نتایج تافل

مدرک تافل از جمله مدارک معتبر جهت تعیین سطح زبان انگلیسی برای افراد متقاضی تحصیل در شمار زیادی از دانشگاه های انگلیسی زبان سرتاسر جهان به شمار می رود. به طور معمول، دانشگاه های مطرح و شناخته شده دنیا خواستار کسب نمره تافل 79 تا 90 از متقاضیان تحصیل در آن هاست. هر چقدر نمره کسب شده توسط داوطلب به رقم 120 نزدیک تر باشد، شانس قبول شدن داوطلب بیشتر می شود. در نتیجه، در اختیار داشتن این مدرک زبان اگر چه تنها شرط کافی جهت پذیرش تحصیلی به شمار نمی آید، اما از شروط ضروری جهت فرستادن مدارک است و در صورت عدم وجود مدارک متقاضی در طی فرآیند پذیرش مورد بررسی قرار نمی گیرد. آزمون مهم تافل در هر سال به دو صورت برگزار می شود. دو شکل برگزاری آزمون به نام IBT, PBT مشهور است. در نوع اول که به نام تافل اینترنتی مشهور است در آخرین روزهای سال 2005 میلادی به وسیله ETS معرفی گردید و به جای تافل کاغذی مرسوم شد. در این آزمون تمامی شرکت کنندگان موظف به حضور در محل آزمون در روز و ساعت مشخصی هستند. تمامی سؤال ها به شکل آنلاین هستند و در صفحه نمایش کامپیوتر ارائه می گردد. برگزار کننده آزمون هیچ نقشی در نمایش و ارائه پرسش ها به شما ندارد. مدت اعتبار مدرک تافل تنها دو سال است. آزمون تافل در 4 بخش و 120 سؤال برگزار می شود. در این بخش به بحث در مورد نتایج تافل برای شما دوستان می پردازیم. پس ما را همراهی کنید تا اطلاعات کافی را در رابطه با نتایج تافل به دست آورید.

اعتراض به نتیجه تافل

سازمان برگزار کننده تافل یا ETS احترام زیادی به داوطلبان می گذارد و همواره حق درخواست تصحیح مجدد را به آن ها می دهد. در سازمان ETS کار نام اعتراض را به خود نمی گیرد. بلکه به این کار Scorerevie یا مرور دوباره نمره گفته می شود. فقط دقت کنید که در صورت تمایل به اعتراض به نتیجه آزمون تافل نباید بیشتر از سی روز از زمان برگزاری آزمون شما گذشته باشد. در غیر این صورت امکان اعتراض برای شما وجود ندارد. نکته بسیار مهم این که شما داوطلبان فقط امکان اعتراض زدن به دو بخش speaking , writing را دارید. دو بخش دیگر یعنی Listening, Reading به علت تصحیح کامپیوتری به هیج وجه امکان اشتباه کردن را ندارند. شما داوطلبان باید برای اعتراض به هر کدام از این دو بخش ذکر شده مبلغی برابر با 80 دلار را بپردازید. به عبارت دیگر، اگر قصد اعتراض به هر دو بخش را داشته باشید پرداخت مبلغ 160 دلار ضروری است. اگر با بررسی مجدد نمره آزمون تافل این نمره کمتر یا بیشتر شود هزینه اخذ شده بابت اعتراض به شما باز پس داده می شود و ایمیلی نیز  مبنی بر برگشت پول به شما ارسال می شود.

مدت زمان امتحان تافل

از حدود سه سال پیش تاکنون آزمون تافل در ایران تنها به شکل اینترنتی برگزار می شود. اطلاع از زمان بندی آزمون IBT در روز آزمون از اهمیتی اسیاسی برخوردار است. هر چه قدر آشنایی شما با مدت زمان امتحان تافل بیشتر باشد شانس خود را جهت افزایش نمره افزایش می دهید. در زیر به ذکر جدول زمان بندی تافل برای شما دوستان می پردازیم.

تعداد سؤال ها

زمان آزمون تافل

بخش های آزمون تافل

2 بخش

50 دقیقه

WRITING

6 بخش

20 دقیقه

SPEAKING

 

10 دقیقه

BREAK

34 تا 51 سؤال

60 الی 90 دقیقه

LISTENING

 

60 الی 80 دقیقه

READING

36 تا 56 سؤال

60 الی 80 دقیقه

READING

.مدرک تافل از جمله مدارک معتبر جهت تعیین سطح زبان انگلیسی برای افراد متقاضی تحصیل در شمار زیادی از دانشگاه های انگلیسی زبان سرتاسر جهان به شمار می رود

نتایج آزمون تافل

اعلام نتایج تافل به حدود ده روز و ده ساعت زمان احتیاج دارد. به عبارت دیگر در صورتی که در صبح روز یکشنبه در آزمون شرکت نمایید در روز سه شنبه هفته آینده بین ساعات 9 تا 10 شب می توانند نتایج تافل خود را بر روی سایت مشاهده نمایید.
در این مقاله به تحلیل و بررسی نتایج تافل پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله آزمون های زبان بزنید.
اگر سوالی در زمینه نتایج تافل ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.