هزینه مسکن در سوئد

سوئد کشوری در شمال اروپا و واقع در شبه جزیره اسکاندیناوی است. این کشور با فنلاند و دانمارک همسایه است. سوئد تقریباً مسطح است و در غرب توسط کوه ها احاطه شده است. نظام سیاسی این کشور سلطنت مشروطه است.

پادشاه در بالاترین سطح نظام قرار دارد و نخست وزیر رئیس دولت است. سیستم اقتصادی سوئد سالم و شفاف و اقتصاد این کشور بسیار پررونق است. به همین دلیل استاندادهای زندگی در این کشور بالا است. نرخ بیکاری بسیار پایین است و اکثر مردم در رفاه زندگی می کنند.

همه این ویژگی ها به علاوه نظام آموزشی با کیفیت، دانشگاه های معتبر، امکانات بهداشتی و… موجب شده اند که هر ساله هزاران نفر با روش های مختلف کاری، سرمایه گذاری، تحصیلی و… به سوئد مهاجرت کنند و در صورت برخورداری از شرایط مناسب، اقامت دائم این کشور را دریافت کنند.

یکی از شایع ترین سؤال های مهاجران در مورد هزینه مسکن در سوئد است. بدون شک هر فردی که به کشور یا شهر جدیدی نقل مکان می کند، باید از هزینه های اقامت در آن جا باخبر باشد. در این مقاله تلاش کرده ایم که به هزینه مسکن در سوئد بپردازیم.

هزینه مسکن در استکهلم

استکهلم پایتخت و بزرگ ترین شهر سوئد است. این شهر یکی از تمیزترین و امن ترین شهرهای اروپا است. و بابت پارک ها، موزه ها، جو دوستانه و خانوادگی اش مشهور است. هزینه های مختلف زندگی در این شهر بالا است. اما هزینه ها با درآمد ساکنان این شهر هم خوانی دارند.

اگر ساکن استکهلم باشید، هزینه مسکن در سوئد به شکل زیر است:

 

اجاره ماهیانه

مسکن

19،318 کرون

یک آپارتمان 85 متری مبله در یک محله سطح بالا

13،805 کرون

یک آپارتمان 85 متری مبله در یک محله متوسط

12،685 کرون

یک آپارتمان45 متری مبله در یک محله سطح بالا

8،899 کرون

یک آپارتمان45 متری مبله در یک محله متوسط

 

هزینه مسکن در گوتنبرگ

گوتنبرگ دومین شهر بزرگ سوئد است و از نظر تاریخی و فرهنگی بسیار غنی است. هزینه زندگی در این شهر بالا است اما به طور کلی از استکهلم ارزان تر است.

اجاره ماهیانه

مسکن

13،502 کرون

یک آپارتمان 85 متری مبله در یک محله سطح بالا

9،972 کرون

یک آپارتمان85 متری مبله در یک محله متوسط

10،276 کرون

یک آپارتمان 45متری مبله در یک محله سطح بالا

7،276 کرون

یک آپارتمان 45 متری مبله در یک محله متوسط

 

هزینه مسکن در مالمو

مالمو سومین شهر بزرگ سوئد است و در جنوب واقع شده. هزینه مسکن سوئد در این شهر به صورت زیر است:

 

اجاره ماهیانه

مسکن

12،937 کرون

یک آپارتمان 85 متری مبله در یک محله سطح بالا

9،248 کرون

یک آپارتمان85 متری مبله در یک محله متوسط

9،001 کرون

یک آپارتمان45 متری مبله در یک محله سطح بالا

5،981 کرون

یک آپارتمان 45 متری مبله در یک محله متوسط

 

در این مقاله به موضوع هزینه مسکن در سوئد پرداختیم. در ادامه مطالعه مقاله «هزینه زندگی در سوئد» را به شما پیشنهاد می کنیم.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه انواع هزینه ها در سوئد، می توانید با مشاوران آیدانیتو، در زمینه تحصیل، مهاجرت و اخذ ویزا تماس بگیرید.