پاسخنامه کنکور تجربی ۹۷

نویسنده : زهرا حیدری
۰۷ تیر ۹۷ ۸۰۱ ۰

پاسخنامه کنکور تجربی 97

 

جهت اطلاع از وضعیت آزمون سراسری و انتخاب رشته اصولی کنکور خود  می توانید در سراسر کشور با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹۷۴ تماس حاصل نمایید


پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

 

کنکور سراسری یکی از سرنوشت‌ساز‌ترین آزمون‌ها در زندگی هر دانش‌آموزی بوده که می‌تواند آینده شغلی وی را رقم بزند. در حقیقت، مهم‌ترین هدف از برگزاری این آزمون ارزیابی دانش و آگاهی هر داوطلب برای ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه‌های کشور است. دانش‌آموزان باید با داشتن برنامه‌ ریزی جامع و کامل دروس مربوط به رشته خود را مطالعه و بدون هیچ نگرانی در کنکور سراسری شرکت نمایند. جالب است بدانید که کنکور سراسری برای نخستین بار در سال 1348 هجری شمسی در ایران برگزار گردید. در آن سال 47 هزار و 703 داوطلب در این ماراتن نفس‌گیر برای ورود به دانشگاه شرکت کردند. جالب‌تر این‌که، سؤالات این آزمون در ابتدا به صورت پاسخ کوتاه بوده و به شکل چهار گزینه‌ای مطرح نمی‌شد.

رشته تجربی یکی از رشته‌های بسیار پرطرفدار در میان سایر رشته‌ها بوده که هر ساله درصد زیادی از داوطلبان در این گروه آزمایشی به رقابت می‌پردازند. در حقیقت، در میان رشته‌های علم انسانی، ریاضی، هنر و زبان‌های خارجی آمار داوطلبان شرکت کننده در گروه تجربی از بقیه بالاتر است. در این مقاله، قصد تحلیل و بررسی پاسخنامه کنکور تجربی 97 را برای شما داوطلبان گرامی داریم.

تحلیل و بررسی پاسخنا‌مه کنکور تجربی 97

شما داوطلبان گرامی می‌توانید بعد از برگزاری آزمون سراسری پاسخنامه کنکور تجربی 97 را در سایت سازمان سنجش مشاهده کرده و عملکرد خود را در کنکور مورد ارزیابی قرار دهید. باید بگوییم که پاسخنامه کنکور تجربی 97 به شکل کاملاٌ تشریحی بوده و نکات مربوط به هر سؤال گفته شده است. توجه داشته باشید که نحوه قرار گرفتن دروس در پاسخنامه به همان ترتیب دفترچه سؤالات است. یعنی در ابتدا چهار درس عمومی همراه با پاسخ تشریحی کامل آورده شده و به دنبال آن‌ها پاسخ دروس تخصصی گروه آزمایشی علوم تجربی از جمله زمین شناسی، ریاضی، زیست، فیزیک و شیمی را می‌بینید.

پاسخنامه سؤالات درس زبان و ادبیات فارسی کنکور سراسری تجربی 97

اولین بخشی که در پاسخنامه کنکور تجربی 97 با آن مواجه می‌شوید درس زبان و ادبیات فارسی است. باید بدانید که سؤالات مطرح شده در این بخش از قسمت‌های مختلفی تشکیل می‌شوند. در واقع، 2 سوال از این بخش مختص دیکته، 3 سؤال آرایه‌های ادبی، 9 سؤال مربوط به قرابت معنایی، 5 سؤال از قسمت زبان فارسی و 3 سؤال به لغت اختصاص داده شده است.

پاسخنامه سؤالات درس عربی کنکور سراسری تجربی 97

بخش بعدی در دفترچه پاسخ کنکور تجربی 97 به سؤالات درس عربی اختصاص دارد. باید بدانید که 25 سؤال از سؤالات کنکور تجربی 97 را سؤالات درس عربی تشکیل داده که سه بخش مختلف قواعد، درک مطلب و ترجمه را شامل می‌شود. گفتنی است که دانش‌‌آموزان در این بخش باید به 25 سوال پاسخ بدهند.

