقاضیان زیادی دارد. بازار داغ این رشته باعث شده که رقابت برای قبولی در آن هم در دانشگاه سراسری و هم در دانشگاه آزاد بسیار سخت و فشرده باشد و به تبع آن فقط رتبه های ممتاز کنکور می توانند در این رشته پذیرفته شوند. با این حال، در این چند هفته باقی مانده تا اعلام نتایج اولیه کنکور بسیاری از داوطلبانی که در گروه تجربی در آزمون سراسری شرکت کرده اند، علاوه بر دانشگاه سراسری درصدد کسب اطلاعات درباره رتبه قبولی داروسازی آزاد هستند.

ملاک امتیازبندی در دانشگاه آزاد

پیش از پرداختن به موضوع رتبه قبولی داروسازی دانشگاه آزاد ، لازم است درباره تفاوت های انتخاب رشته دانشگاه سراسری و آزاد توضیح دهیم. همان طور که می دانید آزمون ورودی دانشگاه آزاد با آزمون سراسری یکجا توسط سازمان سنجش برگزار می شود. در دانشگاه سراسری انتخاب براساس رتبه شما در سهمیه منطقه انجام می شود.
در دانشگاه آزاد ملاک اصلی انتخاب رشته تراز در زیر گروه است. یعنی اگر رشته انتخابی شما زیر مجموعه زیر گروه دو گروه آزمایشی تجربی باشد، نمره آزمون شما یا همان شما در زیر گروه دو تعیین می کند که در این رشته قبول می شوید یا نه.داروسازی در کنکور تجربی جزو زیر گروه دو است، بنابراین برای ارزیابی احتمال قبولی باید به ترازی که در این زیر گروه به دست آورده اید در کارنامه اولیه توجه کنید.

برای قبولی در داروسازی دانشگاه آزاد چه رتبه ای لازم است؟

درباره رتبه قبولی داروسازی دانشگاه آزاد، به طور کلی می توان گفت داوطلبانی که رتبه کشوری شان کمتر از 9000 باشد، احتمال قبولی بالایی در رشته داروسازی دارند. در حالت خوشبینانه تا رتبه 9600 کشوری هم می تواند در رشته داروسازی دانشگاه آزاد پذیرفته شود. در پذیرش ظرفیت مازاد داروسازی آزاد تا رتبه 10800 کشوری هم در این رشته قبول شده است. در جدول زیر آخرین رتبه های قبولی در رشته داروسازی دانشگاه آزاد را بینید:
نام دانشگاه آخرین رتبه قبولی
واحد علوم داروئی 9070
واحد آیت الله آملی 9552
واحد دامغان 9660

حداقل تراز قبولی داروسازی آزاد در سال های گذشته 9100 بوده است

برای قبولی در رشته داروسازی دانشگاه آزاد حداقل تراز چقدر است؟

حداقل تراز قبولی داروسازی آزاد 9100 است. در جدول می توانید تراز آخرین رتبه های قبولی در رشته داروسازی سه واحد دانشگاه آزاد را مشاهده کنید:
نام دانشگاه آخرین تراز  قبولی
واحد دامغان 9000
واحد آیت الله آملی 9000
واحد علوم دارویی 9200

حداقل درصدهای لازم برای پذیرش در داروسازی آزاد چقدر است؟

یکی از بخش های اصلی کارنامه و رتبه قبولی داروسازی آزاد، بررسی حداقل درصدها و میانگین درصدهای لازم برای قبولی در رشته داروسازی است. برای قبولی در این رشته میانگین شما در آزمون عمومی باید حدود 60 درصد و در آزمون اختصاصی حدود 40 درصد باشد. پیشنهاد می کنیم درباره ی تخمین رتبه کنکور بیشتر بخوانید.

بررسی کارنامه های داوطلبان پذیرفته شده در رشته داروسازی دانشگاه آزاد

آخرین بخش مقاله کارنامه و رتبه قبولی داروسازی آزاد را بررسی دو کارنامه از پذیرفته شدگان این رشته اختصاص داده ایم. در جدول می توانید درصدها، رتبه ها و ترازهای قبولی را ملاحظه کنید:
درس درصدها
ادبیات فارسی 68 62
زبان عربی 30 23
دین و زندگی 70 73
زبان انگلیسی 57 51
زمین شناسی 38 16
زیست شناسی 72 60
ریاضی 29 48
فیزیک 35 45
شیمی 57 44
تراز در زیرگروه 9200 9000
دانشگاه محل قبولی علوم‌داروئی‌تهران واحدآیت‌الله‌آملی

