همسرداری موفق

همسرداری مجموعه ای از اصول و مهارت هایی است که همسران با رعایت آن ها می توانند کیفیت بالای زندگی مشترک را حفظ کنند. ازدواج و آغاز زندگی زناشویی یک نقطه عطف در زندگی هر فردی است و اگر با عشق و آگاهی همراه باشد، می تواند احساس امنیت و آرامش را افزایش بدهد. اما این یک واقعیت است که مدیریت رابطه زناشویی نیاز به یادگیری مهارت های مورد نیاز، تمرین و افزایش آگاهی دارد.

آیین همسرداری در واقع اصولی است که همسران با رعایت آن می توانند مانع طلاق عاطفی شوند و با توجه به خصوصیات دیگری و احترام به او، گرما و صمیمیت رابطه را حفظ کنند.

در این مقاله تلاش کرده ایم که به همسرداری موفق و اصول و آیین همسرداری بپردازیم.

آیین همسرداری

همسرداری موفق شامل مؤلفه های متعدد و متنوعی است. در ادامه مهم ترین نکات آیین همسردرای را بررسی می کنیم.

احترام متقابل

یکی از مهم ترین عوامل برای حفظ زندگی مشترک، احترام متقابل است. هیچ کسی دوست ندارد توهین بشنود، تحقیر شود یا در برابر دیگران مورد تمسخر قرار بگیرد.

همیشه احترام همسرتان را حفظ کنید، از الفاظ نامناسبی برای مخطاب قرار دادن او استفاده نکنید، صدایتان را بالا نبرید، و در برابر دیگران غرور او را نشکنید. شاید احترام مهم ترین اصل در همسرداری زنان و همسرداری مردان باشد. چون احتمال از دست رفتن صمیمیت و حتی نابودی زندگی مشترک، بعد از خدشه دار شدن احترام، بسیار زیاد است.

اعتماد

تصور نکنید که با بی اعتمادی به همسر و کنترل بیش از حد او می توانید او را نزدیک به خودتان نگه دارید. این پیش فرض کاملاً غلط است. بی اعتمادی فقط او را از شما دور می کند. ازدواجی که مبنایش بر اعتماد نباشد، همیشه با چالش، استرس و تنش همراه است.

احترام به فردیت و استقلال دیگری

این درست است که وقتی کسی ازدواج می کند، زندگی اش با زندگی دوران مجردی متفاوت می شود. اما به هر حال هر کسی علائق، سرگرمی ها، استعدادها و توانمندی هایی دارد. در همسرداری موفق ، همسران نباید همدیگر را محدود کنند و مانع شکوفایی استعدادهای همدیگر بشوند.

به استقلال همسرتان احترام بگذارید. اجازه بدهید که او به فعالیت های اجتماعی مورد علاقه اش بپردازد و رؤیاهایش را محقق کند. آدم بی انگیزه در زندگی زناشویی هم نمی تواند شاد و موفق باشد.

ابراز عشق

ما انسان ها هر چقدر هم که منطقی باشیم، نیازهای عاطفی داریم. ابراز عشق در زندگی زناشویی می تواند این نیازها را برطرف کند. در همسرداری موفق فراموش نکنید به همسرتان بگویید که چقدر دوستش دارید. البته ابراز عشق نباید فقط کلامی باشد و بهتر است که در عمل و رفتارهایتان هم این را به او ثابت کنید.

ستایش کردن

همسرتان را بابت خصوصیات مثبت و توانمندی هایش ستایش کنید و به او بگویید که به زندگی مشترک با او افتخار می کنید. با این کار هم این پیام را منتقل می کنید که به او توجه دارید و خصوصیات مثبتش را می بینید و با این کار  اعتماد به نفس او را افزایش می دهید.

در ادامه مطالعه مقاله آیین همسرداری را به شما پیشنهاد می دهیم.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه اصول همسرداری موفق ، می توانید با مشاوران حرفه ای و با تجربه آیدانیتو تماس بگیرید.