پذیرش بدون کنکور کارشناسی عمران سراسری 98

در این مقاله به پذیرش بدون کنکور کارشناسی عمران سراسری 98 خواهیم پرداخت. رشته عمران از رشته های جذاب در بین دانشجویان محسوب می شود. امکان پذیرش بدون کنکور این رشته جذاب در دانشگاه سراسری وجود دارد. در این مقاله پذیرش بدون کنکور کارشناسی عمران سراسری 98 شما را از دوره های ارائه کننده کارشناسی عمران بدون کنکور، نحوه پذیرش و شرایط پذیرش ثبت نام مطلع خواهیم کرد. پس با این مقاله از آیدانیتو همراه باشید.

رشته مهندسی عمران بدون کنکور

رشته مهندسی عمران از رشته های گروه ریاضی و فنی است که در سال های اخیر در گروه رشته های جذاب و پرطرفدار قرار گرفته است. اما یکی از معیارهای انتخاب رشته، اطلاعات کامل راجع به رشته مورد نظر است. دوره های ارائه دهنده رشته عمران کدام اند؟ در ادامه با دوره های پذیرنده کارشناسی عمران بدون کنکور مطلع خواهید شد.

دوره های پذیرنده بدون کنکور کارشناسی عمران

رشته عمران در دانشگاه سراسری در دوره های نوبت دوم، پردیس خودگردان، غیر انتفاعی، پیام نور ارائه می شود. داوطلبان عزیز می توانند با توجه به سوابق تحصیلی خود دانشگاه هایی با رتبه برتر را انتخاب کنند. داوطلبان عزیز می توانند در انتخاب های خود از تمامی دوره های گفته شده انتخاب رشته کنند.

زمان پذیرش بدون کنکور کارشناسی عمران سراسری

زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی عمران سراسری مانند رشته های بدون کنکور، در تمام طول سال انجام می شود و هر دانشگاهی زمانی مشخص را برای ثبت نام داوطلبان اعلام می کند و از مهر 98 داوطلبان پذیرفته شده وارد دانشگاه ها می شوند. در ادامه مقاله پذیرش بدون کنکور کارشناسی عمران سراسری 98 شما را با نحوه پذیرش آشنا خواهیم کرد، همراه ما باشید.

نحوه پذیرش بدون کنکور کارشناسی عمران سراسری

پذیرش بدون کنکور کارشناسی عمران سراسری 98 بر اساس سوابق تحصیلی (معدل دیپلم) انجام می شود. بنابراین داوطلبانی که معدل دیپلم بالاتری دارند، شانس قبولی بیشتری در دانشگاه هایی با سطح علمی بالاتر خواهند داشت.

شرایط پذیرش دانشجو در کارشناسی بدون کنکور عمران

داوطلبان می توانند در مرحله کارشناسی بدون کنکور عمران پذیرش شوند که از شرایط زیر برخوردار باشند.
  • داوطلبان ذکور از لحاظ نظام وظیفه منع تحصیلی نداشته باشند.
  • دارا بودن یکی از مدارک دیپلم کامل متوسطه نظام قدیم، مدرک پیش دانشگاهی نظام جدید یا اخذ آن حداکثر تا شهریور 98، مدرک کاردانی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و یا داوطلبان دیپلم فنی و حرفه ای یا کاردانش که فاقد مدرک پیش دانشگاهی هستند.

نحوه گزینش رشته های تحصیلی بدون کنکور سراسری

در جدولی که در ادامه مشاهده خواهید کرد، نحوه گزینش رشته های تحصیلی بدون کنکور سراسری 98 در دوره های مختلف ارائه دهنده عمران مشخص شده است:
نام دوره نوع گزینش
نوبت دوم بومی استانی
پردیس خودگردان کشوری (بومی گزینی نمی شود)
غیر انتفاعی و پیام نور بومی ناحیه ای
  بعد از مطالعه پذیرش بدون کنکور کارشناسی عمران سراسری 98 مقاله ظرفیت پذیرش کارشناسی بدون کنکور آزاد عمران 98 را مطالعه کنید. داوطلبان عزیز می توانید انتخاب رشته بدون کنکور کارشناسی عمران سراسری 98 را به مشاوران آیدانیتو بسپارید و یا در صورت داشتن هر گونه سؤال و ابهام راجع به پذیرش بدون کنکور کارشناسی عمران سراسری 98 با مشاوران تماس بگیرید.