چگونه حرفه ای انتخاب رشته کنیم؟

رشته داروسازی رشته ی پرطرفداری است، چرا که هم به صورت پیوسته می توانید مدرک دکترای خود را دریافت کنید و هم در آینده می توانید داروخانه ی خود را تاسیس کنید. اما هر چه رشته ای پر طرفدارتر باشد، انتخاب رشته ی آن سخت تر است. به همین دلیل حالا که تصمیم خود را برای ادامه ی تحصیل در رشته داروسازی گرفته اید، پیشنهاد می کنیم برای یک انتخاب رشته حرفه ای با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید. مشاوران آیدانیتو با آنالیز دقیق کارنامه و رتبه شما و تراز قبولی دانشگاه ها، بهترین گزینه ها را به شما معرفی می کنند.
کارنامه داروسازی دانشگاه آزاد

اگر قبول نشوم باید به سربازی بروم؟

هجده سالتان است و هرچه کارنامه ها و رتبه ها را مورد بررسی قرار می دهید، امیدتان به قبول شدن در رشته داروسازی کمتر می شود. حتما دلشوره هم دارید که اگر قبول نشوید، تکلیف سربازی چه می شود؟ آیا باید همه چیز را رها کنید و به خدمت بروید؟
قبل از هر موضوعی پیشنهاد می کنیم که انقدر استرس نداشته باشید، برای سلامتی تان مضر است! در ضمن هنوز راه های متعددی برای ادامه تحصیل در رشته مورد علاقه تان وجود دارد. چرا زمانی که افراد زیادی در سطح جامعه تحصیلات عالیه دارند، خود را از ادامه تحصیل محروم می کنید؟ ما به شما کمک می کنیم تا بهترین انتخاب را داشته باشید. خلاصه بجنبید که سربازی از رگ گردن به شما نزدیک تر است!
 بسیاری از داوطلبان از راه های متعدد برای ادامه تحصیل در رشته دلخواهشان اطلاع ندارند. پیشنهاد می کنیم با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
 

بیشتر داوطلبان از امکان تحصیل بدون کنکور در رشته دلخواهشان اطلاع ندارند، شما چطور؟

اگر در کنکور قبول نشدیم چه کنیم؟

شاید پس از مشاهده آخرین رتبه قبولی داروسازی آزاد از خودتان بپرسید که اگر در کنکور تراز و رتبه قبولی لازم را کسب نکنم، چه کنم؟ قبل از هر سخنی، ضمن بیان ” فدای سرتان”، به شما دوستان عزیزمان پیشنهاد می کنیم که به روش های دیگر ادامه تحصیل مانند “تحصیل بدون کنکور” فکر کنید. تحصیل بدون کنکور یک شانس فوق طلایی برای شماست تا بتوانید در رشته مورد علاقه تان (البته بدون استرس از قبول شدن یا نشدن در کنکور)، ادامه تحصیل دهید. اما از آنجا که تحصیل بدون کنکور نیز تابع شرایط و قوانینی است، پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از زمان، نحوه و شرایط ثبت نام بدون کنکور با مشاوران باتجربه تحصیلی آیدانیتو مشورت کنید.
شما راه های بسیاری برای دستیابی به رویاهایتان دارید، پس اگر در یک راه ناکام ماندید، از رویاهایتان دست نکشید، روش های دیگر را امتحان کنید. پیشنهاد می کنیم قبل از هر اقدامی برای آگاهی از کلیه شرایط و ضوابط با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

به تحصیل در خارج از کشور فکر کرده اید؟

تحصیل در خارج از کشور همان شانسی است که می گویند شاید یکبار در خانه مان را بزند. رشته داروسازی رشته بسیار پرطرفداری است که البته بازار کار آن نیز بسیار داغ است. به همین منظور پیشنهاد می کنیم اگر به رشته داروسازی علاقه دارید، به آسانی از ادامه تحصیل در آن دست نکشید و شانس خود را از روش های دیگری امتحان کنید. پیشنهاد می کنیم که قبل از برداشتن هر گامی، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
تحصیل در خارج از کشور یک فرصت استثنائی است. برای آگاهی از کلیه شرایط، هزینه ها، لیست بهترین دانشگاه ها و هر آنچه باید در راه تحصیل در خارج از کشور بدانید، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
در این مقاله به بررسی کارنامه و رتبه قبولی داروسازی آزاد پرداختیم، پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی داروسازی آزاد مراجعه کنید.
اگر سوالی در زمینه کارنامه و رتبه قبولی داروسازی آزاد و انتخاب رشته ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.