نتایج EPT

در نظر بسیاری از افراد و داوطلبان گذشتن از سد دکتری حتی از خود این آزمون مهم و سرنوشت ساز نیز مهم تر به نظر می رسد. این مسئله از همان ترم های اول تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ذهن داوطلبان مایل به شرکت در آزمون دکتری را به خود مشغول می کند. این موضوع به اندازه ای افراد را نگران می کند که حتی شماری از داوطلبان به طور کلی از امتحان شانس خود برای راه یابی و ادامه تحصیلات در مقطع دکتری و در رشته های مختلف تحصیلی اظهار ناامیدی می کنند. منشأ این مسئله آزمون های ملی یا بین المللی است که تمامی متقاضیان اخذ مدرک دکتری باید تا قبل از شرکت در آزمون اصلی دوره دکتری در آن پذیرفته شوند. توجه داشته باشید که آزمونی که باید در آن شرکت داشته باشند بستگی مستقیمی به رشته تحصیلی و  دانشگاه مورد نظر داوطلبان دارد. اما متأسفانه تعداد زیادی از متقاضیان آزمون مقطع دکتری بدون این که به این موضوع توجه داشته باشند انرژی و سرمایه خود را صرف مطالعه جهت پذیرفته شدن در آزمون های بین المللی مهمی همانند تافل و آیلتس می کنند. اما از این موضوع اطلاعی ندارند که در صورتی که قصد ادامه تحصیلات دانشگاهی خود را در یکی از دانشگاه های ایران داشته باشند تنها با صرف وقت و هزینه کمتری امکان قبولی در یکی از آزمون های ملی زبان را دارند. از میان این آزمون های مهم می توان از آزمون EPT یاد کرد. در این مقاله، بحث اعلام نتایج EPT را برای شما دوستان مطرح می کنیم. پس با ما همراه باشید تا اطلاعات ضروری را در رابطه با نتایج EPT به دست آورید.

آزمون EPT

آزمون EPT مخفف عبارت انگلیسی English proficiency Test است که آزمونی بسیار شناخته شده و معتبر در ایران به حساب می آید. این آزمون مهم توسط دانشگاه آزاد اسلامی و از سال 1386 هجری شمسی برای متقاضیان ورود و تحصیل در دوره دکتری اجرا می شود. در این میان باید اشاره کنیم که این آزمون ملی و مهم مختص اشخاصی است که حدنصاب نمره برای ورود به دانشگاه آزاد و دوره دکتری را نداشته اند و یا موفق به اخذ مدرک بین المللی زبان نیز نشده اند. در حقیقت آزمون EPT به عنوان جایگزین نمره برای این قبیل افراد به شمار می رود.

EPT 97

ذکر این نکته مهم است که آزمون EPT از آن دسته آزمون هایی است که هر ماه در ایران شاهد برگزاری آن هستیم. در این بخش از مقاله می توانید جدول زمان بندی این آزمون را در ماه های باقی مانده از سال 1397 مشاهده بفرمایید.

ردیف

تقویم زمانی آزمون EPT در ایران

1

12 بهمن ماه سال 97

2

10 اسفند ماه سال 97

مدارس نمونه دولتی از جمله مدارسی هستند که نقشی بسیار عالی و مؤثر در تعلیم و تربیت محصلان دارند

نتایج آزمون EPT

زمان اعلام نتایج آزمون مشهور EPT با توجه به زمان برگزاری آن متفاوت است. در حال حاضر، نتایج EPT دی ماه 97 توسط مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به اطلاع داوطلبان شرکت کننده رسیده است. کلیه داوطلبان و متقاضیان شرکت دکتری دانشگاه آزاد اسلامی می توانند با ورود به سامانه مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه به آدرس http:English.iau.ac.ir/ept اقدام به مشاهده نتیجه EPT خود نمایید.

سیستم نمره دهی در آزمون زبان EPT

باید متذکر شویم که در آزمون EPT نیز همانند سایر آزمون های شناخته شده و معتبر زبان دارای نمره قبولی و مردودی است. حداکثر میزان نمره ای که برای این امتحان تعیین شده است نمره کل 100 است. این 100 نمره، تمامی مهارت های مورد آزمون در آزمون EPT از جمله واژگان، گرامر و درک مطلب را شامل می شود. به بیان ساده تر، قسمت لغات از 25 تست، گرامر 40 تست و بخش درک مطلب 20 تست را در بر می گیرند.
 در این مقاله به تحلیل و بررسی نتایج EPT پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله آزمون EPT بزنید.
اگر سوالی در زمینه نتایج EPT ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.