نتایج دکتری بدون آزمون سراسری

نویسنده : فرنوش دهقانی
۱۱ مهر ۹۷ ۲۹ ۰

جهت اطلاع از نتایج دکتری بدون آزمون سراسری می توانید در سراسر کشور با شماره ۰۲۱-۴۲۲۵۸ تماس حاصل نمایید


پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نماییدنتایج دکتری بدون آزمون سراسری

معمولاً دانشجویان دوره ارشد که مایل به ادامه تحصیل در دوره دکتری هستند، به شدت و با پشتکار فراوان تلاش می کنند تا جز 10 تا 15% برتر فارغ التحصیلان گروه خود باشند و بتوانند بدون کنکور برای دکتری وارد دانشگاه شوند. این گروه از داوطلبان بعد از دو سال تلاش برای استعداد درخشان شدن و بعد از انتخاب رشته و درخواست ورود به مقطع دکتری، باید در انتظار اعلام نتایج دکتری بدون آزمون سراسری بمانند.

اعلام نتایج دکتری بدون آزمون سراسری

داوطلبین ورود به مقطع دکتری بدون کنکور نیز باید به مانند سایر داوطلبان، هر دو مرحله پذیرش اولیه و مصاحبه را پشت سر بگذارند. به عبارتی این داوطلبان باید در انتظار دو مرحله اعلام نتایج دکتری بدون آزمون سراسری باشند.

اعلام نتایج دکتری بدون آزمون سراسری مرحله اول در مرداد ماه و از طریق سایت هر دانشگاه به صورت جداگانه منتشر می شود. داوطلبینی که اسمشان در لیست نتایج دکتری بدون آزمون سراسری قرار گرفته است، باید در زمان اعلام شده برای مصاحبه به دانشگاه پذیرفته شده مراجعه کنند. داوطلبین استعداد درخشان دکتری لازم است که 70% نمره مصاحبه را از جدول ارزش یابی، کسب کنند.

بعد از انجام مصاحبه بایستی در انتظار اعلام نتایج دکتری بدون آزمون سراسری مرحله دوم باشید. نتایج دکتری بدون آزمون سراسری برای هر دانشگاه به طور جداگانه و از طریق سایت رسمی هر دانشگاه منتشر می شود.

زمان اعلام نتایج دکتری بدون آزمون سراسری

همان طور که گفتیم، نتایج دکتری بدون آزمون سراسری هر دانشگاه به طور جداگانه اعلام می شود. بنابراین اعلام نتایج دکتری بدون آزمون سراسری هماهنگ و یک زمان انجام نمی شود. البته محدوده زمانی اعلام نتایج برای همگی دانشگاه ها در یک حدود است. به طور کلی می توان زمان اعلام نتایج بدون آزمون سراسری را 15 مرداد تا نیمه دوم شهریور ماه در نظر گرفت.

نحوه مشاهده نتایج دکتری بدون آزمون سراسری

در ابتدا به شما تبریک می گوییم که جزء استعدادهای درخشان دانشگاه سراسری هستید. امیدواریم در مقطع دکتری پذیرفته شوید و سهمی در پیشرفت جامعه داشته باشید. برای مشاهده نتایج دکتری بدون آزمون سراسری ، بایستی به سایت هر یک از دانشگاه هایی که در انتخاب رشته خود آن ها را انتخاب کرده بودید (که اکثراً همان دانشگاه دوره ارشد شما است)،سری بزنید. نتایج دکتری بدون آزمون سراسری هر واحد بر اساس برنامه زمانی دانشگاه در سایت رسمی دانشگاه اعلام خواهد شد.

تکمیل ظرفیت دکتری سراسری

اگر اسم شما در لیست نتایج دکتری بدون آزمون سراسری قرار نگرفته است، ناامید نباشید، زیرا شما می توانید در سال آینده با تلاش و پشت کار بیشتری، موفق به قبولی در آزمون دکتری شوید. آزمون دکتری سراسری دارای مرحله تکمیل ظرفیت نیز هست. اما این تکمیل ظرفیت تنها به داوطلبینی که در آزمون دکتری شرکت کرده اند، اختصاص دارد و شامل حال داوطلبین استعداد درخشان نمی شود. اگر مایل به شرکت در آزمون دکتری نیستید، شما می توانید به تحصیل در پردیس های خودگردان دانشگاه های سراسری بیندیشید. تحصیل در مقطع دکتری پردیس های خودگران دانشگاه های سراسری بدون کنکور نیز امکان پذیر است.

برای اطلاع از نحوه پذیرش بدون کنکور دکتری پردیس های خودگردان می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید. همچنین می توانید مشاهده نتایج دکتری بدون آزمون سراسری خود را به دست مشاوران آیدانیتو بسپارید.

در صورتی که بعد از اعلام نتایج دکتری بدون آزمون سراسری پذیرفته نشده اید میتوانید مقاله دکتری بدون کنکور پردیس را نیز مطالعه کنید.

جهت اطلاع از نتایج دکتری بدون آزمون سراسری می توانید در سراسر کشور با شماره ۰۲۱-۴۲۲۵۸ تماس حاصل نمایید


پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


اولین دیدگاه را شما برای این مطلب ثبت کنید