کارنامه دکتری 

هر سال آزمون دکتری برگزار می شود. نتایج این آزمون معمولاً در هفته آخر فروردین ماه اعلام می شود. اعلام نتایج اولیه در قالب کارنامه منتشر می شود. ارزش این کارنامه به داده ها و نتایجی است که بعد از سنجش داوطللب در آن درج می گردد. تحلیل کارنامه دکتری 98 برای دو دسته از داوطلبان مفید فایده است. دسته اول کسانی هستند که هنوز در آزمون شرکت نکرده اند اما می خواهند از حدود رتبه ها، ترازها و درصدهای لازم برای دانشگاه ها و رشته ی مورد نظر خود مطلع شوند و دسته دوم کسانی اند که در آزمون شرکت کرده و مجاز به انتخاب رشته شده اند. این دسته از متقاضیان برای انجام انتخاب رشته بهتر به تحلیل کارنامه دکتری 98 نیاز دارند.

با تحلیل و آنالیز کارنامه و رتبه قبولی دکتری رمی توانید انتخاب بهتر و دقیق تری داشته باشید. برای انتخاب رشته حرفه ای با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید

کارنامه دکتری 98

کارنامه اولیه بعد از اعلام نتایج آزمون دکتری منتشر می شود. این کارنامه به دلیل بررسی و درج اطلاعات مربوط به نتیجه آزمون دکتری واجد اهمیت است. بر طبق محتویان آن که به صورت اختصاصی برای هر یک از متقاضیان منتشر می شود، داوطلبان اقدام به انتخاب رشته می نمایند یا اینکه از ادامه مسیر باز می مانند. یک نمونه کارنامه در تحلیل کارنامه دکتری 98 از اجزای زیر تشکیل شده است:

نام درس / نمرات اکتسابی

نمره به درصد

 

 

 در این جدول نمرات کسب شده داوطلب به درصد و نام و کد رشته آزمون وی درج می شود. منظور از گروه آزمایشی همان مجموعه رشته است و نام رشته امتحانی در واقع همان رشته ای است که داوطلب در آن آزمون می دهد. 

2- شماره داوطلب 3- گروه آزمایشی 4- رشته امتحانی 5- نام رشته امتحانی
       
  • وضعیت مجاز به انتخاب رشته در دوره ها
مجاز روزانه و بورس اعزام به خارج کشور مجاز سایر دوره ها (آزاد، نوبت دوم، غیر انتفاعی، پیام نور، پردیس خودگردان)
   

در این جدول وضعیت مجاز به انتخاب رشته متقاضی، مجاز شدن یا نشدن وی را مشخص می کند.

  • وضعیت علمی متقاضی در میان تعداد کل داوطلبان حاضر در جلسه آزمون در رشته امتحانی
سهمیه نمره کل رتبه در سهیمه آخرین رتبه مجاز دوره روزانه و بورس اعزام به خارج کشور آخرین رتبه مجاز سایر دوره ها (آزاد، شبانه، پیام نور، غیر انتفاعی، پردیس خودگردان)
         
منظور از سهمیه همان ملاک های تعیین شده برای تأثیر مثبت در رتبه کل داوطلب است که می تواند شامل سهمیه ایثارگری و شهدا، سهمیه مناطق، سهمیه مربیان و یا سهمیه آزاد باشد. نمره کل همان تراز داوطلب در میان شرکت کنندگان است.
تراز حالت کیفی دارد و وضعیت علمی داوطلب را نشان می دهد.
آخرین رتبه مجاز دوره روزانه یعنی حداکثر رتبه ای که برای انتخاب رشته در دانشگاه های روزانه و بورس اعزام به خارج لازم است، داوطلب کسب نماید. آخرین رتبه مجاز سایر دوره ها نیز حداکثر رتبه لازم برای انتخاب رشته در آنها را نشان می دهد.

 

آنالیز کارنامه دکتری 98 در تمامی رشته ها برای هر یک از داوطلبان آنها لازم است. این التزام به نتایج این تحلیل باز می گردد. چرا که اطلاعات مندرج در کارنامه دکتری متقاضیان را در تحلیل کارنامه دکتری 98 کمک می کند و حاصل این امر انجام درست و اصولی انتخاب رشته دکتری است. انتخاب رشته از مهم ترین اقدام داوطلبان دارای شرایط انتخاب رشته دکتری است. چرا که مستقیماً با آینده و تلاش آنها به منظور پذیرش در دوره دکتری وابسته است و داوطلبی که از تحلیل کارنامه دکتری کمکی بگیرد، انتخاب رشته بهتری انجام خواهد داد.

تحلیل کارنامه دکتری

تحلیل کارنامه دکتری نقش بسیاری در قبولی شما خواهد داشت! البته به شرطی که تسلط کافی را بر رتبه ها و کارنامه های افراد پذیرفته شده در سال های گذشته داشته باشید. به عبارتی اینجاست که نقش یک مشاور تحصیلی در انتخاب رشته حرفه ای، برجسته می شود. یک مشاور باتجربه، با آنالیز دقیق کارنامه شما و بررسی رتبه های قبول شده در سال های گذشته، با در نظر گرفتن اندکی ضریب خطا، گزینه هایی را در اختیار شما قرار می دهد که در نهایت با در نظر گرفتن علاقه مندی، می توانید بهترین را انتخاب کنید. تحلیل کارنامه دکتری این امکان را فراهم می کند تا با حذف گزینه های ناکارآمد، گزینه ی برتر را انتخاب کنید. مشاوران آیدانیتو به شما کمک می کنند تا انتخاب رشته حرفه ای داشته باشید.

انتخاب رشته حرفه ای با آیدانیتو

از آنجایی که در کنکور دکتری شرکت نموده اید، حتما پس از شرکت در کنکورهای کارشناسی و ارشد به این نتیجه رسیده اید که انتخاب رشته نقش مهمی در قبولی تان خواهد داشت. انتخاب رشته زمانی حرفه ای است که با حذف گزینه های ناکارآمد بهترین را پیشنهاد دهد. به همین منظور پیشنهاد ما این است که برای آنالیز دقیق کارنامه و رتبه خود و انتخاب رشته با یک مشاور تحصیلی مشورت کنید. مشاوران آیدانیتو در کوتاه ترین زمان ممکن جامع ترین اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهند.
در این مقاله به بررسی کارنامه دکتری پرداختیم. پیشنهاد می کنیم سری هم به مقاله انتخاب رشته دکتری سراسری بزنید.
برای آنالیز کارنامه و رتبه قبولی تان و انتخاب رشته با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.