پاسخنامه سؤالات درس دین و زندگی کنکور سراسری تجربی97

سؤال‌های درس دین و زندگی بخش سوم از پاسخنامه کنکور تجربی 97 هستند. باید بدانید که سؤالات مطرح شده در این بخش از کتب دین و زندگی سه سال آخر تحصیلی ( سال دهم یازدهم و دوازدهم) بوده و 25 سؤال را شامل می‌شود. داوطلبان گرامی موظف به پاسخ به این سؤالات در مدت زمان 17 دقیقه هستند.

پاسخنامه سؤالات درس زبان انگلیسی کنکور سراسری تجربی 97

پاسخ کلیه سؤالات درس زبان انگلیسی در قسمت بعدی پاسخنامه کنکور تجربی 97 آورده شده است. درس زبان انگلیسی کنکور سراسری 97  بخش‌های مختلفی همچون کلوز تست، واژگان، درک مطلب و گرامر را دربر می‌گیرد. باید بگوییم که در بخش گرامر 4 سوال، قسمت درک مطلب 8 سؤال و در بخش‌های واژگان و کلوز تست به ترتیب 8 و 5 تست مطرح می‌گردد.

پاسخنامه سؤالات درس ریاضی کنکور سراسری تجربی 97

قسمت بعدی پاسخنامه کنکور تجربی 97 را درس ریاضی تشکیل داده که 30 سؤال در آن مطرح می‌شود. مدت پاسخ‌گویی به سؤالات درس ریاضی 47 دقیقه است. باید بدانید که سؤالات این بخش از کتب سال‌های دهم، یازدهم و دوازدهم بوده و به عنوان یکی از دروس مهم در کنکور تجربی به شمار می‌رود.

پاسخنامه سؤالات درس زیست کنکور سراسری تجربی97

پاسخ سؤالات درس زیست شناسی از دیگر بخش‌های پاسخنامه کنکور تجربی 97  است. این درس، یکی از مهم‌ترین دروس در کنکور گروه آزمایشی تجربی بوده که 50 سؤال با مدت زمان پاسخگویی 36 دقیقه را دربر می‌گیرد.

پاسخنامه سؤالات درس فیزیک کنکور سراسری تجربی 97

یکی دیگر از دروس اختصاصی گروه تجربی درس فیزیک بوده که پاسخ تشریحی کامل آن در پاسخنامه کنکور تجربی 97 آورده شده است. درسی که تعداد 35 سؤال از آن در گروه علوم تجربی مطرح می‌شود و داوطلبان باید به تعداد مشخصی از سؤالات در زمان تعیین شده پاسخ بدهند.

پاسخنامه سؤالات درس شیمی کنکور سراسری تجربی 97

قسمت آخر پاسخنامه کنکور تجربی 97 به درس شیمی اختصاص یافته است. این درس به عنوان یکی از دروس اصلی و مهم در شاخه تجربی شناخته می‌شود.

در این مقاله، تلاش کردیم تا به بررسی نکات مرتبط با پاسخ نامه کنکور تجربی97 بپردازیم. شما دوستان می‌توانید پاسخ نامه کلیه دروس عمومی و اختصاصی کنکور تجربی 97 را در این قسمت دانلود نمایید.

دانلود دفترچه عمومی سوالات کنکور تجربی 97

دانلود دفترچه فرهنگ و معارف اقلیت های دینی و زبان های خارجی غیر انگلیسی کنکور تجربی 97

دانلود دفترچه اختصاصی سوالات کنکور تجربی97

دانلود دفترچه سوالات بهیاری کنکور تجربی97

دانلود پاسخنامه کنکور تجربی 97

 

[awsa-tr resh=2]

 

جهت اطلاع از وضعیت آزمون سراسری و انتخاب رشته اصولی کنکور خود  می توانید در سراسر کشور با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹۷۴ تماس حاصل نمایید


پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


اولین دیدگاه را شما برای این مطلب ثبت کنید